Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik a kedvenc évszakod és...

Melyik a kedvenc évszakod és miért?

Figyelt kérdés

Kommentben leírhatod azt az évszakot is amit nem szeretsz szintén indoklással


Az én kedvencem a Tél, mert imádom a hideget, a téli sportokat, a tájat ilyenkor, csendes és nyugodt.

A nyarat nem szeretem, nem bírom a nagy hőséget és az ezzel járó kellemetlenségeket



2022. febr. 16. 18:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Kora ősz. A szeptemberi-októberi hangulatnak nincs párja.
2022. febr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Tavasz, mert számomra az újjászületést jelképezi. A pár hónapos hideg és csend után öröm nézni és hallgatni, ahogy a természet újra életre kell. Mondjuk a macskák bagzását már kevésbé bírom :D
2022. febr. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Tavasszal egyre hosszabban süt a nap, előjönnek az állatok, visszajönnek a költöző madarak, csiripelnek vidáman ők is, meg akik maradtak a télre, ők is. Nyílnak a virágok, alig lehet betelni a látvánnyal, illatosak is, minden zöldbe borul, olyan vidám és optimista hangulatot áraszt. Öltözködés szempontjából is előnyös, a legtöbb kedvenc darabomat fel tudom venni. Nem kell húsz réteg ruha, amiben alig lehet mozogni, és ráadásul cipelni, ha kintről bemegy az ember és nem tudja lepakolni őket. Nekem a tavasz a kedvencem

Nyáron szeretem a hosszú nappalokat, a friss, zamatos gyümölcsöket, és a záporokat. Lehet strandolni is. A nagy hőséget viszont többnyire én sem kedvelem, a negyven fok szerintem is túlzás.

Az ősz színeit is kedvelem, nagyon szeretem a színes faleveleket, az elején még jól is esik a lehűlés, de hamar komorrá válik minden, jönnek a nagyon fázós idők, a borús, sötét napok. Ezt a részét már kifejezetten nem szeretem.

A tél jó lenne, ha lenne hó, azt szeretem. De ehelyett csak egy hosszított november, kopasz fákkal, barna minden, alig van fény, semmi derű, de azért hideg van, fagyoskodom egész nap. Ezt sem szeretem.

Szóval én minden évszakban látok valami jót, ami miatt szeretem, de a tavasz nyer. A tél pedig az utolsó, mostanra pl nekem már bőven sok volt belőle, elegem van, befordulok, nem látom a fényt az alagút végén. Tegnap, ma már picit volt tavaszi hangulat, remélem, hamar itt lesz, mivel tavaly engem eléggé megviselt, hogy október és május (sőt, lehet június) között kb ugyanaz a szürkeség volt minden egyes nap.

2022. febr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Talán az ősz a kedvencem, azon belül is az október. Egyszerűen imádom a hangulatát és azt a se túl meleg-se túl hideg időjárást, ami ilyenkor szokott lenni.

De egyébként minden évszaknak megvan a maga szépsége, ami miatt élvezem 🙂

Talán a telet kedvelem a legkevésbé, nekem az csak decemberben hangulatos.

2022. febr. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

a nyár. Itt mindenki azzal jön, milyen dög meleg van, de azért valljuk be nincs 40 fokos kánikula végig a 3 hónap alatt.

A telet főleg azért is utálom, mert én kint dolgozom a szabadban parkokat és kerteket gondozok, ilyenkor szenvedés minden egyes nap. Több réteg ruha ami vízálló, minden egyes mozdulat kényelmetlen, bemelegszel aztán fázol stb. De munkán kívül is szerintem ami a gusztustalan az nem a meleg, hanem ez a hónapokon keresztül tartó monoton szürkeség legalább lenne hó nem ez a nedves nyirkos hideg környezet... Ilyenkor azt látom mindenki taknyos, tüsszög, prüszköl, köhög, mindenkinek szar a közérzete amit én is átveszek.

Nyár esténként sokszor azt szoktam csinálni egy stresszes nap után, hogy pizsamában kimegyek a közeli rétre megbontok egy sört, elszívok egy cigit berakok valami podcastot hanyattvágom magam és nézem a csillagokat. Ez az igazi szabadság, nem az amikor korlátoz a szar időjárás

2022. febr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Tavaszt és az őszt szeretem, mert akkor elvileg àtmeneti idő van, nincs se túl meleg, se túl hideg, bár manapság már sosem tudni, pont ilyen időből van a legkevesebb.

A téllel nem lenne bajom, ha rövidebb lenne, meg nem is a hideg zavar, hanem a korai sötétedés, de az nagyon kikészít.

A nyarat utálom, nem bírom a meleget.

2022. febr. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Ősz és tél, mindent imádok ami komor és borongós, így évszakban is ezek a kedvenceim.
2022. febr. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
40%
Nyár mert nincs iskola
2022. márc. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
47%

Nekem az ősz a kedvencem. Azért, mert akkor már nincs túl meleg, de minusz fok sincs. Szeretem a Mindenszenteket, a sütőtököt, a borús időt, és azt a kissé nyomasztó őszi hangulagot.


A telet is szeretem, de csak akkor, ha van hó. Meg azért, mert későn világosodik és hamar sötétedik.


A tavaszt már nem annyira szeretem, minden csupa sár, meleg van, de a szél hideg stb.


A nyarat meg egyenesen utálom. Nem bírom a meleget. Nem lehet kimenni a lakásból a meleg miatt. Ha nincs légkondi még létezni is szenvedés. Túl sokáig van világos, és túl sokat süt a nap. Az egyetlen amit szeretek a nyárban, az a vihar. De azt nagyon.

2022. júl. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!