Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mit kellett...

Ilyen esetben mit kellett volna tennem, hogy elkerüljem ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Diákmunkám dolgozom, kb 4.30kor indulok el otthonról (albérlet, kb Debrecen legforgalmasabb útja a Nagytemplom előtt) gyalog sétálok el a buszpályaudvarra. Egyik reggel mikor kiléptem, észrevettem, hogy valami kétes alak követ, volt, hogy nagyon begyorsítottam, volt, hogy lelassítottam, szinte már megálltam, hátha kielőz, de nem. Aztán mielőtt odaértem volna a pályaudvarra, ugye ott màr nem volt kihalt minden, megint begyorsítottam, hátha odaérek és eltűnik az ember, de hirtelen ott termett mögöttem, nekilökött a falnak és megfogta a seggem, aztán kivágódott az országútra és elszaladt. Ezt az esetet kb senki nem látta, lehet max. az elhaladó buszról észrevehették. Én egy 50 kilós semmi lány vagyok, így védekezni nem tudtam, csak egyet kiabáltam, hogy hagyjon békén... Szerintetek ebben az esetben mit kellett volna tennem, hogy tudtam volna lerázni ezt a fickót? Szaladjak el máskor? Vagy álljak meg, vonjam kérdőre? De attól félek, akkor megtámad... Az utcán csak messze voltak emberek, így odacsapódni kb senkihez nem tudtam....

Köszönöm a válaszokat.


2022. febr. 19. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Beszereznék egy gázsprayt, és a usebemben tartanám, ha pedig látok egy ilyen alakot a markomban vinném. Akció esetén gondolkodás nélkül fújd arcon, arra vigyázz, hogy te lehetőleg ne vegyél levegőt.

Addig is amíg beszerzed, a kulccsomót fogd a kezedbe úgy, hogy az összezárt ujjauid közül kilógjon kicsit a kulcs és a markodban meg legyen támasztva a másik oldala. Ha gond van üss, valamint ne hagyd ki a férfiak érzékeny részét sem a védekezésből - lehet ütni, csavarni, letépni, ahogy éppen sikerül.

Azt kell magadban letisztázni, hogy nem szabad sajnálni a támadót. Ő bántani akar, nem baj, ha szegénykének az arcán lesz pár örök életre szóló, mély karmolás, legalább egyszerűbben megtalálja a rendőrség.

Az utcán lévők segítségére sajnos nem nagyon tudsz számítani. Engem egyszer úgy kezdtek el zaklatni, hogy buszmegállóban állt, nem is egyedül. Először csak beszólogatott, aztán rájött hogy egyedül vagyok, és egyre durvább lett. A végén kínomban a közvetlenül mellettem álló srácra rákiabáltam, hogy nem gondolja, esetleg segíteni kellene?! Egyetlen nyugodt mondatától felszívódott a pasi. De láttam olyat vonaton még középiskolásként, hogy egy fiatal nőt kergetett egy pasi, amikor utolérte fogdosta, beszólogatott neki, és senki sem csinált semmit. Mindenki nézett ki az ablakon, döbbenetes volt. Aztán megállt a vonat, a nő lerohant róla, a pasi utána, szerencsére ott volt a kalauz, tőle (is) segítséget kért, és annyit mondott, hogy hát ő családok ügyeibe nem avatkozik be, mire a nő sikítva, hogy soha nem is látta még a pasit... Na akkor végre komolyan vette őt, addigra ott volt már más vasutas is. Remélem túl lett lelkileg rajta, én akkor teljesen lefagytam, hetekig kattogtam rajta és évekkel később volt a saját esetem.

2022. febr. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez így van. Nekem 1x egy haveromat egy késes rabolta ki az Örs Vezér téren. Na most ugyebár az Örs sem egy kihalt hely, és a kedves polgártársak mégis úgy mentek el pár méterre az eset mellett, mintha nem is állt ott volna senki. Nem, még rendőrt sem hívtak. Elég kiábrándító, hogy senkire nem lehet számítani.
2022. febr. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

A mai világban senki nem avatkozik bele ilyesmibe, mert nem akarja, hogy őt is megkéseljék. A nők biztos nem fognak odaállni birkózni egy idegen miatt, a férfiak meg ki vannak herélve úgy össztársadalmilag, nem gondolják, hogy be kellene szállniuk a saját testi épségüket veszélyeztetve egy idegen nő védelmében.

Ez van!

Rendőrt 10 m-re az esettől lehet hívni, de sok értelme nincs, mert ha ki is jönnek, mire odaérnek lezajlik a dolog.

Tényleg a spray a legcélravezetőbb és mindenkinek - legyen az nő vagy férfi - nem árt egy gyorstalpaló önvédelmi tanfolyam.

2022. febr. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem is azt vàrtam, hogy megvédjenek, vagy közbeszóljon valaki, csak hátha, akkor meghátrál, ha látja, hogy több ember van ott, vagy valami ilyesmi... Legközelebb inkább elfutok és beszerzek egy gázsprayt.
2022. febr. 19. 09:46
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Gázspray és futás.


Ha nagyon nem akar lezsállni rólad, tettesd magad bolondnak, attól megijednek a legtöbben (igen, beválik, én is csináltam már úgy, mintha értelmi fogyatékos lennék, és inkább békén hagyott)

2022. febr. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*elnézést a bolond-ért :(
2022. febr. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!