Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Be fogok így gyogyózni itthon....

Be fogok így gyogyózni itthon. Mit tudok csinálni a jelen körülményekben, hogy ezt elkerüljem?

Figyelt kérdés
Március óta havi egy alkalommal hagytam el a házat, azóta nem is beszélgettem normálisan emberekkel, nem voltam sehol és nem csináltam semmit. A szorgalmi időszak alatt még nem éreztem ezt így, mert minden nap voltak óráim, sokat kellett tanulnom és ezek el is vették minden időmet, de ez már elmúlt. A vizsgáimat is elég gyorsan letudtam és azóta teljesen magam alatt vagyok, minden nap sírok, nincsen kedvem semmihez, meg is híztam, csak szenvedek itthon. Annyiból áll a nap, hogy felkelek, kényszerből csinálok valamit (netezek, filmezek, főzök, olvasok, eszek stb.) ami jelen pillanatban egyáltalán nem is érdekel és semmi kedvem nincsen hozzá, és lefekszem aludni. Bár az utóbbi napokban már a nap nagy részét át is alszom, fel sem szoktam öltözni. Hajat mosni, szőrteleníteni stb. is egyre ritkábban szoktam, annyira nem érdekel már. A szüleim dolgoznak, de valamikor kb. nem is találkozunk vagy csak köszönünk egymásnak és ennyi. A barátaimmal is éppen csak, hogy tartom a kapcsolatot. Valakivel márciusban beszéltem utoljára, azóta nem lehet elérni, de a többiekkel is csak egy-két szót váltunk messengeren és ennyi. Faluban lakunk, szóval itt nem is tudom mit tudnék csinálni, mert nincsen semmilyen lehetőség arra, hogy korombeliek társaságában legyek és beszélgessek, barátkozzak, ismerkedjek vagy csak szimplán emberek között legyek. Arra nincsen pénzem, hogy a nyárra elköltözzek és ebben a szüleim sem támogatnak, a vírus miatt pedig minden egyetemi ösztöndíjas lehetőségnek is annyi. Nem tudom mit csináljak, mert én ezt nagyon nem bírom és nem tudom mi lesz velem így szeptemberig. A szüleim is csak kiabálnak velem, hogy miért vagyok ilyen meg felidegesítem őket, de ők sem tudnak szolgálni értelmes válasszal.
2020. jún. 5. 23:32
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
50%
menj be a belvárosba egy napra, öltözz ki és egy zsúfolt helyen sétálj egész nap
2020. jún. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
67%

Menj, es tegyel kedved szerint.

De nem ertem ezt a rinyat...nem bortonben vagy. Sot, erdemben minden nyitva van es szabas a maszkalas.

Menj, keress ertelmet a mindennapjaidnak, mert lehet, s ez igy csak kenyes nyafogas.

2020. jún. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
A semmi közepén élünk szóval hiába van nyitva minden, itt nincsen semmi és a környező városok sem sokkal jobbak (az egyik városba jártam 4 évig gimibe, konkrétan emberek nem voltak az utcán csak reggel és délután iskolába/ból vagy munkába/ból menet. Persze, nagyobb városokban már lehet, hogy jobb a helyzet. Autóm nincsen, a buszok pedig nálunk még mindig ritkított menetrendben járnak, szóval az sem egy kimondottan egyszerű dolog, hogy egyáltalán elhagyjam a falut és visszajöjjek. Plusz egyedül nem tudom mit tudnék csinálni vagy hol tudnék emberekkel kapcsolatba kerülni, mert leginkább ez zavar, hogy full egyedül vagyok itthon és március óta csak a képernyőt bámulom egész nap.
2020. jún. 5. 23:55
 4/42 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
52%

Kimesz, es iden te veted a krumolit. Onkentes munkat vegzel, stb. Mas baja is leteznek a vilagon 🙂

Nincs lehetetlen, csak tehetetlen...

2020. jún. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Falun lakunk, de se nem tartunk állatokat, se nem termesztünk semmit, nincs is kertünk. Önkénteskedni pedig pláne nem lehet ilyen helyen... Egyébként nem is az a gond, hogy nem tudok mit kitalálni. Így is kitalálok valamit, hogy ne egy helyben feküdjek egész nap, csak semmit sem segít és semmivel sem jobb tőle. Március óta itthon rohadok egyedül, szóval társaságra van szükségem és a környezetváltozás is biztosan jót tenne. Csak nincsen hová mennem és nincs is senkim.
2020. jún. 6. 00:02
 6/42 anonim ***** válasza:
59%
Olvass,tanulj nyelveket,de biztos akad takarítani való is.
2020. jún. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
43%
Utolsó vagyok: tanulj meg főzni,sütni,anyudnak biztos fárasztó lehet munka után,szerintem nagy segítség lenne nekik,egyik legjobb időtöltés.
2020. jún. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
70%
Na a 4. válaszig kellett várni a "tanulj nyelvet" tanácsra. ("a költözz el" pepitában, mindkettő univerzális) Eddig mit csináltál a nyári szünetekben? Nem tudsz videochatelni barátokkal, legalább 1-2× egy héten?
2020. jún. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
41%

Tanulj nyelvet: ebben az esetben csökkenti a magányt:előbb utóbb ha eljut olyan szintre,tud csetelni külföldiekkel,tehát lesz "társasága", akármi alakulhat egy ilyen levelezésből.

Feltételezem nyelvvizsga is kelleni fog a kérdezőnek,ezért hasznos is.

Nem azért javasoltam,hogy menjen külföldre.

De hasonló az online játék,csak az függőséget okozhat.

Ha a kérdező olvas,csatlakozhat később ilyen jellegű csoporthoz facebookon,ez is újabb ismerősöket hozhat.

A főzés,sütés szintén.

2020. jún. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Már említettem, hogy ilyenekkel lefoglalom magam, de nem erre vágyom. Beszélek nyelveket, szoktam főzni és sütni is, takarítani is, olvasni is, semmivel sem jobb mint bármi egyéb. Ezektől egyáltalán nem leszek kevésbé magányos.
2020. jún. 6. 10:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!