Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehetséges e hogy valahogy...

Szify kérdése:

Lehetséges e hogy valahogy elkerüljem?

Figyelt kérdés
Sziasztok egy műanyag gyárban dolgozom ahol a gépből esnek ki a kész műanyag termékek. És itt a baj hogy mikor kiesik mindig "megráz" valami (statikus töltés) és ez minden alkalommal minden terméknél előjön. Sajna van amikor nagyon fájdalmas. A többiek nem észleltek nagyon ilyet ezért kérdezem itt hátha valaki már tapasztalt ilyet és ki tudta valahogy küszöbölni. Köszi előre is.

2021. febr. 14. 04:37
 1/9 anonim ***** válasza:
kesztyű?
2021. febr. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Használj vékony munkáskesztyűt. Nekem az segített mert amikor anno én is gyárban dolgoztam nálam is ugyanez volt . A kesztyű nagyban segített .
2021. febr. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Latni kene a korulmenyeket, hogy milyen lehetosegeid vannak. Valamilyen fem targyal, peldaul egy drottal hozzakene kotnod egy pillanatra valamilyen elektromosan foldelt femtargyhoz felulethez. Egy gyarban azert jellemzoen minden berendezes vedofolddel van ellatva, tehat eselyes, hogy 0.5 meteres tavolsagon belul talalsz valamilyen foldelt femet amihez hozzaerintheted a drotot(a drotot a szigetelt reszen fogjad). Kiserletezel, hogy mivel tudod elvezetni a statikus toltest. Valoszinuleg eleg egy drottal a padlohoz kotni egy pillanatra, hiszen te is ezt csinalod. Mint vezeto a testeddel osszekotod a feltoltodott muanyagot a padloval.

Masik megoldas, a vastag gumitalpu cipo, amivel elszigeteled magad a padlotol. Igy akkor nem vezeted le a toltes, majd valaki mas aki kesobb megfogja. :))))


Vagy persze hasznalhatsz vastagabb gumikesztyut is, es akkor szinten szigetelve vagy.

2021. febr. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
Nem lehet hogy tudtodon kívül megcsípett egy radioaktív műanyag termék amitől Electro man lettél?
2021. febr. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nem lehet megmondani.

Beszélj a technológussal, műszakvezetővel, üzemvezetővel. Valószínűleg valamit máshogy csinálsz, mint mások. (Másfajta cipő, máshogy ülsz, földelt helyen van a lábad akármi)

2021. febr. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom, de azt sajam peldam mutatja, hogy te vagy elektromos.

En ha stresszes vagyok, pl honapok ota most is, barmihez erek, szikrazok. Barhol vagyok, barmilyen ruhaban. Sotetben zoldeskek, latja mas is. Neha egesi holyag is lesz.

Elvileg ilyen nincs, de kozben van.

Persze neked valami praktikus megoldas kell.

2021. febr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Van meg egy otletem. Eloszor ne az ujaddal erintsed meg, hanem peldaul a konyokoddel. Nem probaltam ki, de saccperkb ugy gondolom egy konyok razas kevesbe fajdalmas, mint az ujak.


Es meg egy otlet. Fogj egy fem targyat, ez NE legyen szigetelve, es azon keresztul sussed ki a toltest. Te vezeted le a toltest, de szeritem jelentos a kulonbseg, hogy a szikra kozvetlenul az ujadba csapodik, vagy eloszor a femtargyba(peldaul egy kanalba) es utanna mar joval nagyobb feluleten, (ahogy fogod a kanalat) adodik at a testednek ugyan az a toltes.


Amiket irtunk azt mind kiprobalhatnad, kivancsi vagyok melyik vallik be. :)

2021. febr. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Antisztatikus munkavédelmi kesztyű, gumitalpú védőlábbeli.
2021. febr. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elektrosztatikus kisülés miatt van, esetleg kesztyű jó lehet , főnöködnek beszélni kellene egy ESD szakemberrel.
2021. febr. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!