Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amikor unatkozom, vagy olyan...

Amikor unatkozom, vagy olyan kedvem van, "véletlenül" találkozok egy régi ismerőssel. - Ez nagyon beteg dolog? (Sokan abszolút ellenségesek, ha évek után rájuk köszönök az utcán.)

Figyelt kérdés

Nem élek társasági életet, nincsenek barátaim, de nem is hiányzik, remekül elvagyok így :)

Viszont ha olyan kedvem van, és eszembe jut egy régi ismerősöm, akkor "véletlenül" találkozok vele (pl. tudom hol dolgozik, és veszek ott valamit, vagy munkába menet ráköszönök az utcán).


Ez nagyon beteg dolog? Ti hogy reagáltok ilyesmire?


Sokan ha köszönök nekik, csak néznek értetlenül, és mennek tovább... ha mégegyszer konkrétan ráköszönök név szerint, megkérdem mi van vele, abszolút ellenséges lesz, közli: "Többet ne köszönj, nem ismerlek!" meg ilyenek (pedig régen pl. suliban abszolút jóban voltunk).

30/F


2022. febr. 23. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem beteges.
2022. febr. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne gáz összefutni olyanokkal, akiket rég nem láttál, akkor sem, ha szándékosan intézed a "véletlent". Az a gáz, hogy így viszonyulnak hozzád. Biztos, hogy valami oka van, és nincs minden rendben veled. És az is gáz, hogy annyira nem tudsz mit kezdeni magaddal, hogy iskolás ismerősöket szedsz elő. Lépj tovább, és keress új embereket a környezetedből, ne a gyerekkori ismerősökre akaszkodj rá ennyi év után. Lehet, akkor jóban voltatok, de azóta felnőttetek, mindenki változik. Jó esetben...
2022. febr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem is azok a betegesek, akik találkozáskor letagadják, hogy ismertek téged.
2022. febr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a régi ismerősök mit tudnak rólad? Hány ilyen ismerős van? Már úgy értem, ha háromnaponta kerül ugyanarra az emberre a sor, az nagyon más, mintha kétévente.

Valami csavar van ebben a történetben, ez így nem, hogy nem kerek, még félkör sincs. Elő a farbával!

2022. febr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Csak most kezdtem (munkahelyem átalakult, és lett szabadidőm), tehát nem zaklatom őket 3 naponta...

Igazából kíváncsi voltam kivel mi van, hogy alakult az életük, mert 2-11 éve nem találkoztam velük. - Úgy kb 40 ismerőst kerestem meg, fele tök normális volt (jót beszélgettünk, nosztalgiáztunk), 10 csak panaszkodott (hogy milyen betegségei vannak, meg milyen rossz lett az élete), és a maradék 10 az full ellenséges volt.

Pl. Egyik lány osztálytárs a barátjával/férjével volt, na ő közölte, hogy nem ismer, a srácnak mondja: "Nem tudom ki ez." Azt hittem viccel, mosolyogva kérdeztem: "Mutassak egy osztályképet?" Erre a srác elkezd kötekedni, hogy ki vagyok, mit zaklatom?!

Másik lány munkába ment, ráköszöntem, na ő közölte szó szerint: "Többet ne köszönj, nem ismerlek!" (Csak pislogtam, hogy mi van, jóban voltunk, egymásról másoltuk a házit, nélkülem érettségije se lenne.)

Volt évfolyamtárssal 4 évig egy angolon voltunk, másodszor ráköszönök, erre visszakérdez: "Te valami lúzer vagy? Diszkóban találkoztunk?" (Azt ne mondjátok már, hogy nem ismert meg...)

Ezek voltak a kirívó esetek, a többi simán nem válaszolt, csak továbbment.

2022. febr. 23. 20:38
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

Érdekes.

Először is, az jó hír, hogy a 40-ből 30 akart beszélgetni veled. Ha 10 csak panaszkodni akart is, de akart kommunikálni veled.

Az utolsó 10-ből eszerint mindenképpen volt néhány lány. Vagy netán mindegyik lány volt? Mert ez némiképp más megvilágításba helyezné.

Aki a barátjával/férjével volt, ő szerintem egy ócska, féltékenykedő férfival volt kapcsolatban, és minden szavára, gesztusára vigyáznia kellett, nehogy otthon szoruljon miatta.

De a többinek is szerintem valami nagy gubanc lehet az életében, és minden régi ismerős feltűnése csak arra emlékeztette volna, hogy milyen szégyellnivaló az ő helyzete, amiről nem is akar beszélni senkinek.


Legyél optimistább: háromnegyedig tele van az a bizonyos pohár, nem pedig negyedrészig üres!

2022. febr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!