Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A tanaraim szerint anorexias...

A tanaraim szerint anorexias vagyok. Szerintetek? 167 cm magas és 49 kg vagyok.

Figyelt kérdés
2022. febr. 23. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Valóban túl vékony vagy! Az ideális testsúlyod a magasságodhoz 62 - 67 kilogramm lenne!
2022. febr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tudom, de nem ugy kepzelj el mint akinek zorognek a csontjai olyan vekony
2022. febr. 23. 20:48
 3/9 qkker1 ***** válasza:
38%
2-s hozzászólásod alapján erősen testképzavaros vagy.
2022. febr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Elképzelhető, 55 +- 2-3kg körül lenne egészséges szerintem. Én is ilyen magas vagyok, de egy kicsit izmos is, és távol állok a filigrán kinézettől az 55 kilómmal, a ruhaméretem is 38-as alul, felül 36-os.
2022. febr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Szereintem ezek alapján a paraméterek alapján nem vagy anorexiás, ez még a normál súly alsó határa. Én ilyen magassággal 51-52 kiló vagyok közel 30 éves felnőtt nőként (úgy, hogy normálisan étkezem és sportolok) és nyilván vékonynak számítok, de soha nem mondta még senki, hogy "túl sovány" lennék.
2022. febr. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Metionin ***** válasza:
56%
A tanáraid nézzenek utána, hogy mi az anorexia. Én gimis koromban 43 kiló voltam 165 centihez és az oszi egyből vergődött, hogy anorexiás vagyok, pedig sosem voltam az. Sőt, évekig jártam kivizsgálásokra, hogy miért nem hízok, annyira belém ültették, hogy ez a súly nem normális. Ha valaki egészséges testileg és szellemileg egyaránt és ennyi a súlya, az nem testképzavar. Pont.
2022. febr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

hagyd hatos, én 180cm/50 kiló, többek között azért hagytam ott magyarországot, mert minden normális munkához orvosi engedély kellett volna, és gyorsan meguntam hogy akkor már húsz éve az összes balfsz csak azt tudta magyarázni hogy anorexia.

kérdező, az anorexia (bár ezt a tanáraid egyértelműen nem tudják) egy pszichés betegség (nem tudom hány éves vagy, hogyan magyarázzam, tehát a fejedben van a betegség, nem olyan baj, mint pl. egy megfázás vagy egy sípcsonttörés), ami megzavarja azt, ahogy az ember önmagát érzékeli, és az agyadat folyamatosan azt a képet közvetíti a testedről, hogy túl kövér vagy, le kel fogynod. akkor is, amikor már nagyon nem vagy az. ezért veszélyes ez az állapot, mert a beteg nem tudja felismerni, mikor rossz neki, mert a betegsége elhiteti vele, hogy tovább kell fogynia. tehát az anorexia nem fizikai állapot (pl. vékony vagy), hanem egy pszichés állapot, ami nem látszik kívülről (kövér emberek is szenvedhetnek ebben a betegségben). nem kell hogy ezt megpróbáld elmagyarázni nekik, a legtöbbnek fogalma sincs róla, hogy egy vékony ember nem pszichés beteg, hanem vékony.

2022. febr. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

70 kilósan is lehet valaki anorexiás, és 40 kilósan sem feltétlenül az.

Valóban érdemes lenne utánanézni, hogy ez mit jelent, mert ez így olyan, mintha minden kopasz emberre azt mondanátok, hogy rákos.

2022. febr. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%
Az anorexia mentalis betegseg, ami testkepzavarral jar. Ha direkt nem eszel sokat es direkt vagy ilyen vekony, mert elvarasoknak akarsz megfelelni, akkor anorexias vagy. Ha csak siman ilyen a testalkatod kenyszeres fogyokura nelkul is, akkor csak siman vekony vagy.
2022. ápr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!