Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lenne ha, egy nap arra...

Mi lenne ha, egy nap arra eszmélnél föl, hogy elcs*eszet az életed, de nagyon sok évtizeded [Ami olyan sok, hogy ki sem merd írni ide.] elveszett mit tennél?

Figyelt kérdés
Természetesen sikerekről alig, de gyakorlatilag nem lehet beszélni, különben nem így lenne megfogalmazva a kérdés.

2022. febr. 26. 13:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Összekapnám magam a maradék időre.
2022. febr. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Semmit, bevált dolgokon minek változtatni
2022. febr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Valamelyik vallásba menekülnék...

Egyébként néhány részletet lehet tudni?

2022. febr. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Amúgy én így jártam. Nem jött össze se (normális) párkapcsolat, se pénz. Van, aki tud is róla, hogy mekkora rakás szerencsétlenség vagyok, és még be is szólt burkoltan, hogy legyek öngyilkos. De nekem eszemben sincs ilyesmi.

Valamit kihozok a maradék életemből felhasználva azt a világnézet formáló információt is, ami miatt ráeszméltem arra, amit írtál.

Egyébként nekem könnyű, mert hiszek abban, hogy a lélek egy és örök, így afféle reinkarnációban is (csak nem úgy, hogy kiszáll a lélek és beszáll máshová, mint valami új kocsiba... ) Egyszer hallottam olyat valami indiaitól, azt hiszem, hogy ők azért hisznek a házasságban (illetve egész pontosan azért nem hisznek a válásban), hogy a lélek miután kiábrándult a párjából, annyira megutálja az egészet, hogy a következő életében messze elkerülje...Így állom a negatív dolgokat is, tapasztalatszerzés. Igyekszem annak örülni, ami maradt, apróságoknak. Egy jó kávénak, egy jó alvásnak, a tisztán mosott hajamnak, csodálom a természet és a világ szépségét és bonyolultságát, mindenben és minden pillanatban az isteni csodát látom 🤷‍♀️

2022. febr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ehhez nekem nem kell felébredni, ebben élek... Igyekszem változtatni ezen, de nem elég erősen.

Szeretem ezt a számot, hiába egy szakításról szól, de az életem benne vaan a refrénben:

https://www.youtube.com/watch?v=DSsGVc3Kpms

2022. febr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A legrosszabb, hogy itt az ember teljesen dokumentálva van számok évek szerint mindenhol. Ha dokumentáció alapján már x éves vagy cs*szheted. Gondolhatok bármire nem teheted meg, hogy ne foglalkozzál a naptárral az idővel minden hol jelen van.


Érzésem szerint ami ténylegesen tudna segíteni, ha vissza tudnék menni némi mostani felismeréssel tizenéves időmbe és másképp élni mint ahogy ez idáig ettem. De hát ez csak fikció lehet ami eltelt az eltelt, nem tudsz, nem lehet rajta változtatni. :/


Részletek néhány.: Nem jó családi környezet, nem jó fizikális épített környezet amikből nem volt képes kilépni olyan személyiséggel rendelkező ember. Persze minden mindenre ki hat és összefügg. Az idő meg nem old meg semmit, de a hátralévő jobb életre az estleges esélyeket szépen elveszi.

2022. febr. 26. 14:25
 7/11 anonim ***** válasza:
Kicsit összefüggéstelen, amit írsz, legalábbis ahogy fogalmazol. Egy pszichológust érdemes lenne felkeresned.
2022. febr. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
*örökölt "nem nyerő" genetikai tulajdonságok, család által kapott negatív dolgok amik egy életen át kísérnek,.. De hiába sorom itt az okokat meg látom mi minek is köszönhető azzal egy kicsit sem leszek jobban, előrébb.
2022. febr. 26. 14:39
 9/11 A kérdező kommentje:
#7 Évtizedekkel ez előtt még lett volna vélhetően igazán értelme.
2022. febr. 26. 14:41
 10/11 anonim ***** válasza:

"Az idő meg nem old meg semmit, de a hátralévő jobb életre az estleges esélyeket szépen elveszi."


Az idő magától nem old meg semmit. Az idő csak lehetőségeket ad neked, hogy te magad megoldd a problémáidat idővel. A lehetőségeket sem az idő veszi el tőled, hanem te magad a saját döntéseiddel.


"Évtizedekkel ez előtt még lett volna vélhetően igazán értelme."


Évtizedekkel ezelőtt több értelme lett volna és mára máshol tartanál. De ha még mindig nem kezded el helyrehozni a dolgokat, akkor évtizedek múlva sem ott fogsz tartani, ahol tarthatnál, ha most elkezded helyretenni a dolgokat.


Minél tovább halogatod, annál később sikerül a számodra megfelelő irányba haladni.


Az, hogy itt értekezel a rossz helyzetedről, nem fogja megoldani a problémáidat. Teljesen mindegy, hogy ezt panaszkodásnak, önsajnálatnak, vagy tényszerű helyzetleírásnak nevezzük, bármelyik is, egyik sem oldja meg a problémáidat. A megoldást keresd, ne a problémát!


Igen, korábban kezdeni jobb lett volna, de azzal, hogy ezen keseregsz még mindig nem kezded el megoldani a problémákat. Amíg nem kezded el, addig haladni sem fogsz vele.


Késő pedig sosincs, amíg még élsz, addig van lehetőséged javítani a helyzeteden. Késő majd akkor lesz, ha már nem élsz és nem tudsz tenni semmit. Amíg élsz, mindig vannak lehetőségeid és a te döntéseiden múlik, hogy mit kezdesz velük.

2022. márc. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!