Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ekkora vesszőparipa a...

Miért ekkora vesszőparipa a telefonozás???

Figyelt kérdés

Azt nem értem, hogy munkahelyen is, ha éppen nincs dolgom és nézek ki a fejemből, vagy gépen nézem ugyanazt amit telón néznék, minden oké. De ha telefont nyomkodok, egyből adnak "mosd meg a vizet" feladatokat. (Mégegyszer mondom, úgy, hogy tényleg nincs dolgom)

Ugyanez, ha könyvből művelődsz az jó, ha telefonból az már sátánista... ha egy könyvnek szórakoztató értéke van az jó, ha a telefonodnak az már nem.

Soha senkinek nem jut eszébe egy telefont bámuló kamaszról hogy "biztos quizleten szavakat tanul vagy e-bookon olvassa a kötelező olvasmányokat", pedig velem nem egyszer ez volt, és a baráti társaságomban is.

Ugyanígy egy könyvet olvasóról soha nem mondja senki hogy "nézd meg, bele van bųzulva, biztos meg se hallja amit mondanak, ezért nem beszélgetnek ma már az emberek egymással".

Nem beszélve arról hogy közösségi élmények (csapatjátékok, tiktok trendek vagy maga a messengeres kommunikáció) nagyon erős szociális hálót hoz létre a fiatalok között, rengeteg lehetőséget ad.

Rengeteg előnyét, és (ha csak nem bizonyos kor alatt, rosszul használják) szinte csak előnyét tudom felhozni.

De akkor mégis, miért olyan ördögtől való ez? Miért baj ha elfoglalom magam, ahelyett hogy néznék ki a fejemből?



2022. márc. 1. 17:19
 1/3 anonim válasza:
98%
Ahogy nekem feltűnt ez az idősebb generációra jellemző. Nekünk, fiataloknak már megfordul a fejünkben,hogy a másik lehet tanul, vagy olvas, jegyet vesz, bevásárol, vagy akármi, az idősebbek pedig az elektronikus eszközöket automatikusan a játékkal, és a felesleges időtöltéssel kötik össze. Nekem is volt ilyen incidensem, kasszázok egy nagy vállalatnál, aztán mikor bezártam a kasszám, nem volt nálam már senki, akkor ránéztem a telómra. Nem volt a művelet összesen másfél perc. Másnap már behívott az igazgató, mert a kedves drága kollégáim beköptek.:)
2022. márc. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
98%
a munkahelyeshez tudok hozzaszolni: akik vezeto(bb) pozicioban vannak azok egyszeruen nem tudjak elviselni ha valaki nem porog, nincs labon, mindig csinalni kell valamit, az biztos lusta, ha nincs dolgod miert nem kerdezed meg mit kell csinalni (majd hulye leszek, orulok hogy meg tudok allni egy percre, annyi "jutalmat" nem kaphatok amiert hamar megcsinaltam a munkat hogy leulhetek egy kicsit?). hulye primitiv hozzaallas
2022. márc. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fuuu ez engem is érdekelne :D


Én Y végén, Z elején vagyok. Igazából azt nem értem, mit csináljak, ha nem a telefonozást? Azért munkahelyen nem tudok nagyon elővenni egy könyvet, vagy nézzek ki a fejemből inkább? És tényleg sok helyen ilyenek, hogy na akkor te unatkozol tessék itt a feladat nehogy megállj. Normális irodákban pl van óránként 10 perc szünet, de egyik volt helyemen beszélgettem, még csak nem is telefonoztam, hanem a helyemen ülve beszélgettem kb két percet egy kollégával, erre a hülye főnök jön, hogy mi van nincs dolgotok? Mondtam hogy a tíz perces szünetemen vagyok épp. Azt mondja olyan nincs, hanem szóljak ilyenkor, hogy az a tíz perces monitor nélküli munkavégzésemet akarom tölteni és akkor kitalál valami alibi feladatot. Kösz b+. Fel is mondtam hamar.


Tényleg a boomereket zavarja inkább, aki fiatal, az szintén szokott telózni és nem csak a Facebookot csigalassúsággal. Ők megértik.

2023. jún. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!