Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rossz ember vagyok, mert nem...

Rossz ember vagyok, mert nem fogadok be ukrán menekültet?

Figyelt kérdés

A nővérem szerint igen, hozzájuk most érkezett egy család. Nekünk is van 2 üres szobánk, és szerintük önző vagyok.


Én viszont félek vadidegenekkel megosztani az életem, a konyhám, a fürdőszobám. Van egy 11 hónapos kislányom, őt is féltem. Szükségük van segítségre, de ki tudja, hogy milyen emberek.


Bizonyos összeggel és csomagokkal már támogattam a menekülteket és fogom is ezután! A nővérem viszont teljesen lenéz :(



2022. márc. 2. 15:06
1 2 3 4
 1/36 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%
Nem.
2022. márc. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem.
2022. márc. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
11%
Nem, a gyávák menekülnek.
2022. márc. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis. Nem a civilek dolga lenne megoldani a menekültek lakhatását. Kíváncsi lennék, hány önkormányzati lakás áll jelenleg üresen.
2022. márc. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Én se fogadnék be a házamba senkit. Maximum rokonokat, de idegent semmiképp. Küldtünk már több csomagot, fogunk is, de nehogy már idegeneket kelljen ki tudja mennyi ideig kerülgetnem a lakásomban. És nem azért, mert félek tőlük, hanem mert nem engedek be senkit a privát szférámba.

A nővéred se tudom, mennyire lesz pár hónap múlva lelkes, ha még akkor is nála fognak lakni.

2022. márc. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem, miért kéne őket bárkinek a házába befogadnia. Mi lesz, ha nem akarnak elmenni? Ha 5 évig elhúzódik a háború? Mi van, ha hangosak, igénytelenek, más okból nehéz velük együttlakni? Pillanatnyi megoldásnak jónak tűnik, aztán a pillanat elszáll, a megoldás meg ottmarad.
2022. márc. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
13%
Nem vagy rossz ember. Mondjuk ingyen én sem fogadnám be őket, viszont, ha fizetnek, akkor igen. Havi 200K, plusz a rezsi.
2022. márc. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
59%
Nem gondolom, hogy ettől rossz ember lennél. Nekünk ugyan nincs szabad szobánk, de ha lenne, bizony én is meggondolnám, hogy fogadjak-e be a "privát szférámba" idegen embereket, akár ilyen helyzetben is. Ha lenne egy nyaralónk, vagy bármilyen üresen álló lakható ingatlanunk, azt gondolkodás nélkül felajánlanám, de egyéb módon is támogatnám, segíteném/támogatom, segítem őket.
2022. márc. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem, dehogy. Én sem fogadok be senkit. Ettől még más módon segítek, ahogy tudok.
2022. márc. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Pont én is ezt kérdeztem: ha valami gond van, nem viselkednek, akkor mit csinálok? Hogyan és hova teszem ki őket?


Erre azt mondta, hogy nem kell előre feltételezgetni, mindenben csak a rosszat látom és mit szólnék, ha én kerülnék ilyen helyzetbe.

2022. márc. 2. 15:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!