Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rossz ember vagyok, mert nem...

Rossz ember vagyok, mert nem fogadok be ukrán menekültet?

Figyelt kérdés

A nővérem szerint igen, hozzájuk most érkezett egy család. Nekünk is van 2 üres szobánk, és szerintük önző vagyok.


Én viszont félek vadidegenekkel megosztani az életem, a konyhám, a fürdőszobám. Van egy 11 hónapos kislányom, őt is féltem. Szükségük van segítségre, de ki tudja, hogy milyen emberek.


Bizonyos összeggel és csomagokkal már támogattam a menekülteket és fogom is ezután! A nővérem viszont teljesen lenéz :(



2022. márc. 2. 15:06
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
61%

Itt a nyírségben már dolgoztatják őket pár ezer ft-ért.

Jól is teszik, sok itteni mondta háztáji melóra, bejárónőnek már vannak ilyen menekültek, és alig kérnek pénzt.

2022. márc. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim válasza:
64%
Nem vagy rossz ember,illetve támogatod is õket,csak más módon.
2022. márc. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
80%
Biztos hogy nem. Ahogy elnéztem a híradásokat, meg akiket megszólítottak, nagy százalékban ukrán czigányok! Na tudod hol fogadnám be azokat.... szétlopnák a lakásom.
2022. márc. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
13%

#13

Undorító rasszista vagy. Most azért, mert roma? Elmondanám neked, hogy az ukránok sem jobbak! Azok előbb elő veszik a kést, előbb ölnek meg bárkit, úgyhogy nem kell itt cigányozni, vannak rosszabbak a cigányoknál!

2022. márc. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
65%
Dehogy. Az ukranok am is utaljak kb a magyarokat. Meg ahogy elneztem azok a menekultek 90% cigo
2022. márc. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
90%

"mit szólnék, ha én kerülnék ilyen helyzetbe."

Szerencsére nem tudom, mi lenne, ha én kerülnék ilyen helyzetbe, de így látatlanban azt mondom, rosszul érezném magam, ha egy idegen család nyakára kéne mennem. Ez legfeljebb két három napig felemelő érzés, utána már csak rettentően kellemetlen. Persze valószínűleg biztonságosabb, és fizikailag mindenképp kényelmesebb, mint egy tömegszállás, de hosszú távon nem tartható ez így.

2022. márc. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
93%
14-es akkor fogadd be őket ha ennyire szentfazék vagy, az én lakásomban ne legyenek czigányok.
2022. márc. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
88%
Én adományoztam. Nem lakok Magyarországon, de ha ott is laknék és lenne rá lehetőség,nagyon meggondolnám és persze a párom véleménye is számít. Ha mondjuk 1 anyuka pici babával van,újszülött, akár beteg akkor valószínűleg igen. Mindenkit nagyon sajnálok, szerintem az is elég, hogy amúgy is támogattad őket.
2022. márc. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
92%
Nővéred majd két hét múlva is ilyen lelkes lesz? Végülis idegenek, lehet, más életvitellel. Nincs hová menniük, tartósan ott lesznek. Albérlet, lakás nagyon drága a dolgozó magyar embernek is.
2022. márc. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
93%
Csak aztán a kedves nővérkéd nehogy pofára essen, hogy szociális otthont csinál a lakásából, mikor majd hónapok múlva is kerülgetnie kell a szükség-vendégeit.
2022. márc. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!