Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit olvasnál szívesen?

Mit olvasnál szívesen?

Figyelt kérdés

Elsősorban 11-16 éves lányok véleménye érdekel.

Wattpad könyvet írok, és kicsit tanácstalan vagyok :D



2022. márc. 2. 16:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
16 a regisztrációs korhatár...
2022. márc. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%
Valami romantikusat, ami egyben félelmetes.
2022. márc. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Azt, hogy az ukránok letették a fegyvert, és vége a háborúnak.
2022. márc. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
74%
Egy izgalmas és egyedi fantasy, ami engem illet. Sajnos ilyenből elég kevés van fent, úgyhogy, ha igényes, akkor az elég népszerű lehet.
2022. márc. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

Egy olyan történetet, ami átlagos emberekről szól, senkinek nincs extrém traumája (nem haltak meg a szülei, sőt el sem váltak, nem érte baleset stb).

Nincs kép benne, normálisan meg van írva, több szálon fut, nincs leírva senki átlagos napja. Lehet romantikus, de legyen normálisan felvezetve, ne jöjjenek össze azonnal és kerüljék a logikátlan drámákat. (Lehet benne dráma, csak legyen normálisan kitalálva és felépítve.)

Külön plusz pont, ha nem az állandó rosszfiú -jókislány párosról van szó. A csajt ne csak az irodalom/művészet stb érdekelje, mint kb minden történetben, inkább a matek, informatika, természettudományok és a srác ne legyen a tipikus fuckboy.

Legyen elhelyezve térben és időben, ne legyenek benne logikai bukfencek, ellentmondások.


Szóval legyen valósághűbb (akkor is, ha nem létező világban játszódik) és ne akarj megírni azt, amit előtted már millióan megtettek.


Ha elkezded küldhetsz linket, ezer éve keresek ilyet.

2022. márc. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Alap szabály az írásnál, hogyha nincs (saját) ötleted, akkor ne írj, mert úgyse lesz jó.
2022. márc. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Igaza van a 6-os válaszolónak.


Ha nekem azt mondanák, hogy írjak meg egy horror sztorit, mert arra van igény, akkor a szemükbe röhögnék, mert egy, utálom a horrot, kettő, nehogy már mások mondják meg, hogyan végződjön, történjenek a dolgok. Mindenki írjon azt, amihez van ötlete és amit ő szeretne. Ne hagytkozzunk másokra, mert ha már így kezdődik az egész, abból nem számíthatunk sok jóra.


Történetet ísz, de tanácstalan vagy?! Ülj le, gondolkozz, hallgass zenét, nézz képeket, írj random vázlatokat vagy párbeszédeket, nézz sorozatot, menj sétálni stb. Ha mégis más találja ki a TE! sztoridat, akkor a szerzők neve mellé nem csak a tied kerüljön be.


Egyébként 13 év a regisztrációs korhtár.

2022. márc. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#7

[link]

2022. márc. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Ez most kicsit olyan érzést keltett bennem, hogy eddig nem nézték a sztorijaidat, ezért most inkább a piacnak írsz.


FunFact: Akkor se biztos, hogy olvasni fognak.


Én sosem néztem azt, hogy másoknak mi jönne be, hanem csak azt néztem, nekem hogy tetszene a sztori, amit elképzelek, aztán mégis jöttek viszonylag sokan (8-9ezer olvasások vannak az egyik sorozatomon, de a többi sztorin is azért van 700-1300 olvasás). Annyi a titok, hogy felmész Facebookra, belépsz pár Wattpados csoportba, és ötletesen hirdeted a sztoridat. Ha csak a Wattpadra hagyod, kevés a valószínűsége, hogy jönni fognak emberek, mert nagyon rossz az algoritmus.


Ha meg csak annyiról van szó, hogy most akarsz egyáltalán belekezdeni, akkor szintén nagyon rosszul próbálkozol. Ha ennyire nincs ötleted, akkor próbálkozz először valami fanfic-kel! Ha meg nagyon sajátot akarsz, akkor annyit tudok mondani: én úgy kezdtem el az első sztorimat, hogy "hű, mennyire olvasnék egy könyvet, ami erről és erről szól, de nem találok. Akkor megírom én". Ezzel annyit akarok mondani, hogy gondolj bele, te miről olvasnál szívesen, és azt írd meg! Ha nem érzel igazán közel magadhoz egy történetet, akkor azt érezni lehet majd rajta, nem lesz olyan jó, mintha valami olyasmit írnál, amit tényleg szeretsz is.

2022. márc. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%

#8

[link]


Egyébként te még soha se hazudtál a korodról az internete? Simán beírhatják, hogy 14 évesek és a kutyát sa fogja érdekelni.

2022. márc. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!