Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Emberek! Ti milyen regényt/tör...

Emberek! Ti milyen regényt/történetet/novellát olvasnátok szívesen?

Figyelt kérdés
13/L vagyok és most bizonyos okoból sok időm lett. Mindig is kecsegtető volt számomra az írás ezért úgy gondoltam, hogy megpróbálom a "tehetségemet" megmutatni az embereknek. Viszont itt kezdődik a probléma. Nins ötletem! Arra lennék kíváncsi hogy titeket mi érdekel. Esetleg mit szerettek egy könyvben. A válaszokat előre is köszönöm! ☺

2016. okt. 11. 19:31
 1/10 A kérdező kommentje:
Nincs*
2016. okt. 11. 19:41
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy új Black Company regénynek örülnék.
2016. okt. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valaki író akar lenni, mindenekelőtt két dolgot kell tennie; olvasson sokat, és írjon sokat.

forrás: Ha valaki író akar lenni, mindenekelőtt két dolgot kell tennie; olvasson sokat, és írjon sokat." / Stephen King /


Szóval kezdj el olvasni, az ihlet pedig majd jön, ne másoktól várj ötleteket, az nem ugyanaz, mint ami benned megszületik. :-) Nekem komplett kis sztorijaim vannak a fejemben, csak időm nem volt még lekörmölni, majd egyszer.

2016. okt. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt szeretem, ha izgalmas, új dologról szól, nem írták meg ötvencsiliárdszor már ugyanazt a sztorit előtte mások. Legyen benne misztikum, rejtély, és sok váratlan fordulat. Nem baj az se, ha van valami mögöttes üzenet a könyvben, de ez ne menjen a történet rovására.


Például ott van Alan Dean Foster-nek a "Nyolcadik utas a halál". Nem hosszú, de izgalmas, tele van csavarral, és újszerű is volt a koncepció, elvégre azidőtájt a földönkívülieket mindenki csészealjon száguldozó lézerpisztollyal lövöldöző kis zöld emberkéknek képzelte. Az Alien-sorozattal viszont sikerült teljesen új megvilágításba helyezni az egész szájenszfiksön kategóriát.

Vagy pl. Stephen King. Rengeteg sok jó könyve van, többek közt a Ragyogás, Az, Álomcsapda, Éjszakai műszak, Csontkollekció, és sorolhatnánk még. Ezek kitűnő művek. Szart persze ő is írt, pl. Lisey története, A colorádiói kölyök - ezek nem szólnak gyakorlatilag semmiről, csak rizsa, rizsa, rizsa, kb. Barátok közt színvonal.


Nekem lennének ám ötleteim, kedves Kérdező, és ha valóban van tehetséged hozzá, hogy megírd őket, akkor szívesen meg is osztom véled őket :P különösen, hogy Magyarországon nemigen vannak jó írók.

2016. okt. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Valamiért duplán hozta az idézetet, bocs. :-)
2016. okt. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amit én írtam :3 És már haladok is vele, szóval boldogság van *-*

De amúgy a horror sztorikon kívül mindent szeretek :]

2016. okt. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Nekem azok a könyvek a kedvenceim, ahol a főszereplő nem tökéletes (pl. Érzelmileg egy roncs), vagy ő a gonosz. Emellett legyen izgalmas a sztori, sok vérrel.
2016. okt. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nagyon sokat olvasok főleg Darren Shan és Stephen King regényeket. Viszont az nem tudom hogy baj-e az hogy irodalom órán a fogalmazásaimat nem tudom megírni olyan jól. Nem tudok beletömöríteni egy egész történetet elejétől végéig 2 oldalba. És násfél óra alatt nem tudom kitalálni+leírni. Ez baj?

2016. okt. 11. 22:22
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a regénynek nagy előnye, hogy NINCS oldalszámhoz kötve. Nézd meg,Stephen King 2-3000 oldalas könyveket is helyből megír. Szép is lenne, ha az írónak meg lenne mondva, hogyha 200 oldalnál hosszabb, mehet is a szemétbe!

Ez persze nem azt jelenti, hogy 20 oldalnyit kell rizsázni arról, ha a főhős lát egy döglött patkányt az út közepén.

És, mint mondtam, ötleteket tudnék neked adni, ha jól meg tudod őket írni :) :P

2016. okt. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A regényeknél nincs ilyen korlát, ott bármilyen terjengősen írhatsz.


Viszont fogalmazásokhoz meg azért kell megtanulnod röviden és velősen kifejezni magad, mert arra az életben lesz szükséged (például megírni egy motivációs levelet, ha jelentkezel egy munkára, vagy hogy képes legyél egy problémát a megfelelő megfogalmazásban jelezni egy cég felé, ha mondjuk az online rendelési felületen 2 hűtőszekrény kerül a kosaradba, pedig te csak 1-szer kattintottál - off: velem megtörtént - de szükséged lehet a rövid de velős és érthető megfogalmazásra szerződéskötéskor, felmondásnál... stb.)


De továbbra is tartom a véleményem, hogy a sztori a te fejedből pattanjon ki, attól lesz igazán a tiéd. :-)

Nem tudom, szoktál-e emlékezni az álmaidra, de ha igen, akkor például vezethetsz álomnaplót. Ez is segíthet.

2016. okt. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!