Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külföldre menni valóban...

Külföldre menni valóban jobban megéri?

Figyelt kérdés

Fiatal lány vagyok, most egyetem előtt kihagytam egy évet hogy dolgozhassak és nyelvet tanulhassak. A németet nemzetközi b2-re akarom fejleszteni, nyelvvizsgázni belőle, majd diplomával kimenni egy német nyelvterületre (leginkább Svájc vonz, de Ausztria és Németország is jó úticél), és ott új életet kezdeni.

Tudom hogy nincs kolbászból a kerítés, és ott is dolgozni kell. Tudom, hogy friss diplomásként, "csak" középfokú nyelvtudással, mégha tudom is honosíttatni a végzettséget, nem leszek milliomos. De valahogy mégis úgy érzem a másoktól hallottak, az utána olvasásom es a kevéske kinti tapasztalatom alapján, hogy jobb perspektívát ad ha kint vagyok egészségügyi szakdolgozó, mintha itthon maradnék.

Szerintetek mennyire reális a látásmódom, mit várhatok ha valóban kiköltözöm? Tapasztalat nélkül szívesen fogadnak? Egy dolog a pénz, de más módokon is megbecsülnek?

Szívesen hallgatok akár negatív, akár pozitív tapasztalatokat, más képzettségű és más területen dolgozó emberektől is.

19N



2022. márc. 3. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

B2 nem lesz elég, annál jobb nyelvtudás kell, hogy felvegyenek.


Két lehetőséged van:

1. Vagy már egyetemre külföldre mész (pl egy bécsi egyetemen nézel egy jó szakot), lehet angol nyelvű képzést is választani, de legalább bekerülsz egy német anyanyelvű közegbe. Aztán majd lesz szakmai gyakorlat, és azt is már ott Ausztriában fogod végezni. Ebben az esetben könnyen el fogsz helyezkedni német nyelvterületen munkában és a nyelvet is szépen elsajátítod addigra.


2. Magyarországon elvégzed az egyetemet. Nem fogsz tudni rögtön felvételt nyerni német nyelvterületen nulla tapasztalattal, semmire nem értékelt magyarországi végzettséggel. Ebben az esetben nem lesz más választásod, mintsem egyetem után még jó pár év munkatapasztalatot összeszedni és ha már elég tapasztalt leszel, igényt tartanak rád majd külföldön is. Közben a németed fejleszteni kell magasfokra.


A kettő között van legalább nyolc év. Vagy most mész ki egyetemre vagy 30 évesen dolgozni.


Köztes megoldás: az alapképzést Magyarországon csinálod, a mesterképzést (ha van ilyen azon a szakon) pedig külföldön.

2022. márc. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Ja és kiegészítésként: valóban ezerszer jobb dolgod lesz az említett országokban, mint Magyarországon.
2022. márc. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

# jól leírta.

B2 kevés, tapasztalat nélkül nincs munka.

Nekem több év magyarországi tapasztalatom és b2 nyelv tudásom volt, megmondták, kevés.

Kell szaknyelv is, nem árt ha mellette angolul is beszélsz legalább alapfokon. Svájcban a helyi dialekt megértése se egyszerű. Nekem az eleje hatalmas szenvedés volt, de így 3 év svájci eü munkaviszony után már megtaláltam a helyemet. Az itteni munkának köze nincs ahhoz amit Magyarországon csinálnak az eü-ben.

A fizetés meg kb 10x-este a magyarnak. Az élet drágább, de nagyon jó színvonalon lehet ennyiből élni itt, és félre is tudok tenni elég szépen.

A Németországból eljött munkatársaim azt mondják, ott alacsonyabbak az elvárások.

2022. márc. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%
Nem feltétlen. Pl: nővérem és a férje kiber biztonságisok ("cyber security"), gondolkoztak németországban, belevéve a megélhetést is, inkább maradnak itthon.
2022. márc. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A tanulmányaid alatt ha tudsz mindenképp próbálj kijutni gyakorlatra vagy ösztöndíjjal/csereprogrammal német nyelvterületre. És otthon is végezz el egy szaknyelvi tanfolyamot.

Csinálj otthon jogosítványt is és akkor ha első körben nem vesznek fel a kinézett pozícíóba, akkor elmehetsz a sok háziápolással foglalkozó cégek egyikéhez, ők kijárnak házhoz és pl injekciót adnak be, segítenek kompressziós harisnyát feladni, fürdetésben asszisztálnak ha kell ilyesmi. Közben tapasztalatot gyűjtesz, a nyelvet gyakorlod stb

Én B2-vel jöttem ki, megérteni jól megértettem a dolgokat de megszólalni volt nehéz mert minden angolul jutott az eszembe, kb 3 hónap elteltével már sokkal jobban ment a dolog és 7-8 hónap után már mindent tudtam intézni/megbeszélni, nem kellett átbeszélni vagy visszakérdezni angolul.

Hozzáteszem hogy nem egészségügyis vagyok és jelenleg a gyerekekkel vagyok itthon.

2022. márc. 4. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
Én azt ajánlom, hogy ne Magyarországon tanulj tovább, ha Svájcba szeretnél élni, hanem Svájcban. Az egészségügyi dolgozók nagyon keresettek itt. A nyelvre állj rá, de ne a nyelvvizsga miatt. Az itt nem számít, az a lényeg, hogy ertsed, és beszélni tudjad a nyelvet.
2022. márc. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%
Én is ajánlom, hogy külföldön végezd el már az egyetemet is. Ausztria pl egész olcsó, tandíj sincs. És mire elkezdesz dolgozni, arra lesz ott egy kialakult életed.
2022. márc. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 EVA800 ***** válasza:
0%
Sok a fertőző beteg külföldön.
2022. márc. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!