Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valóban igaz, hogy külföldön...

Valóban igaz, hogy külföldön is csak a diplomás/tanult/értelmiségi ember tud normálisan élni és nekik éri meg kimenni külföldre?

Figyelt kérdés

Ez a mondat (és lentebb egy komment) nagyon a lelkembe szúrt: [link]

Én 6 éve tanulok az egyetemen (már van egy OKJ-s hálózattelepítő végzettségem nulla szakmai tapasztalattal), szerencsés esetben fél év év múlva végzek, szerencsétlen esetben meg sose lesz diplomám. Mindig ábrándozok, milyen jó lehet külföldön szabadon, jó körülmények között, toleráns emberekkel együtt élni. Főleg, hogy liberális vagyok és külsőleg sem illek bele a kelet-európai izomagy, menőző alfahím férfiideálba és egyszerűen idegennek érzem magamat az országban, mert az egész légkörtől hányingerem van (urambátyám, külsőségek, susmusolás stb.). De félek, hogy diploma nélkül esélyem se lesz átélni az igazi, felvilágosult, humanista, elfogadó, progresszív nyugati életérzést. Mondjuk van bennem egy naiv irigység, amikor elképzelem, hogy a mosogató fiúk is hétvégente sétálnak a barátnőjükkel a Temze partján és Premier League meccsekre járnak, de egyre inkább elhiszem, hogy diploma nélkül inkább jobb ha itthon maradok és beletörődök a sorsomba, mert külföldön ugyanúgy nem lesz esélyem egy szép életre.



2018. okt. 27. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

> mosogató fiúk is hétvégente sétálnak a barátnőjükkel a Temze partján


Akkor már a barátjukkal, vagy a gender nonbináris élettársukkal, ha már ilyen “progresszívek” vagyunk. Én csak azt utálom, hogy ez a két véglet van: a baloldali soy boy, azaz te, illetve a fideszhívő nemezethy idióták. Miért ne lehetne egy normális, piacbarát, korrupciótól és szélsőségektől mentes országunk?

2018. okt. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1, Liberális, nem baloldali.


Amúgy a kérdésedre a válasz egész egyszerűen nem. Erre több példát is láttam a környezetemben. Ami nyilván számít nagyon, az az, hogy beszéld az adott nyelvet, akármelyik országba mész.

2018. okt. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

A liberalizmus minimális, az alapvető szabadságjogokat garantáló, de ezen felül passzív államot jelent, alacsony adókkal és kevés regulációval. Thatcher tett egy-két lépést ebbe az irányba, viszont a UK nagyon nem “liberális” a szó klasszikus értelmében.

Le lehet pontozni, de a “progresszív” baloldal pont olyan egybites idiótákból áll, mint a fideszbirkák. Az érem két oldala

2018. okt. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarom szétoffolni a kérdést, de az első résszel hellyel-közzel egyetértek amit írtál, csak nem tudom, hogy jön ide. A liberalizmusról meg a szó klasszikus értelmében beszélni már teljesen felesleges. Sőt, régebben olvastam egy elég neves amerikai írótól, hogy a liberalizmus, úgy ahogy van, már megszűnt életképes ideológia lenni a 21. században. De ha megszakadnék se találnám meg most azt a cikket, pedig tényleg nagyon érdekes és jó meglátások voltak.:( Na mindegy, érdekes szakirodalma van ennek is.

A mondandód utolsó részére meg nem tudok reagálni, nem írtál semmi konkrétat, csak leidiótáztál kb. mindenkit.

2018. okt. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Elárulod, h pontosan mit tanulsz? Én Németországban élek a párommal, aki elkezdte, de sosem fejezte be az egyetemet. Most web-fejlesztőként dolgozik, és a fizetését illetően sincs oka panaszkodni. Nem a diploma a lényeg, hanem hogy egy jó szakmád legyen, amiben jó vagy. Csak pozitívan! ;)
2018. okt. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

sajnos valahogy így van. Ahogy a csaj mondta a videóban nagyon fontos a nyelv.

Mert a te problémád a társadalom, ami otthon van, na de ez fordítva is igaz! Ha csak motyogod a nyelvet, azok a befogadó liberálisok is értetlenül fognak rádnézni, akármilyen jól fizető állásod van. Ami nehezen fog összejönni jó nyelvtudás nélkül.

Ami ahogy a szép lány is mondta, sok év, olyan hülyéknél mint én 6-8 év...

De itt londonban, ha átléped a nyelvi akadályokat, könnyebben találsz olyan gondolkodású embereket, mint te, legyen angol, vagy másik kelet európai emberek. Bár ez utóbbi neked már elvileg nem fontos.

2018. okt. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
83%
Én éveket éltem nyugaton,több országban,és az általad leírt utópia nem létezik.te leszel az első,akit diszkriminálnak,mert kelet-európai vagy.max.egy-két kivételtől eltekintve csak külföldi barátaid lesznek.én magam diplomás vagyok,több nyelven beszêlek,és csak pincérnői munkához jutottam legjobb esetben.pedig nem vagyok egy balek,elég talpraesett vagyok,és itthon dúskálok az állásajánlatokban.nekem speciális okom volt h. külföldre menjek,egyszer sem a jólét miatt mentem,ami nem is annyira jólét sok helyen,mint ahogy hiszed.lelkileg viszont nagyon megviselő a kiközösítés.korrupció is van bőven,arról meg ne is beszéljünk,hogy ezen országok nagy része gyarmatosítással,kizsákmányolásának sok sok élet árán szerezte a vagyonát,most még papolnak a toleranciáról.
2018. okt. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
*kizsákmányolással (a telefon átírta)
2018. okt. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a diplomádon múlik. Angliában vagy Németországban azon múlik hogy mennyire teszed oda magad. Angliára különösen igaz hogy ha csak dolgozgatsz akkor csak fizetgetnek, de ha odateszed magad viszonylag rövid idő alatt jóval többet kereshetsz mint az átlag. Persze az sem mindegy hol dolgozol. De használd a netet. Pont arra nem használjátok srácok amire jó. Találj ki egy melót, keress rá hogy hol keresnek embert, a kezdő fizetéseket szinte mindenhol kiírják, eleinte nem nagyon alkudozhatsz tapasztalat nélkül, e-mailbe akár megkérdezheted hogy mennyit lehet pluszban vállalni, túlórázni, akármi. Megnézed egy ingatlanos oldalon hogy van a lakás bérlés, vagy szoba. Van cég aki biztosít szállást egy darabig. Keresel egy emberkét facén aki kint van és megkérdezed. Ne olyat keress aki hazajött, mert neki arra vannak válaszai miért ne menj ki. Ha érdekel privátban írok pár pozitív példát a saját környezetemből. A legnagyobb gond nálad az hogy az álmodozásnál megálltál, meg az hogy baromi fiatalon már falakat húzol fel és elképzeléseid vannak tapasztalatok nélkül. Az amit más elmesél, meg olvasol a facén meg szar hírportálokon, meg hallgatsz a tévében, az nem tapasztalat. Minden nap lépjél egy kicsit arra amerre haladni akarsz. Először is állj a saját lábadra és tanulj meg dolgozni minél hamarabb azért amit akarsz. Itthon. Játszd el amit kint is el kell játssz ha ki akarsz menni. Én mondjuk nem vagyok túl liberális felfogású szerintem és rosszul sem érzem magam itthon és nyugaton totál abszurd dolgok is történnek. De ez az én tapasztalatom. Felvilágosult nem lehetsz amig nincsenek saját tapasztalataid. Az alapján amit írtál lehetnél elfogadóbb és nem haladsz túl progresszívan. Az élet az hogy mész az elképzeléseid után. Azt van esélyed elérni amit elkezdesz.
2018. okt. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!