Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gondolja úgy a legtöbb...

Miért gondolja úgy a legtöbb ember,hogy következmény nélkül bánthat meg másokat szavakkal?

Figyelt kérdés

Vagyis rosszul tettem fel a kérdést.

Miért érzi azt bárki,hogy magát felhatalmazhatja arra,hogy megbántson valaki mást a szavaival?

Miért nem gondolnak bele emberek abba,hogy a szavaknak milyen ereje lehet?

Az életben is nagyon sok ilyen emberrel találkoztam már de itt az oldalon valahogy sokkal több rosszindulatú ember van szerintem.

Nem arról beszélek ha valaki leír egy kritikát vagy bírál valamit. Hiszen mindenkinek lehet véleménye…Hanem arról amikor olyanokat ír valakinek,hogy “te senki” “te nyomorék”. Mi ennek a célja? Az ilyen emberek a saját életükkel nincsenek kibékülve gondolom, és aki belül nincs rendben magával az nem tud kedves és empatikus lenni mással sem mert nem tudja hogy kell csinálni.

Nem akarok azzal példálózni,hogy külföldön mások az emberek de ☝🏻 én Ausztriában élek és ott 2 év alatt egyszer nem hallottam még, hogy a kasszánál 3 jólszituáltnak tűnő ember valaki másra mondja azt,hogy “Nézd már..hogy lehet így felöltözni bazdmeg. Mi az az ocsmány k*rvás harisnya..mennyire rusnya már ez a nő”.

Ezt ma hallottam egy bevásárlóközpontban.

Akkor egy nő majdnem elcsapott a zebránál, pedig szabályosan közlekedtem.

Miért nincs a magyar emberekben egymás iránt tisztelet? Nem akarok általánosítani mert vannak normális emberek is ( gondolom..remélem ) de sajnos most,hogy van viszonyítási alapom, akárhányszor hazajövök valahogy mindig arcon csap ez a kultúrálatlanság.

Hol csúsztunk el ennyire?

Kommunizmus?



25/L


2022. márc. 10. 18:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is katasztrófa. A normális emberek vannak kisebbségben. De 1 bolygón élünk és addig valahogy el kell viselnünk egymást. Jóindulatúnak kell lenni a másik emberrel.
2022. márc. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%

Csak az aluliskolázottak fogalmaznak így. Egy tanult ember szebben, finomabban fogalmaz.

Remélem hallottad már azt a mondást, hogy Mondd meg az igazat és betörik a fejed.

Sokszor az igazság fájdalmas, amit kevesen viselnek el. És lehet, hogy számodra fájdalmas az igazságot hallani és bantva érzed magad ilyenkor, pedig tanuld meg elfogadni ezt, tanulj belőle és ne rágj be rá.


Az alpári beszólásokkal pedig ne foglalkozz sokat.

2022. márc. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem..

Ezt írtam is. Nekem nem az igazság fáj. Soha nem az fáj mert én elfogadom ha másnak van igaza. Ember vagyok..nem lehet mindig nekem igazam és én is hibázok.

Nekem azzal van bajom amikor valaki szánt szándékkal rosszindulatú megjegyzéseket tesz nem gondolva arra,hogy ez mit okozhat egy lelkileg instabilabb emberben.

Nekem ez az ami felfoghatatlan

2022. márc. 10. 19:08
 4/18 A kérdező kommentje:

Igen, de akkor viszont az aluliskolázottak aránya sokkal magasabb itthon mint külföldön. Mert ott soha nem hallok embereket így beszélni. Ott nagyon szépen használják a nyelvet is, mindenre használják a kérek,köszönöm szavakat. Itt meg sokszor az luxus,hogy egy felnőtt ember köszönjön a belép egy boltba. Engem az ok érdekelne,hogy miért. Hol maradtunk le ennyire a Nyugattól?

Kommunizmus miatt vagy már azelőtt?

Nem mintha sokat számítana ha megfejtem csak érdekelne azért.

2022. márc. 10. 19:11
 5/18 anonim ***** válasza:
4: Szerintem mindenhol vannak bunkó emberek, Nyugaton és Keleten is. Sajnos ez jellemhiba a részükről, ez pedig az emberi attitűdtől, illetve szülői neveltetéstől, meg persze részben a génektől függ.
2022. márc. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ilyen embereket jól megkellene verni. Nem vicc.
2022. márc. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

De akkor az miért van,hogy ott soha nem érnek ilyen “élmények”?

Esküszöm..soha.

Az autósok megállnak a zebrán ha átakarok menni, nem ráhuznak.

Használják a kérem/köszönöm szavakat.

Mosolyognak az utcán,különösebb ok nélkül.

Szép napot kívánnak egymásnak.

Fura,hogy itthon ez ritka

2022. márc. 10. 19:16
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Pénz, pénz, pénz. Ha van pénzed és a beled sem dolgozod ki érte, akkor sokkal de sokkal nyugodtabb és életvidámabb leszel. Budapesten olyan helyen lakom ahol van az embereknek pénze, minden egyéb szempontból vegyesek vagyunk (iskolázottság, politika, életkor stb). Itt mindenki kulturáltan viselkedik, de 500 méterrel arrébb már ugyanaz a balkáni szánalom közeg van amit te is írsz. Frusztráltak az emberek és ki vannak égve. A primitív ember úgy vezeti le ezt a feszültséget ahogy leírtad.


Tldr: frusztrált prolik viselkednek így. Minden országban vannak prolik, de a gazdag(abb) prolik eljátszák hogy nem prolik. Hasonlóan vannak tisztességes szegény emberek is minden országban de őket nem veszed észre, mert nem hívják fel magukra a figyelmet.

2022. márc. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Hmm..és ha esetleg valahogy elkezdene Magyarország fejlődni és a fizetések is jobbak lennének, lenne karácsonyi dupla fizu meg júniusi nyaralás pénz akkor vajon mennyi idő lenne mire az emberek hasonló viselkedést mutatnának mit mondjuk Ausztriában?

Egyáltalán helyre lehet hozni ezt még?

2022. márc. 10. 19:22
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem lehet,hogy alapvetően így szocializálódunk generációk óta és ez kb megtörhetetlen?
2022. márc. 10. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!