Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gondolja úgy a legtöbb...

Miért gondolja úgy a legtöbb ember,hogy következmény nélkül bánthat meg másokat szavakkal?

Figyelt kérdés

Vagyis rosszul tettem fel a kérdést.

Miért érzi azt bárki,hogy magát felhatalmazhatja arra,hogy megbántson valaki mást a szavaival?

Miért nem gondolnak bele emberek abba,hogy a szavaknak milyen ereje lehet?

Az életben is nagyon sok ilyen emberrel találkoztam már de itt az oldalon valahogy sokkal több rosszindulatú ember van szerintem.

Nem arról beszélek ha valaki leír egy kritikát vagy bírál valamit. Hiszen mindenkinek lehet véleménye…Hanem arról amikor olyanokat ír valakinek,hogy “te senki” “te nyomorék”. Mi ennek a célja? Az ilyen emberek a saját életükkel nincsenek kibékülve gondolom, és aki belül nincs rendben magával az nem tud kedves és empatikus lenni mással sem mert nem tudja hogy kell csinálni.

Nem akarok azzal példálózni,hogy külföldön mások az emberek de ☝🏻 én Ausztriában élek és ott 2 év alatt egyszer nem hallottam még, hogy a kasszánál 3 jólszituáltnak tűnő ember valaki másra mondja azt,hogy “Nézd már..hogy lehet így felöltözni bazdmeg. Mi az az ocsmány k*rvás harisnya..mennyire rusnya már ez a nő”.

Ezt ma hallottam egy bevásárlóközpontban.

Akkor egy nő majdnem elcsapott a zebránál, pedig szabályosan közlekedtem.

Miért nincs a magyar emberekben egymás iránt tisztelet? Nem akarok általánosítani mert vannak normális emberek is ( gondolom..remélem ) de sajnos most,hogy van viszonyítási alapom, akárhányszor hazajövök valahogy mindig arcon csap ez a kultúrálatlanság.

Hol csúsztunk el ennyire?

Kommunizmus?



25/L


2022. márc. 10. 18:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Mert sok ember megkeseredett, sok rossz dolog érte az életben. Ez nem feltétlen pénzfüggő.

Úgy vannak vele, hogy ha neki tönkrement az élete, akkor jól odaszúr valami csípős megjegyzést a másiknak, hogy teljesen elvegye az életkedvét.

Dögöljön meg a szomszéd tehene is, másnak se legyen jobb, mint neki!

2022. márc. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

De akkor ha nem csak pénz függő ez a dolog akkor Nyugaton miért nincs így? Mármint ott is érik az embereket csalódások…de valahogy a mentalitás ott más.

Meg ott pl nincs igénytelen telefirkált buszmegálló aminek a tetejét is leszaggatták.

Ott ezt súlyosan büntetik is.

Gondolom nálunk a teljes rendszerben van hiba. Valahogy erre a sz*rra vagyunk berendezkedve minden téren.

2022. márc. 10. 19:29
 13/18 anonim ***** válasza:
12: Ilyen szempontból tényleg talán jobb ott a helyzet. Viszont az ilyen viselkedés hátterében a leggyakrabban traumák állnak. (szakítás, haláleset, családi gondok, pénzügyi csőd, adósság) és ezeket a traumáikat, megoldatlan problémáikat a másik emberen verik le. Azt hiszik ettől jobb lesz nekik. A traumáikat a másik emberre pakolják.
2022. márc. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Pont Ausztriában tapasztalom ezt legjobban magyaroktól munkahelyen.

Ott aztán megy az oltogatás rendesen magyar részről, főleg egymásra persze csak hát mögött.

Szerintem szimplán vérmérséklet meg magánéleti problémák egyvelege.

Annyit vannak szidva a cigányok, pedig elmegy az ember jó pár országban és azt lehet észrevenni, hogy az országban nagyon sokan inkább a cigányokhoz vannak közel...

2022. márc. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Hát én ezért próbálom redukálni a kapcsolatot magyarokkal ott kint.

Hála istennek az irodában ahol dolgozom az összes kollégám osztrák vagy orosz így nincs túl sok kontaktom magyarokkal

2022. márc. 10. 19:53
 16/18 anonim ***** válasza:

Én ingázó vagyok meg a legtöbben, de komolyan akik kint élnek magyarok valamiért mind normális(munkahelyen), de a velünk ingázók nagy része iszonyú kétszínű meg suttyó.

De már menet közben minden napos a folyamatos agresszió, befurakodás, beelőzés, "letolás" stb.

Már mire kiérsz úgy érzed eleged van a magyarokból. Vagy épp hazafele ugyanez.

2022. márc. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
56%

A kérem/ köszönöm gyakorisága az adott nyelvet jellemzi, nem feltétlenül az embereket, akik használják. Az angolban akkor is előjön a please, ha abszolút nem indokolt, az oroszban némely felszólító mondat kérésnek számít és ezt ott mindenki tudja. A németet meg te ismered, gondold át.


A magyarok kevésbé kérlelnek és kevesebbet bazsalyognak, mint nyugaton, ez pusztán szokás. De ha tényleg bajban vagy, külföldön sem ugrik több ember a segítségedre, mint itthon.


A közlekedés kultúránk valóban siralmas, ezt aláírom. Viszont átcsapatni az osztrák határon könnyű, még lassítani sem kell, szóval jól nézz körül a zebrán új hazádban is. :D

2022. márc. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Viszont átcsapatni az osztrák határon könnyű, még lassítani sem kell, szóval jól nézz körül a zebrán új hazádban is"


Amúgy minden határon vannak katonák, szóval nem hogy lassítani, de még megállni is kell (persze van kivétel).

Egyébként erről jut eszembe, kint legalább minden egyes zebra olyan jól meg van világítva, hogy az ember nem is érti itthon mivan...

Meg kint nagyon sok kamera van ahhoz képest, mint ami itthon van (szinte 0) szóval az eszesebbje alapból sokkal óvatosabb kint.

Kicsit őrültebb kollegák közül nincs is olyan aki ne kapna büntit olykor-olykor, itthon egyik sem kap soha.

2022. márc. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!