Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Felek elmenni dolgozni, mert...

Felek elmenni dolgozni, mert buta vagyok. Legutobbi munkahelyemrol ezert szamoltam le, mit csinaljak magammal? 22L

Figyelt kérdés

Legutobbi munkahelyemen azt hireszteltek rolam hogy analfabeta vagyok. Nagyon gonosz, rossz kozeg volt szinte csak rosszindulatu emberekkel , de en leszamoltam emiatt....elmentem oda dolgozni azt se tudtam hol vagyok, eletemben nem voltam gyarban. Ra adasul felenk is vagyok idegen helyeken meg szotlan, es tenyleg azt se tudtam hol vagyok. Aztan elkezdek magyarazni mit kell csinalni, en elkezdtem csinalni,nem volt semmi baj. Aztan olyan helyre tettek ahol egesz nap szamolni kellett, es segitseget is kellett kerni targoncasoktol hogy levegyenek nekem valamit. A targoncas levette azt a dobozt amire megkertem es addig alt felettem ameddig en ki nem szamoltam annyit, amennyi kellett nekem. Akkor volt az hogy az egyik targoncas nagyon ram alt. Mindennek lehordott a szemembe is, meg masoknak is....en nem tudtam megvedni magam. Mindent mondott hogy analfabeta vagyok, nem tudok szamolni. Aztan mar eszrevettem hogy a muszakvezetok meg a tobbi ember sem ugy al hozzam ahogyan az elejen. Mindenki lenezett. Mindenkinek en voltam az analfabeta lany , a gyar vicce voltam. Kis gyar volt mindenki ismert mindenkit. Nagyon rossz volt. Lattam a nezesukbol hogy leneznek, hogy analfabetanak neznek.

Nem vagyok egy okos lany, de nem gondolom magam egy analfabetanak, viszont nem akartam es nem is tudtam volna ezt megcafolni.

Felenk voltam, szotlan, azt csinaltak meg mondtak nekem amit akartak. Volt ott egy fiu, akivel majdnem szerelmesek lettunk egymasba, es o is lebutazott sokszor. Kerdeztem tole hogy te is analfabetanak gondolsz azert mert lassan szamolok? Erre azt mondta "nem vagy analfabeta csak egy kicsit buta". Amikor az a hulye rosszindulatu targoncas ezt kezdte el rolam terjeszteni, az emberek akarva akaratlanul is elkezdtek figyelni hogy tenyleg az vagyok e, en meg még ugyetlenebb voltam.... de masok sem tudtak szamolni, sot masokra még a muszakvezeto is ra szolt hogy figyeljen oda a szsmolassal mert baj lesz , nekem soha nem szolt...mégis engem tartottak analfabetanak.

Ez a munkahely nekem egy trauma volt. Nem merek elmenni mashova dolgozni felek hogy ugyanez lesz. Mar nem vagyok felos meg szotlan mert annak ellenere hogy egy rossz elmeny, erosodtem ennek koszonhetoen. Mit csinaljak magammal? Hogyan felejtsem ezt el?


2022. márc. 11. 00:25
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Helyesirasert bocsanat, siettem
2022. márc. 11. 00:27
 2/21 A kérdező kommentje:
Igy az irasom alapjan is analfabetanak tunok?
2022. márc. 11. 00:27
 3/21 anonim válasza:
4%
Szia ittvsgy beszèlhetünk ha van kedved
2022. márc. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
92%
Szarj le minden negatív embert meghallod azt elengeded kit érdekel magasrol szard le
2022. márc. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
100%
Semmi baj veled tök aranyos lány lehetsz ne vegyèl semmit magadra ami rossz
2022. márc. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%

Nem tűnsz butának, csak elkeseredettnek és önbizalomhiányosnak.


Sokféleképpen fejlesztheted magad mind érzelmileg, mind pedig intellektuálisan. Gondolom te magad is ismersz módszereket, amik elérhetőek számodra (olvasás/tanulás, vagy pedig terápia a kóros önbizalomhiányra) szóval ezekbe nem megyek bele, hanem csak két hozzáállást írok le, amik nekem beváltak, nemis egyszer.


A legfontosabb dolog amit tehetsz ebben a helyzetben: szarjál rá, hogy jó munkát végzel-e vagy nem.

A kis pénzedet elutalják hónap elején akkor is, ha remegsz, hogy vajon mit fogsz legközelebb elrontani, és akkor is, ha köpsz az egészre. Pénzért dolgozol, nem pedig dicséretért.

Persze azt hinné az ember, hogy ez rossz minőségű munkához, és lustasághoz vezet, de pont ellenkezőleg: akkor végzed a legselejtebb munkát, ha nagyon bizonyítani akarsz és rástresszelsz.


Ezen kívül pedig egy félénk, önbizalomhiányos embernek hihetetlenül sokat segít, ha flegmán, vagy beképzelten áll hozzá a környezethez, amibe bekerül.

Ha annyira önbizalomhiányos vagy, hogy ez akadályoz a munkavégzésben, akkor ez a fajta belső beképzeltség amúgy sem lesz észrevehető a környezeted számára, hanem csak neked ad annyi tartást, hogy ne húzd össze magad minden rossz szóra. Képzeld csak, hogy te vagy a világ közepe, és mindenki más azért létezik, hogy neked statisztáljon, ha ebből erőt tudsz meríteni :D


Végül pedig: mi a legrosszabb ami történhet? Beszólnak? Kiröhögnek? Na ez már amúgy is megtörtént, és mégis túlélted. Gratula, a legrosszabbbon már túl vagy, ennél már csak jobb lehet.

2022. márc. 11. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
20%
❤❤❤
2022. márc. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
42%
Hetes nagyon jól leírta, én meg úgy megölelnélek
2022. márc. 11. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%

Tök jó fej, értelmes lány vagy az alapján amit írtál.

Ne vedd a szívedre ami történt. Tudom hogy nagyon kellemetlen. Én is keresztül mentem már néhány hasonló szituáción.

Az ilyen rosszindulatú emberek nincsenek olyan sokan. Így lehet találni olyan helyet ahol az ember nyugodtan élhet és dolgozhat. Addig kell egyik munkahelyet a másik után kipróbálni amíg olyat nem találsz ahol jól érzed magad, megbecsülnek és szereted csinálni.

Én kijöttem külföldre 7 éve és végül a hatodik munkahelyem volt az amivel elégedett voltam és mostmár 6 éve abban dolgozok. De az első év azzal ment el hogy beletanultam különböző munkákba és végül megtaláltam a megfelelőt.

2022. márc. 11. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tűnsz analfabétának egyáltalán. Így látatlanban azt mondanám, hogy valószínűleg arra a feladatra nem voltál elég gyakorlott, amire felvettek, illetve cserébe nem is segítettek abban, hogy rutinosabb lehess, ami abszolút az ő saruk.


Vettek fel olyan helyre, ahol a fejem vakartam csak két hétig, hogy mit hogyan csináljak, teljesen vakon voltam, úgy éreztem, semmit sem tudok (pedig az adott dolog a szakmám, csak nem volt benne ipari tapasztalatom egyáltalán, sután keresgéltem naphosszat a neten, hogy egy egyszerű dolgot kiizzadjak magamból). Nekem az volt a szerencsém, hogy támogattak a kollégáim, ha elakadtam, de így is rengeteget kellett tanulnom és bénáznom, mire úgy éreztem, hogy na most talán nem pazarolják rám a pénzt és az időt, hanem okkal kapom a fizut... Pedig ez szakmai meló volt, elküldhettek volna a francba joggal, de úgy tűnt, tudták, hogy mit vállalnak és fel voltak készülve rá, hogy eleinte csak a lelkesedésem szól mellettem érvként.


A gyári közeg viszont híresen egymás piszkálásának a fellegvára és ezt több embertől is hallom. Borzalmas, hogy mik mennek ott (voltam alkalmi munkában gyárban leltározni még diákként, velem is úgy beszéltek, mint a disznóval, pedig több fogam és valószínűleg azóta több végzettségem is van, mint nekik összesen). Mindenki türelmetlen volt, beszélni sem tudott rendesen, csak hőbörgött és pár cuki néni kivételével vagy engem kóstolgatott vagy nekem tett szexuális jellegű megjegyzéseket.



Keress egy nyugisabb helyet szerintem. Nem tudom, van-e valamilyen végzettséged, de ennél szerintem egy árufeltöltő vagy postai munka is jobb, azokhoz is maximum érettségi kell. Aki pedig egy ilyen munkakörnél komoly elvárásokat támaszt, az meg fizesse is meg, nem tudok mit mondani, nem kötelező az olcsóbb (emberi) munkaerőt alkalmazni a (drágább) gépek helyett nekik sem ám...

2022. márc. 11. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!