Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az sértő, ha azt mondom, hogy...

Az sértő, ha azt mondom, hogy az emberek többsége buta?

Figyelt kérdés

A legtöbb embernek nincs személyisége, visszabüfögi azt amit mások mondanak, hogyha erre rácáfolsz más a véleményed akkor téged néznek hülyének. Nincsenek értelmes meglátásai, megvezethető, ezért működik itthon is a hidegpolgárháború, Amerikában is ez van. Véleménybuborékban élnek emiatt nem lehet értelmesen beszélgetni velük. Ezek miatt elég kevés emberrel jövök ki jól.

Tisztelet a kivételnek, szerencsére a baráti társaságom értelmes. Sértő az, ha kimondom az igazat?


2022. febr. 15. 15:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem raksz eleget az emberek megismerésébe pont emiatt az előítélet miatt, csak alapból az tgondolod nálad bonyolultabb ember nincs hasonló meg kevés van :D A legtöbb ember bonyolult ám belül csak nem enged be...az más kérdés hogy nem mind intelligens, és az önreflekszió még mindig nem diva...
2022. febr. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

Nem, bár általában mindenki úgy van ezzel, hogy jaj a többiek mennyire hülyék, BEZZEG Ő 😂


Néha nem árt az önkritika és ezt nem célzásnak szánom, de ha ennyi ember ennyire hülye, viszonylag kicsi az esély rá, hogy az legyen a különleges kivétel, aki mondja.

2022. febr. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Veled sem kicsi a baj úgy érzem. Visszaböfögni pedig a kérődző állatok szoktak, amire gondolsz azt úgy hívják beszéd... Ezt a szót azért illene tudni egy NEM BUTA embernek.
2022. febr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

A 22-es csapdája az, hogy egy buta ember sohasem fogja belátni, hogy buta,

mivel buta.


Magamról viszont én állapítom meg, hogy milyen buta vagyok, mivel egyre többet tudok ezért látom azt, hogy még milyen sok mindent nem tudok, ezért még buta vagyok.

(Természetesen magamhoz képest.)

2022. febr. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Az hogy sértő e valami nagyban függ attól hogy adod elő. Ettől függetlenül tegyük fel hogy te tényleg kiemelkedően intelligens vagy. Ez esetben simán lehet zavaró hogy mások meg nem. Viszont kevés igazán buta ember van a többség inkább csak olyan nem okos.
2022. febr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Mondok egy példát. Fent vagyok egy facebook csoportban és egy probléma nyomja a szívemet, gondoltam megosztom, hátha tudnak értelmeseket írni és hátha tudok barátkozni. Csak idióták írtak, okoskodó, üres, felszínes tanácsokat adtak. Mindenki ilyen pszichológust ajánló idióta. Leírtam nekik, hogy nincs súlyos problémám barátaimmal folytatok terapetikus beszélgetéseket, de az nem jó, mert nincs papírjuk. Úristen mondom. Ezt az állatságot leírták csomoszor. Írtam nekik, hogy Feldmár András aki egy pszichológus mondta, hogyha szeretetteljes barátaid vannak minek a pszichológus, leszarták azt amit írtam és birkamódjára tovább bégettek. És még ezek birkameneteznek, amikor ők is nagy birkák. Nem, nem vagyok fideszes, jobboldali konzervatív se vagyok, probálom elkerülni mindkét oldal agymosását, de az a csoport tele van belpesti libsivel. A liberalizmust amúgy se tartom életképes ideológiának, mivel emberi természettel nem összeegyeztethető. Senkivel nem jöttem ki jól, mert olyan idiótaságokat írtak még, hogy legszívesebben kiugranék az ablakon. Barátaimmal is pont erről beszélgetünk, hogy sajnos az emberek többsége korlátolt, vélemémybuborékban él, nem lehet értelmesen beszélni vele, egyszerű dolgokban hisz, szerintem a rendszerváltásunk is ezért volt elcseszve.
2022. febr. 15. 16:06
 7/21 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, bár szerintem az egyik legemberibb tulajdonság kevésbé komplexnek tartani másokat magadnál.


Mindenkinek vannak erősségei és hátrányosságai. Pl nekem is vannak olyan témák, amiről jó ha pár mondatot tudok beszélni, de van olyasmi, amiről napokat. Attól függ, hogy melyik alapján akar valaki megítélni.

2022. febr. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
A liberalizmus messze a legjobb eszmerendszer csak nagyon félre van értrlmezve . Másrészt szerintem a Facebook pont alkalmatlan arra amire te használni szereted volna. Figyelj, igen vannak buta emberek viszont igazábol ők is hasznosak.
2022. febr. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%

Arról lehet felismerni, hogy buta valaki,

hogy a fb-on éli az életét.

2022. febr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Sértő is és általánosító is, ami már rólad mond el valamit.
2022. febr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!