Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem furcsa ez a...

Csak szerintem furcsa ez a korosztály?

Figyelt kérdés
A 20as éveikben élő emberek egy elég érdekes korosztály. Valaki ennyi idősen még javában bulizik,italra költi a pénzét, randizgat, ismerkedik, míg mások 21-22 évesen már házasok, babáznak és saját lakásuk van. Én még 17 vagyok de nem értem hogy ez a szélsőségesség miért van. Kíváncsi vagyok h én mit fogok csinálni 3-4 év múlva

2022. márc. 11. 19:23
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem is hatalmas különbségek vannak. Én 23 éves vagyok és az utóbbi időben rengeteg korombeli ismerősöm, egyetemi szaktársam, volt általános iskolás vagy gimis osztálytársam házasodott meg, költöztek össze a párjukkal, vállaltak gyereket vagy éppen most várják. Igen, van közöttük olyan aki cigány származású, nem tanult tovább vagy “csak” szakmát és már ilyen 18-19 éves kora körül házas volt, szült stb., de egyáltalán nem csak róluk beszélek. Sok olyan is van közöttük, akik továbbtanultak és akár még mindig egyetemre járnak, akik átlagos családi háttérrel rendelkeznek stb. Illetve nagyon sokaktól hallom, hogy mikor kéri már meg a kezét a párja, 26 éves kora előtt azért már szeretne gyereket, tervezik az esküvőt, most költöztek be az új otthonukba stb., úgyhogy én a saját környezetemben abszolút azt tapasztalom, hogy most ez nagyon jellemző ebben a korosztályban. Azt látom, hogy sokan ugye jobb anyagi körülményekkel rendelkeznek és nekik ezek is könnyebben megvalósíthatóak, elérhetőek (pl. a szüleik vettek nekik egy lakást és ott összeköltöztek stb., vagy például sok korombeli lánynak náluk idősebb, jobb egzisztenciával rendelkező párja van - most nem ilyen sugar daddy dologra gondolok, hanem pl. 30-40 éves férfiakra, akik már rendelkeznek egy használható végzettséggel, dolgoznak stb.), illetve egyesek családtámogatás miatt is döntettek így, ezt is többektől hallottam. Sokszor beszélünk erről, mert nekem például ez teljesen elképzelhetetlen… egyrészt nincsen anyagi realitása, tehát magamat nem tudnám eltartani (valószínűleg egyetem után sem lesz egyszerű, albérletet fizetni, kaja, közlekedés stb.) nemhogy még egy gyereket is, illetve nincsen párkapcsolatom sem, plusz szeretnék azért dolgozni, “élni” (nem fűvel-fával tipitapidínózni, de mondjuk több időt szánni magamra, hobbira, szórakozásra, kirándulásra stb., amire eddig a tanulás mellett kevesebb lehetőségem volt) mielőtt elköteleződöm és családot alapítok.
2022. márc. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!