Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mindig is ilyen volt a világ,...

Mindig is ilyen volt a világ, vagy ez csak az én korosztályom szerencsés helyzete?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok. Amióta úgymond elkezdtem "felnőtt életet élni", vagy legalábbis elindultam a felé, azóta folyamatosan van valami 🌳szság a világban.

Először ott a koronavírus, most itt van a szomszédban a háború, sohanemlátott mértékű az infláció, minden qurvadrága. Konkrétan fele annyit ér a fizetésem, mint 2 évvel ezelőtt.

Ez a normális, hogy mindig van valami, ami miatt lehet aggódni? Ez lenne a felnőtt élet?

Oké, tudom hogy mindig lesznek kisebb- nagyobb problémái az embernek, de az normális, hogy mindig van valami, az egész világon gondot okozó dolog?

Régen is voltak ilyesmi dolgok, csak én nem vettem észre mert még a homokozóban játszottam és ettem a homokot?



#élet #Mindig van valami #Koronavírus, ami hétfőtől már nem fertőz #Háború, ami az ártatlan átlagember életét keseríti meg #🌳szkivan má', de tényleg
2022. márc. 10. 09:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
39 vagyok, már amikor én voltam pályakezdő, már akkor is rosszabb volt, mint azelőtt 10 évvel. De azóta még szarabb lett. Szerintem ilyen rossz rég nem volt.
2022. márc. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
A történelem során sokkal kevesebb volt a nyugodt, gazdaságilag stabil időszak, mint a háborús, gazdaságilag instabil időszak. Minden generációnak jut valamilyen fajta katasztrófa.
2022. márc. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Én 28 vagyok, a saját életemben a 2008-as válságra emlékszem hogy durva volt, meg a devizahitelekre, és ennyi. Mármint a korona és a mostani háború előtt nem igazán történt hasonló horderejű dolog. Az elmúlt 3-4 év viszont teljesen szürreális szívás.

(Mondjuk összességében a világtörténelmet nézve továbbra is nyugis, biztonságos időket élünk.)

2022. márc. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%
Van az a film az a Rideg világ. Na kb afelé haladunk. A mostani iskolásoknak lehet a legrosszabb szerintem. Még belegondolni is rossz milyen emberek lesznek szegényekből.
2022. márc. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%
Amíg nálunk nincs háború, addig nincs nagy szar. De brom, te nem ismered a történelmet? Folyamatosan történt valami agyrák dolog minden generációban. 80 éve még besoroztak volna katonának, és vittek volna meghalni a vezetők idióta elképzeléseiért. Ahhoz képest egyelőre jobb a helyzet. Még. De ennél rosszabb már légyszi ne legyen, mert én is csak 19 vagyok, és nem akarom a hátralévő életemet egy őrült világban leélni.
2022. márc. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
69%

Hááát...a koronavírusnak azért előnyei is voltak, sokan online vizsgáztak, de Ok, legyen..tényleg sz*r volt.

Háború: kb. 100 éve sincs annak, hogy valóban volt világégés, amiből ugye semmit sem láttál...

"Konkrétan fele annyit ér a fizetésem, mint 2 évvel ezelőtt." - hát én is 40 körüli vagyok, amikor én kezdtem el dolgozni, akkor konkrétan válság volt, Görögország akkor volt államcsődben és ugye arról volt szó, h. Magyarország következik....,

A kezdő fizetésem - két diplomával, nyelvvizsgával - 98 ezer Ft volt, és egy álláshelyre 40-200-an jelentkeztek (ugye sokan emlékeznek erre).


Most meg nettó 4-500-kat is fizetnek egyes állásokban (sofőr, villanyszerelő, burkoló, pedikűrös) - csak menjél már dolgozni hozzájuk, semmi elvárás nincs, se diploma, se nyelvvizsga, csak a 8 általános...


Szóval, sztm. hagyjuk..

Ja, ugyebár külföldre is szabadon el lehet menni, akkoriban '90 előtt bizony ez necces volt. Nálatok már teljes a demokrácia és a szabadság, csak rajtad múlik, mit kezdesz vele..

2022. márc. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
28%

#6-ként: Ti már babakötvény, pályakezdők adómentessége, nyelvvizsga visszatérítés, jogsi-kedvezmény, 10 M Ft CSOK, SZJA-viszatérítés stb. stb.


Mi időnkben: 100e átlagfizetés, 10 %-os munkanélküliség, "ha nem tetszik el lehet menni"-hozzáállás, szüleinknek tilos volt külföldre utazni stb., pályakezdőként OV-tól ha jól emlékszem egy levelet, meg két könyvet kaptam az alkotmánnyal....nem SZJA-mentességet...

2022. márc. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
olvasok vissza: jah, igen, még a kötelező katonaság réme is ott volt felettünk..., én szerencsére főiskolára jártam akkor, de aki nem azt bizony el is vitték..
2022. márc. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
43%

a tanároktól kokit és sallert, vagy körmöst is kaptunk.

nálatok alapjog a tanárt megverni.

2022. márc. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%

#7

Oké, de cserébe a te generációd meg még tudott ingatlant venni, nem 40millió forintért.

Szívesen becserélném az általad felsorolt mostani "előnyöket" egy ingatlanra, amit 20 évvel ezelőtti áron tudnék megvenni.

2022. márc. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!