Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A negyven fölöttiek értik/érzi...

A negyven fölöttiek értik/érzik, hogy mi az a cringe vagy boomer?

Figyelt kérdés

Ha egy bizonyos megszólalásukra azt mondjuk, hogy cringe vagy boomer, akkor elmagyarázva értik, hogy mi vele a probléma vagy akkor se fogják tudni átérezni a lényegét ezeknek a szavaknak?

Mit gondoltok?

Saját tapasztalatotok van ezzel esetleg?

Köszönöm!


2022. márc. 12. 19:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
40 feletti vagyok, ismerem mindkét szó jelentését.
2022. márc. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%
Bakker én 34 vagyok, de gőzöm sincs, hogy mit jelentenek ezek a szavak. Én még nem is hallottam őket, pedig fiatalos vagyok nem nyugger 😅
2022. márc. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
A Cringe az a szuiszid hajlamos fiatal, aki súlyos szociális problémákkal küszködik. Nem?
2022. márc. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezekkel még 20 felett is meggyűlik néha a bajom annyi van, pedig pszichológiával foglalkozom.
2022. márc. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#1 És ha ilyet hallasz, akkor egyetértesz vele és te is átérzed, hogy cringe/boomer valami, vagy más a korosztályod toleranciája ilyen téren és teljesen hidegen hagy?


#2 #3 Cringe - magyarul talán szekunder szégyenérzetnek mondják. Valaki olyan kínos dolgot mond vagy csinál, hogy már te, kívülálló érzed kellemetlenül magad egyszerűen attól, hogy látod vagy hallod.

Találtam egy jó példamondatot: Az öregek már megint olyan technikai dolgokról beszélnek, amikhez nem értenek. Te jó ég, nagyon cringe.


A boomer - utalva a 20. század közepi baby boom jelenségre, tehát, hogy aki ekkor született az már öreg. Egyszerűen nagyon öreges, régies viselkedést takar. Talán leginkább az öregek elavult humorérzékére használják, mikor olyat mondanak, amit a fiatalok ma már nem találnak viccesnek. Pl. ez a kép, amit minden ünnepnap előtt kiraknak egy csomóan facebookra, de csak az öregeknek vicces.

[link]


(Nem szuicid hajlamú fiatalt jelent :D )

2022. márc. 12. 19:59
 6/19 anonim ***** válasza:
3. Én ugy tudom ha menő akarsz lenni, de csak k*rva cringe vagy tőle az a cringe xd
2022. márc. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"1 És ha ilyet hallasz, akkor egyetértesz vele és te is átérzed, hogy cringe/boomer valami, vagy más a korosztályod toleranciája ilyen téren és teljesen hidegen hagy?"


Ez itt totál értelmetlen, már ne is haragudj. Attól, hogy valaki benyogi egyiket vagy másikat még egyáltalán nem biztos, hogy igaza van. Van amikor egyet értek vele, van amikor még nem. Nyilvánvalóan téma függő.

2022. márc. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#6 Igen, ez is könnyedén ráhúzható. Egy "nem menő" embertől egy menőnek tartott dolott kijöhet kínosan is és ekkor fellép a jelenség.


#4 Igazad van, én is 20 fölötti vagyok, nem merném 100%-ig kijelenteni, hogy tökéletesen értem ezeket a kifejezéseket. Sokkal összetettebb, mint csak egy új szó, amit megtanulsz. Ha nem vagy benne, nem találkozol többszáz vagy ezer példával, akkor nem könnyű.

2022. márc. 12. 20:05
 9/19 A kérdező kommentje:
#7 Igazad van, nyilván nem mindig van igaza, de a lényeg, hogy van olyan, amikor egyetértesz és hasonlónak értékeled a helyzetet, köszi!
2022. márc. 12. 20:07
 10/19 anonim ***** válasza:
Bár a Horthy miklós katonájára is ezt mondják, de ott én se értem
2022. márc. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!