Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan találjak magamnak hobbit?

Hogyan találjak magamnak hobbit?

Figyelt kérdés
Vannak dolgok, amik érdekelnek. De szinte egyik sem olyan, amiben ki tudok teljesedni, vagy olyan mélyen érdekelne, hogy teljesen beleássam magam. Nem tudom, mennyire fogalmaztam meg jól. Mintha mindenbe belekóstolnék, de úgy semmi sem fog meg igazán.
2022. márc. 16. 09:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Olyat kell találni, ami igazán megfog. Unott fejjel nem lehet festeni, sem ásítozva dobolni. Próbálj ki még több dolgot, és vmi majd csak megtetszik. Sokan amúgy csak a társaság miatt űznek 1-1 hobbit. Ez is szempont lehet.
2022. márc. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mit jelent számodra kiteljesedés?

Ha arra vársz, hogy találj valamit, amit 1 óra gyakorlás utána profin tudsz csinálni, akkor sose lesz hobbid. Ha valami érdekel, akkor kezd el csinálni és évek alatt jutsz el oda, hogy ki tudj teljesedni benne.

2022. márc. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, emiatt is lenne jó valamit találni. Unott fejjel én sem állok neki semminek, csak ritkán jön az ihlet is, meg tényleg csak ideig-óráig fog meg egy-egy tevékenység. Leginkább a nem társasági hobbik érdekelnek. Rajz, zene, olvasás.
2022. márc. 16. 09:53
 4/12 A kérdező kommentje:
A kiteljesedést arra értem, hogy pl. érdekel valakit a cukrászati. De nem csak olyan szinten, hogy kinyitja a recept könyvet és elkészít valamit a leírtak alapján. Hanem mondjuk egy idő után megosztja az emberekkel, mennyire fejlődik benne, mert érdekli. Esetleg versenyekre jár és mondjuk, mester szinten végzi hosszú évekig, mert megtalálja benne önmagát és élvezi.
2022. márc. 16. 09:57
 5/12 anonim ***** válasza:
Sport?
2022. márc. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azokban nem vagyok jó. Ez a terület legfeljebb az egészségem miatt lenne fontos, de ismét zsákutca.
2022. márc. 16. 10:13
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha érdekel a rajz, azt is megoszthatod a világgal.
2022. márc. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Rajz, tetkó
2022. márc. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem vagy jó valamiben nem jó kifogás.

A hobbi nem az eredményről szól, hanem arról, hogy szereted csinálni.

A leírtak alapján olyan hobbit keresel, amivel ha hobbiként foglalkozol, akkor is jobb leszel benne, mint aki az egész életét ennek szenteli (remélem érződik, hogy mennyire irreálisan állsz a dologhoz.)

2022. márc. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem ennyire kiélezve, de hasonlóra gondolok. Nem köt le semmi huzamosabb ideig. Nem vagyok jó valamiben, nem lesz sikerélményem benne, akkor minek csináljam hobbik t is akár? Legfeljebb egy elfoglaltság lehet, de nem hobbi.
2022. márc. 16. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!