Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyen fóbia létezik?

Ilyen fóbia létezik?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy van hányástól való fóbia. Viszont ebből adódóan nekem a részeg emberekkel szemben is lett egy fóbiám, de olyan mértékben ha el megyünk bulizni és túl sok részeg vesz körül, képes vagyok pánikrohamot kapni. Szó szerint rettegést érzek, remeg az egész testem, gombóc van a torkomba, folyik a könnyem, pulzusom az egekben. Iskola pszichológusnál voltam emiatt, de ő azt mondta ez csak hiszti, és abba kéne hagynom. Hát nem is tudom, miért lenne jó nekem "hisztizni" ahelyett, hogy jól érezném magam. Baráti körrel egyre többször megyek és egyre jobban tudom kontroll alatt tartani, de így is van mikor elő jön. Valaki volt hasonló helyzetben? Hogy küzdötte le?
2022. márc. 17. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj részegek közé.
2022. márc. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
Arra gondolsz, hogy lehánynak? :D
2022. márc. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Meg az iskolapszichológushoz se menj inkább, ha ilyen "tanácsokkal" lát el.

Úgy kezdted, hogy "ebből adódóan", szóval szerintem tudat alatt összekapcsoltad a részeg embereket a hányás gondolatával. Emetofóbiás vagyok, ez a jelenség nálam is megvan, meg akkor is, amikor kisgyerek van a közelemben.

2022. márc. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális reakció egy emetofóbiástól, elvégre a nyilvános hányások 90%-áért a részegek a felelősek. Én sem járok sehova szórakozni, részben emiatt (mondjuk más miatt se).
2022. márc. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves 2.

Igen arra gondolok, hogy le hánynak viszont ez nekem baromira nem vicces.

1. Nem is lenne rossz ötlet, 20 éves koromig sikerült is ezt be tartani, viszont mostmár szeretnék kicsit szórakozni. Szeretek a barátokkal el menni buliba és jól is érzem magam. Most történet egy olyan, hogy egy részeg hapsi közénk keveredett nem tudták el küldeni, ott ölelgetett, lökdösött én meg be pánikoltam.

Önerőből így is baromi sokat fejlődtem, lehet meg szűnni nem fog soha, de már a tudat vigasztal, hogy nem vagyok egyedül. 2 évente egyszer meg akkor inkább bele fér egy roham, mint hogy be zárkozzak.

2022. márc. 18. 00:19
 6/6 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ez tulajdonképpen az emetofobia velejárója?
2022. márc. 18. 00:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!