Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik fóbia a másként...

Létezik fóbia a másként gondolkodó emberektől?

Figyelt kérdés

Nagyon groteszk, de mintha ezt élném meg. Ha olyan emberrel találkozok, aki valamiben gyökeresen másként gondolkodik, mint én, szorongani kezdek. Különösen, ha tudom, hogy sokáig kell egymást kerülgetünk.


Hozzá tartozik a dologhoz, hogy nehezen védem meg magam. Röviden: mimóza vagyok. Már akkor félek, hogy a másként gondolkodó ember el akar majd nyomni, amikor az még semmi ilyen szándékot nem nyilvánított ki. Esetleg csak elmondta a véleményét valamiről és én már feszengek. Nem merem megosztani a saját nézeteimet egy kérdésben, (amik amúgy iszonyat átlagosak, tehát semmi radikális), mert attól félek, valaki elkezdené rám erőszakolni az övét. Akkor is, ha egy adott társaságban ilyen még nem fordult elő.


A fentiek miatt általában tudni sem szeretem, hogy ki, miről, mit gondol. Azt vettem észre, hogy semennyire nem érdekel a másik emberek élete, élményei, véleménye. Néha rám jön a "szóf*sás". Nem hagyok mást szóhoz jutni. Ilyenkor később mindig szégyellem magam és megfogadom, hogy befogom legközelebb, de aztán újra megtörténik. Kívülről nézve egy nagyon elviselhetetlen ember vagyok, aki nem érdeklődik, nem figyelmes, de folyton beszél, hogy másokat ne kelljen hallania. Egyszer azon kaptam magam, hogy többedjére mesélek el valamit ugyanannak az embernek és láttam az arcán, hogy "ne már, megint ez a történet?" Holott nekem sem jelentett sokat már az adott élmény. Nem csodálkozom, hogy nincsenek barátaim. Nagyon unalmas és idegesítő jellemem van. De nem láttam még magamhoz hasonló embert, aki csupán a másként gondolkodóktól fél és ezért cseszi el az életét. Szeretnék valami jó írást találni a témában, ami nekem vagy nekem is szól, de azt sem tudom, mit írjak a keresőbe. Senkim sincs a szüleimen kívül, még a testvérem sem jár el velem szívesen sehova.


26/N


2019. okt. 19. 23:13
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Be kell lépni lmbtq csoportokba, ők segítenek.
2019. okt. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miben segítenek? (Szerintem az én problémám nem az ő asztaluk)
2019. okt. 19. 23:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem? Várj, akkor mi vagy? Mi az, hogy 26 éves NŐ vagy és senki nem jár el veled sehova? Szerintem valami más lehet. Hol laksz? Lehet az a baj, hogy vidéki vagy.
2019. okt. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit látsz bele a kérdésembe, de valamit nagyon mellé lőttél.
2019. okt. 19. 23:54
 5/6 Válaszoknélkül ***** válasza:

Nekem a szociális fóbia jutott eszembe, ahogy olvastam a soraid. Gyakorlatilag az emberektől félsz, a véleményük ők maguk. Félsz, mit gondolnak rólad, szorongani kezdesz társas helyzetekben, illetve olyanokban, ahol véleménynyílvánítás van. Annyiban érdekes a dolog, hogy eddig- magamat is beleértve- olyanokkal találkoztam, akik kussolnak ezekben a szituációkban, de te éppen a beszéddel kompenzálsz.

Keress fel egy pszichológust, mi itt okoskodhatunk, neki ez a szakmája, jobban vágja, mi a helyzet pontosan és hogyan lehet fejben rendbetenni a dolgokat.

2019. okt. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak a fő kérdésre válaszolva:

Igen, időseknél gyakori, mert be vannak ragadva a régmúltba, meg szerintük csak az az irány jó;

De van, hogy bigott valaki nem tudja befogadni a másik nézetét. Lehet a túl tudálékostól is félni.

2019. okt. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!