Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy életem...

Miért van az, hogy életem legszebb éveire, élményeire és legkedvesebb embereire öröm és nosztalgia helyett borzalmas fájdalommal és gyásszal gondolok vissza?

Figyelt kérdés

A gimi volt életem legszebb 4 éve, rengeteg életre szóló élményt szereztem és rengeteg csodálatos embert ismertem ott meg, sem előtte sem utána nem volt soha közel sem olyan boldog időszakom mint az az idő. De ennek 2015-ben vége lett az érettségivel, azóta eltelt 7 év, de még mindig heti szinten álmodom azt hogy oda járok, még mindig minden második este eszembe jutnak az ottani boldog emlékek... És a múlt heti osztálytalálkozónk (igen, a covid miatt csúszott az 5 éves két évet, 7 év után lett tartva), amire eredetileg el sem akartam menni, most újra felszínre hozta ezt az egészet. Pont emiatt nem is akartam elmenni mert rettegtem tőle hogy felfrissül ez a gyász bennem, és pont így is történt, ráadásul még sikeresen bele is zúgtam az egyik lányba aki az osztálytársam volt és akitől kaptam ölelést és egy felejthetetlen beszélgetést, azóta még jobban szenvedek attól hogy a négy évben nem használtam ki minden percet és hogy ez a négy év már sohasem jöhet vissza... 25 éves férfi létemre a könnyeimben fuldoklok, mintha meghalt volna egy közeli szerettem, annyira hiányzik az egész, az osztályom, a suli, az emlékek, és ez a lány is...

Nem tudom ez normális dolog? Van más is így ezzel? Elmúlhat ez valaha vagy egész életemben kísérni fog míg bele nem pusztulok?



2022. márc. 25. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Hát ez nem normális.
2022. márc. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok, csak én a középiskola utáni néhány boldog évvel. Fáj, hogy soha nem fog már visszatérni az a korszak. Annyival többet kihozhattam volna belőle és ma máshol tarthatnék. Akkor még nem láttam előre, mennyire hamar véget ér majd ez a könnyed korszak.

Én is férfi vagyok, de bizony és is sírtam a régi életem után, ami valódi élet volt. Nem úgy, mint most.

2022. márc. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Van társasági életed? Nekem az általános iskolás évek hiányoztak a falunkban. Elmúlt. Most 35 vagyok. Jó visszagondolni rá, de most is boldog vagyok, mert a hétköznapokban megtalálom az örömöm.
2022. márc. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez azért van, mert akkor volt társasági, közösségi életed, most meg nincs vagy sivár. Ha lenne, akkor nek sírnád vissza, hidd el. A lánnyal pedig fel lehet venni a kapcsolatot.
2022. márc. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
A gyerekeim jutottak eszembe. Korban közel vannak egymáshoz. Tehát voltak egy jó szülinapi buliban vagy amikor nyaralni voltunk. Hazafelé jövet a nagyobbnak jókedve volt, mosolygott, örült. A kisebb pityergett miért lett vége. Kérdező, ilyen karakter vagy, kissé melankolikus. Próbálj a jelenben lenne, ha kell tudatosan kizarni a múltat.Szep volt de elmúlt. Ennyi.
2022. márc. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Ez nem melankolikus csak az örök 25 éves kérdező aki mindig itt "pityereg" mert nem képes semmit sem kezdeni az életével.


Ha valaki 7 év után még mindig a gimis éveit siratja az akárhogyan nézzük nem normális.

2022. márc. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Orvossal beszélj erről, mert neked se jó így, meg másnak se.
2022. márc. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bizonyos mértékig teljesen normális. Én is járok vissza nosztalgiázni a régi helyeimre, városomba, de nem jó benne ragadni. El kell fogadni, hogy az a múlt és dolgozni kell azon, mit tartogat a jövő. Ehhez lehet, hogy nyitni kell új élmények, emberek felé, de nincs más megoldás. Én akárhányszor ilyen új lapot nyitottam, mindig áldottam az eszem, hogy nyitott voltam és kitartó, hogy jönni fognak még szép dolgok. De a múltban való révedezés a legkönnyebb az semmi energiát nem igényel. Bíztatlak, próbálj ki valami újat, járj el új társaságba, bármi.
2022. márc. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Gombanyo12 ***** válasza:
Keress egy jó pszihológust vagy egy nagyon jó kineziológust. Tudnak segíteni!
2022. ápr. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Te nem Graholy Dávid vagy, a Facebook influencer? Akinek van 12 gyógyíthatatlan betegsége, születésekor eldobták a vérszerinti szülei stb stb.
2022. ápr. 17. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!