Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tudom párom meggyőzni...

Hogy tudom párom meggyőzni hogy csak úgy van értelme az életének ha vannak céljai, motivációja, lelkesedése és mindig fejlődik, törekszik?

Figyelt kérdés

gyárban dolgozik és azt mondja neki ez elég, ezzel nem értek egyet.

csak nem látja hogy mit szalaszt el azzal, hogy ezzel megelégszik. hisz simán mehetne főiskolára diplomát szerezni, beiratkozhatna személyiségfejlesztő tanfolyamokra, a szabadidejében pedig több önfejlesztő könyvet is olvashatna


2022. márc. 29. 20:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
87%
Valoszinuleg neked konnyebb lesz meg most egy uj part talalnod, mint ot megvaltoztatni. Es emellett erdemesebb is lenne, mert hosszutavon csak gyilkolni fogod, talan akaratodon kivul is, az idegeit. Vagy nem lesz hosszu tav. Az ember a tapasztalataival fejlodik a legtobbet, nem az onfejleszto konyvek altal. Igaz, altaluk szepen hipnotizalodik. Ami meg a mai egyetemek tobbseget illeti, na... sok esetben egy jo szakma tobbet jelent. Mit szeretnel belole csinalni egyebkent, egy masfelmilliomodik kozgazdasagi szaktekintelyt?
2022. márc. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
81%

Mert szerinted fejlődni csak az ilyen könyvekkel meg tanfolyamokkal lehet?

És szerinted egy olyan ember aki "csak" dolgozik az nem lehet jó apa?

De ha ennyire nem szimpatikus ahogy él akkor eleve minek jöttél össze vele, gondolom már előtted is így élt?

Szerintem elég türelmes a párod ha még veled van, de előbb utóbb biztos megunja a hülyeségeidet.

2022. márc. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
71%

Erdekes, h itt tobben alapnak veszik, hogy a kerdezo nonemu. Igen, ez a fajta szelid eroszak inkabb a nokre jellemzo.


Az, h te fejlodni szeretnel, es azt akarod, h o is olyan modon akarjon fejlodni, mint te, nem azt jelenti, h neked nincs igazad, neki meg igaza van, vagy forditva. Ez azt jelzi, hogy a ket elkepzeles, ket vilagnezet talan valahol a vegtelenben tud csak talalkozni. Azaz valoszinuleg nem ebben az eletben.


Csak arra vigyazz, ne juss el odaig, h mostmar mindegy, barki is, barmilyen is, csak legyen valakid. Mert ha nem hagyod elni a parodat, akkor bizony ebbe az iranyba tartasz, es utolag esetleg ra kell, hogy jojj, mennyire jo volt o melletted. Ha pedig mar most tudod, hogy ez az egesz igy nem jo neked egy eleten keresztul, akkor inkabb keress mast, aki az elkepzeleseidnek megfelel, mint hogy elrontsd egy esetleg kialakulo csalad eletet. Ugyanis ez igy nagyon rosszul kezdodik...


Tudom, hogy nagyon nehez valtani, mert szereted ot. De benne onmagad sorsat is latod. Es ugy tunik, nem azt latod, amit szeretnel.

2022. márc. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
3%

"ok de úgy hogy akar közös életet felépíteni velem és gyereket vállalni hogy semmi fejlődésre nem hajlandó?"


Gondolom nő vagy.Nehéz ügy,én férfiként kicsit kettősnek érzem az ilyen jellegű női elvárást,egyrészt idegesítő,mert alapból b.szogatásnak veszem(mivel a nők ebben elég jók szoktak lenni)másrészt meg valahol igaz a dolog,mert nem árt több lábon állni,fejlődni(mondjuk én gyereket nem szeretnék)

Talán ez a videó segíthet átlátni egy-két dolgot:

https://www.youtube.com/watch?v=GPIk75ocp0g

2022. ápr. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Kései Sirató ***** válasza:

Ő egyszerű ember lehet és talán nem is lenne eléggé okos ahhoz, hogy továbbtanuljon, ezenkívül feltehetően nem is szeret tanulni. Talán nem is érdekli semmi magasabb szinten.

Érettségije van? Vagy az sincs?

Érdemes lenne olyan társat találnod, aki illik hozzád, ő nem az a kategória.

2022. ápr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
65%
Szóval tisztázzuk. Valaki, aki a saját és mások egészségét semmilyen formában nem veszélyezteti, azt mondta neked hogy elégedett és boldog, majd te arra jutottál hogy ez így nem jó. Ez már önmagában a szeretet hiányát mutatja, mivel ha szeretünk valakit, akkor a tény, hogy boldog, minket is azzá tesz. Te nem a párodat szereted, hanem azt "ami lehetne" szerinted.
2022. ápr. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!