Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is undorodik Amerikától?...

Más is undorodik Amerikától? Pocsékoló, fogyasztó társadalom, mindenki autóval jár wc-re is, az emberek a fenenagy pénzükkel nem tudnak mit kezdeni, az átlagintelligencia alacsony. Miért nem olyanok, mint mi, Magyarok?

Figyelt kérdés
2022. márc. 31. 20:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
24%
Váo, jól le lettem pontozva - pedig a kérdésre válaszoltam, mert nekem nem tetszik a naaaaagy és csodálatos Amerika. Rokonaimnak tetszik, sok dolog kivételével, csak számomra undorító, nyugi 😁
2022. márc. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
26%

3. Bezzeg jó ha megvizsgálnak a drága műszerekkel vagy megműtenek a szakemberek (mire többel is találkozol) akiket még kell fizetni. Ott vagy a kórházba, ellátnak. Havi 8 ezer forintot is sokallsz? Nevetséges. Nehogy azt hidd hogy más országokban azonnal sorra kerülsz. Tudnék mesélni. Mindenki ingyenes ellátást akar ezért nyilván várni kell.

Amerikában nincsen ingyenes ellátás mint nálunk. Vizitdíj ha egyáltalán belépsz az orvos ajtaján, vérvételi díj, különböző vizsgálatok díja, ha odakerülsz akkor kórházban tartózkodás díja stb.

Nem hiszem higy pazarlóbbak lennénk. Igaz ott más a rendszer, mindent hitelkártyával fizetnek viszont ezért nagyon könnyen belemennek az adoságba.

2022. márc. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
80%

"Miért nem olyanok, mint mi, Magyarok?"


Most nem azért mondom, de mi is pont ugyanolyank vagyunk mint az "Ámerikáiák", csak pénzünk nincs.

2022. márc. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
77%
10es, dehogynem, de be nem vallaná!
2022. ápr. 1. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

Nem, sajna már a magyar is olyan, mint a romàk többsége.

Ez van.

Ha holnap azt mutatná be a tv, hogy soha többé nem lehet kimenni az utcára, kötelező otthon éhen-szomjan dögleni, a nép kiállnak az erkélyre és tapsikolna, nem pedig kivonulna tüntetni.

És ezeket magyarként írom. Lehet megsértődni, meg beszólni, meg egyebek, de ez az igazság, a magyar úgyis kb csak ezekhez ért.

2022. ápr. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha már undorodsz tőlük,sok dologban mi sem vagyunk különbek.
2022. ápr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
72%

#12


Csak nem havi 8k van levonva a fizetésből pajtika. A bruttó 660k fizetésből kb 100k ugrik TB címszó alatt, amiből majd valami csóró parasztot ellátnak, én meg fizethetek. Szóva hagyjuk ezt. A magyar állami egészségügy egy darab szar, tele negatív, átlagon aluli orvossal/ápolóval. Nyugodtan menj el egy komolyabb magánkórházba meg egy átlagos államiba és ráfogsz jönni a különbségekre.

2022. ápr. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
83%

Patika? 🙂 Biztos nagyon okos, öreg és bölcs vagy hogy lekezelően írsz miközben azt se tudod hogy nő vagyok-e vagy férfi, azt se hogy hány éves vagyok és mi a munkám és hogy hol éltem eddig.

Nade mégegyszer. Valóban változott amióta utoljára néztem, mivel én magamnak fizetem a TB-t ami 8500 Ft.

DE a fizetés 18,5 %-át fizeted mert a nyugdíj járulékot és az egeszsegbiztosítási járulékot összevonták 2020-ban.

[link]


Nincs rossz tapasztalatom az ingyenes orvosokkal. Kivéve hogy várni kell és kevés néha idő jut egy betegre. Ezért megyek néha csak maszekhoz, nem állítom hogy nem járok. De nem mondanám borzalmasnak az orvosokat mert jónak tartom a magyar képzést. Műtöttek is államiban kétszer is.

Nyugat EU-ban is dolgoztam ahol semennyivel sem jobbak az orvosok. Valóban szebb a kórház, szebbek a rendelők, kevesebbek az ápolók de ugyanolyan sokat kell várni hanem többet az ellátásra. Nagyon sokat kell várni. Amerikában nem tudom milyen a rendelőkben a helyzet, de az tudom hogy minden fizetős. Ebből a szempontból se mennyivel sem jobb mint a magyar.

Igazából csak az háborít fel hogy ócsárolsz mindent ami magyar miközben fogalmad sincs hogy máshol hogy megy. Ha ennyire nem tetszik itthon költözz el.

2022. ápr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

#18


Nem igazán lehet normálisan értekezni egy olyan emberrel, mint te, aki azt se tudja, mit beszél és 8500 forintokról beszél. Ez a költözz el, meg ilyen tipik fidesz kutya hozzáállás. Menjél el ha nem jó, nehogymár itthon próbálj meg érdemi változásokat eszközölni. A magadfajta lenne az első, aki telesírná a párnát ha itt mindenki összecsomagolna. A magyar állami egészségügy pedig egy lyukas garast nem ér. Ha tényleg komolyan azt hiszed, hogy akár közel annyit kell várni egy magánorvosi ellátásra, mint egy államira, akkor tényleg tárgytalan időt pazarolni rád.

2022. ápr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
80%

19, "a stílus maga az ember" (Comte de Buffon).


Nem a 18as írta le magát itt.

2022. ápr. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!