Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha megszerzem azt és ezt...

Ha megszerzem azt és ezt boldog leszek?

Figyelt kérdés
Hogyan győzhetném le azt a szemléletet, amiszerint mindig az van bennem, hogy ha még ezt meg ezt sikerül megvennem/beszereznem/elérnem, akkor leszek igazán boldog? Most sem akarom akasztani magam, félreértés ne legyen, csak úgy érzem akkor leszek igazán kész, ha oda eljutok.
2022. ápr. 3. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
En is igy vagyok. Most nyáron veszek valamit, es ugy gondolom attol leszek nagyon boldog!
2022. ápr. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ez normális, minden emberben van vágyakozás, ebből nem is nagyon jó kilépni...gondolj bele hogyha semmit nem akarnál, semmi nem boldogítana akkor az miért lenne jobb?
2022. ápr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sokaknak ez egész életükben így megy.

Szerintem okozhat változást ebben az, ha megismersz valakit. Akivel akkora lesz az összhang köztetek vagy olyan mértékben feltölt a társasága, hogy fontosabb lesz a vele töltött idő, mint egy új cipő, nyaralás vagy új autó.

Van akinek meg pl egy munka vagy egy hobbi hozza el ugyanezt az elégedettséget.

Én 35 körül jöttem rá, hogy igazából többet ér, ha azt csinálok a szabadidőmben amit akarok és inkább idő legyen több, mint pénz.

Természetesen ezt nem úgy értem, hogy teljes csóringerség,de megtanultam kiszelektálni a kevésbé fontos pénzért kapható dolgokat.

Többet ér egy jó társaság, mint évente egy új telefon pl.

2022. ápr. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Évtizedes távlatból azt tudom visszaüzenni, hogy igazából nem a megszerzett cucc tesz igazán boldoggá, hanem a kitűzött cél elérése. Hogy képes voltál megszerezni, eljutni odáig stb.


Maga a cucc így-úgy elavul, főleg lelkileg, ha műszakilag nem is.


Úgyhogy érdemes elválasztani a kettőt, azaz a holmik iránti vágyat a céltudatos cselekvéstől. Így nem holmikat ér el az ember, nem egyszerűen vágyakat él ki, hanem célokat ér el. Maguk a cuccok eltűnnek az idő forgatagában, vagy ha nem, akkor koloncként cipeli őket az ember. De a sikerélmény tartós, önbizalmat ad, és segít a nehezebb időszakokban is.

2022. ápr. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha visszaemlékszem az életem szebb időszakaira, engem a folyamat tett boldoggá, hogy energiát fektetek a céljaimba, nem pedig maga az elérésük. Csak ez akkor nem tudatosult bennem.
2022. ápr. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gondold át a vásárlás előtt: miért kell az adott dolog neked? Mire fogod használni? Miért van most szükséged rá? Mire tudnád ezt még használni? Mire tudnád az esetlegesen ráfordított pénzt költeni? Nincs valami más, ami fontosabb lenne ennél? Meddig fogod esetlegesen használni?
2022. ápr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mondjuk úgy, hogy nem hajszolod a boldogságot, hanem örülsz annak amid van.
2022. ápr. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!