Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért költöztetek el Magyarors...

Miért költöztetek el Magyarországról es hol laktok most külföldön ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem azokhoz szólna, akik külföldre költöztek valamilyen okból. Miért mentetek el és hova költöztetek? Jó döntésnek bizonyult ? Véleményeket szeretnék, a fiatal pár vagyunk es nagyon gondolkozunk rajta, hogy pár éven belül külföldre költöznénk.


Leginkább Japán, Németország, Franciaország, Svájc, esetleg Dánia, Norvégia, Hollandia az, ami érdekelne minket.


Köszönöm a válaszokat! :)


23N


2022. ápr. 4. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Van erről egy blog, ha érdekel:

[link]

2022. ápr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

1. barátom kapott Svájcban softver dev. munkát, és alap volt, hogy elfogadja (itt még csak ismerkedtünk, de egyébként is helyeseltem volna a döntését)

2. félév után kiköltöztem hozzá


6 éve vegyunk kinn, minden oké.

2022. ápr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

4 éve élünk Ausztriában. Azért mentünk ki, mert mindketten a háromszorosát keressük a magyarországi fizetésünknek. Kimentünk csupasz seggel, és kint nem keveset tettünk félre, összeraktunk 2 autóra, albérlet mellett rohadt jól élünk.


Tirolban lakunk most, soha a büdös életben nem költöznénk haza. Sokkal élhetőbb hely.

2022. ápr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nálunk szakmát illetően a felállás az, hogy a párom gépészmérnök én pedig tolmács/fordító japán,kínai nyelveken, szóval mindenképpen olyan helyet szeretnénk, ahol mindketten tudnánk kamatoztatni a tudásunkat :)
2022. ápr. 4. 14:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a férjem informatikus/rendszergazda és jól beszélte a nyelvet, én angolul tudok, illetve ragad rám a német lassan, de még így, nyelvtudás nélkül is jól keresek.


Igaz, nem a szakmámban, mert ott kellene a perfekt német, hanem autós futár vagyok, ahhoz meg elég elmakogni, de még ez a munkakör is sokkal stresszmentesebb, mint Magyarországon bármilyen munkahely.


De ha ti tudtok valamilyen nyelvet és el tudtok helyezkedni a szakmátokban, akkor én mindenképp javaslom a kimenetelt valami élhető országba.

2022. ápr. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Undorodtam a magyar fiuktol. Az elso szerelem, pasi, mind feherember volt. Ot kovettem.
2022. ápr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És ez hogy jön ide, utolsó?
2022. ápr. 4. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!