Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem kértem vissza 40Ft-ot és...

Nem kértem vissza 40Ft-ot és besértődött a kasszás én voltam bunkó?

Figyelt kérdés
1960 Ft-ot kellett fizetnem és mondtam, hogy köszönöm, de nem kérem az aprót. Majd elkezdett ott cüccögni, meg pofákat vágni. Tökre felhúztam magam, de nem mondtam semmit, csak elsétáltam a cuccokkal, de hazafele mégis annyira idegesített az eset, hogy nekiállt ott hisztériázni ezen. Szaros 40 forintról beszélünk. Na mindegy nem értettem. Én voltam aki bunkó volt vagy csak simán ő csinált belőle ügyet.

2022. ápr. 6. 22:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Ő csinált belőle ügyet.

Ettől függetlenül azt is átgondolnám hogy te tuti full udvarias voltál? Nem volt esetleg valami félreérthető reakciód?

2022. ápr. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem értem mi lehetett a problémàja, de sz.rd le. 🤷‍♀️
2022. ápr. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Azt nem értem, hogy miért "cöccögöt", viszont egy kasszásnál nem csak az okoz gondot, ha hiány van hanem az is,ha több pénz van, még akkor is ha az csak 40ft. Eltenni nem teheti, általában a kamerák is úgy vannak helyezve, hogy ezt is lehessen látni.

Gondolom az nem tetszett neki, hogy akaratlanul kellemetlen helyzetet alakítottál ki, viszont neked,mint vásárlónak nem kötelességed tudni, hogy gond lehet az ott hagyott pénzből.

2022. ápr. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%
Valszeg csak annyi volt a baja, hogy még azt a rongyos 40 HUF-t se teheti zsebre.
2022. ápr. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Tök egyoldalúan nézed a dolgot, csak úgy nem, hogy a kasszásnak el kell számolnia a kasszával, tehát, ha van benne plusz, akkor az neki ciki. Így nézve gáz a tetted...
2022. ápr. 7. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

TILOS A BORRAVALÓ bevásárló helyeken!!! Szabályellenes, megbírságolhatja a NAV is akár az illetőt.


Jogtalan haszon. A lelkiismeretének nem tesz jót a kasszásnak, ha gondatlansággal kezdik el vádolni - kamerafelvétel alapján.


Ez nem nagyvonalúság volt részedről - bár annak szánhattad. Tiltja az etikett még a plusz bevételt is ezeken a helyeken, ha nem KONKRÉTAN INDOKOLT!!!


Borravalót kizárólag postás kaphat, illetve vendéglátóhelyeken a pincérnek szoktak adni, vagy ételfutárok jogosultak elfogadni. Én úgy tudom.

2022. ápr. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%

De ha nem fogadhatja el a kasszás, akkor miért nem szól, hogy bocsi, de pontos összeg kell, vissza kell adnom?


Vagy ugyanúgy kiteszi a 40 aprót a pultra, te ott hagyod, következő meg elviszi (ha akarja).


Nem cöccögni kell, ha tényleg így van, mint utolsó válaszolók írják, akkor ki kell nyitni a szánkat és szólni a kedves vásárlónak.


Különben még sosem találkoztam ilyesmivel, hogy ne örülnének neki vagy valami.

2022. ápr. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
36%

Butaság volt részéről így viselkedni!

Az elszámolási rendszertől függően:

A. Benne hagyja a kasszában a többletet.

B. Félre teszi egy külön erre a célra rendszeresített tároló edénybe a visszajárót - és leszámoláskor "lebokszolják" a pénz sorsát a cég képviselőivel.

Annyira nem lehet hülye egy cég sem, hogy nem érti meg azt, hogy nem tette fel a kezét a kelletlen "borravalóért" a pénztáros.

2022. ápr. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%

Szard le.

Én is találkozók rendszeresen olyan emberekkel....

2022. ápr. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%

Akármilyen vehemensen is véditek a kasszást, hogy tilos a borravaló meg blablabla akkor sincs igaza nekik se meg nektek sem!


Ha így is van abban a bizonyos boltban, akkor sem a ciccegés a megoldás, hanem az, hogy ő visszaad ennek ellenére pontosan, odateszi az érmetartóra és ha nem veszi el a vasarlo (mert már nincs is ott), akkor kiteszi a kassza tetejére.


Gondolom csak 15 kamera figyelte a kasszát, ezért, hogy félretette azt a pénzt amit a vasarlo “ottfelejtett”, es eltette neki, megőrizte, hogy ha visszajön, oda tudja neki adni… Ezért még egy ilyen viccorszàgban sem büntethetik meg, hiszen jóhiszeműen járt el.


De igen, azt is mondhatja, h elnézést, de nem lehet többlet a kadszàban, kérem várja meg.

2022. ápr. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!