Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Számodra mit jelent a szeretet?

Számodra mit jelent a szeretet?

Figyelt kérdés

Mi a szeretet és hogyan fejezed ki?

Jézus azt mondta, hogy az szereti őt, aki azt cselekszik amit ő mondott neki illetve azt is mondta hogy a hit cselekedetek nélkül halott.

Nem azt írja, hogy a szeretet vagy a hit egy érzés lenne, hanem azt írja, hogy az szert és az hisz aki cselekszik.


Ján 14:21 Aki ismeri az én parancsolataimat és megtartja azokat, az szeret engem; aki pedig engem szeret, azt szereti az én Atyám, én is szeretem azt, és kijelentem magamat annak.


Jak 2:26 Mert amiképpen holt a test lélek nélkül, akképpen holt a hit is cselekedetek nélkül.


Jak 2:20 Akarod-e pedig tudni, te hiábavaló ember, hogy a hit cselekedetek nélkül megholt?



2022. ápr. 8. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Azt jelenti, hogy nem töröllek képen az álcázott térítésedért.

Tudod, téríteni a vallás kategóriában lehet, és hivatalosan még ott is tilos.

Csak a szeretet akadályozhatja meg azt, hogy felképeljen valaki, ha sunyi vagy.

2022. ápr. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"azt is mondta hogy a hit cselekedetek nélkül halott."

Ezt Jézus hol mondja?

Csak mert magad is Jakab leveléből idéztél.

...de ezt csak a pontosság kedvéért.

De maga is így értelmezem Jézus tanítását.


Én magam a szeretet szót Jézus tanításai szerint értelmezem. Szeretetben akkor van az ember, és akkor cselekszik szeretetteljesen, mikor megtartja Jézus Krisztus tanítását.

2022. ápr. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is úgy értelmezem, ahogy Jézus mutatta. Próbálom követni őt.
2022. ápr. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
62%
Nekem azt jelenti hogy bármikor képes vagyok kiállni Jézus mellett
2022. ápr. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!