Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a pszichológusok...

Mit gondoltok a pszichológusokról? Értékesnek tartjátok a munkájukat? Hasznosnak tartjátok őket?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, ki hogyan viszonyul hozzájuk. Felesleges hülyeségnek tartjátok a pszichológiát vagy nagyon is van értelme? A pszichológusról mit gondoltok: értékes a munkája, lehet fontos vagy inkább úgy tekintetek rá mint valakire aki nem ér semmit mert csak beszélget, plusz a mentális bajokra ott a pszichiáter és kész?


Ha valakit bemutatnak neked és kiderül, hogy az illető pszichológus, mire gondolsz?

Ha hivatalos körülmények között találkoztok, hogyan viszonyulsz hozzá? Olyan szituációban, hogy ha például orvos vagy és megy hozzád vizsgálatra és kiderül a foglalkozása vagy nyelvtanár vagy és nálad tanul kínaiul.


Elsősorban objektív válaszokat várnék szóval olyanoktól, akik nem voltak páciensek pszichológusnál de van róluk véleménye.

Az is írhat, aki jár(t) pszichológushoz, de akkor lehetőleg ne egy konkrét pszichológusról írjon hanem általában a szakmáról.



2022. ápr. 12. 20:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Pár évvel ezelőtt nagyon szarul lettem egy szakítás miatt és még pár dolog is összejött. Elmentem terápiára (kb. 2,5 év), ami azzal fejeződött be, hogy a pszicho elégedett volt a munkájával én meg ott álltam ugyanolyan szarul mint előtte. Sikerült olyan sérülést okoznia, hogy a mai napig nem tudtam kijönni belőle. Bizalmam meg egyáltalán nincs már feléjük. Nagyon sok horror történetet hallok (ráadásul most divat is lett az önismeret) és én is megerősítem, hogy sokak visszaélnek a tudásukkal és saját problémáik miatt választják ezt a területet.


Hagyok itt egy példát (aki nem ismerős körből való, hanem egy ismert klinikai szakpszichológus): elmesélte, egy interjúban, hogy szerencsére neki nincsenek problémái és jó családi környezetben nőtt fel

-majd egy másik interjúban elmondta, hogy édesapja alkoholista volt

Sajnos ennyi önismerettel nehéz jó terápiát tartani. Egy alkoholista (függő) a család minden tagját komolyan érinti. Ezeket diszfunkcionális családnak nevezik. A kötődésben okoznak komoly problémát, nem beszélve a hiteles apa és anya szerep hiányáról. Meglepő, hogy ennyi önismerettel lesz valaki észosztó klinikai szakpszichológus.


Ettől függetlenül biztos vannak jó szándékú szakemberek, de egy ilyen fentebb említett komolyan meg tudja nehezíteni az ember életét. Az emberek olyankor mennek el segítséget kérni, amikor nincsenek jó állapotban és sebezhetőbbek ezért nem mindegy kihez kerülnek és ott mi fog történni.


Ajánlom figyelmedbe a mostani Csernus, Alinda, Molnár Áron... beszélgetést.

Csernus doki fut bele, hogy éppen nem vállal felelősséget a kimondott mondataiért és válik egy szempillantás alatt hiteltelenné. A hárítása pedig az érzelmi intelligencia legalja. (utolsó 10 perc)

https://www.youtube.com/watch?v=3UosQsnAp3I

2022. nov. 7. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!