Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A pszichológusoknak lehet...

A pszichológusoknak lehet bűnt beismerni feljelentés nélkül?

Figyelt kérdés
Nem ilyen emberölésre gondolok,hanem kisebb bűncselekményre/szabálysértésre.
2021. jan. 17. 14:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem mondom biztosra, de úgy tudom, azt el lehet nekik mondani következmények nélkül hogy a beteg tett valamit, azt is, hogy ilyeneken gondolkodik (pl erőszakos gondolatai vannak) de ha azt mondja, hogy tervez valamit, akkor azt jelenthetik.
2021. jan. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pl. loptál vmit vagy mi?

Fenti esetben elmondod a pszichológusnak, rendőrségi eljárás indul és ha bebizonyosodik, hogy kleptomániás vagy, akkor azt hiszem térítened kell egy keveset (ha nem vmi drágát loptál) aztán meggyógyítanak és minden rendben.


Másik pl.

"Hát az történt, hogy gyorsan hajtottam az autómmal mert sorozatfüggő vagyok és nem akartam lekésni a Barátok köztöt, aztán elcsaptam a kocsimmal egy idiótát aki éppen átfutott a zebrán. Tovább hajtottam majd miután hazaértem rájöttem, hogy élveztem ezért másnap feltörtem egy autót és azzal két embert is elütöttem. Az áldozatoknak elloptam a telefonjukat és feltörtem a Netflixüket. Másnap újra elmentem gyilkolászni de ezúttal videóra vettem az eseményeket, hogy sorozatot csinálhassak belőle, de amikor hazaértem már a házam előtt voltak a rendőrök, mert bemérték az ellopott telefonokat. Ezek után idesiettem, útközben feltettem egy kérdést a GYK-n, amire nem kaptam választ. Van nálam kés, úgyhogy ne mozduljon."

Utóbbi problémásabb, de elvileg köti az orvosi titoktartás.

2021. jan. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!