Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha beszélgetsz valakivel, és...

Ha beszélgetsz valakivel, és megtudod, hogy egy ismerőse meghalt, mi mást lehet mondani azon kívül, hogy "sajnálom"?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 17. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor fel szoktam ajánlani, hogyha úgy érzik, hívjanak fel, bármikor, meg ha szeretnének, tudunk találkozni, és személyesen is beszélni. Talán azt is megkérdezheted, hogy segítene-e neki, ha valami programot csinálnátok, hogy elvond erről a figyelmét.
2022. ápr. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Részvétem.
2022. ápr. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A megszokott fordulat a részvétem, vagy őszinte részvétem. Ha jóban vagytok, esetleg felajánlhatod hogy hívjanak ha segíthetsz.
2022. ápr. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az mondani, hogy részvétem és hagyni, hogy ha szeretne, ő beszéljen még róla. Sokan esnek abba a hibába, hogy ilyenkor elmesélik, hogy ők is elvesztettek valakit, annak a reményében, hogy a gyászoló ettől nem érzi magát egyedül, pedig a gyászoló ilyenkor nem azt szeretné hallgatni, hogy hogyan érezte más magát a saját rokona elvesztésénél, hanem szeretné, ha meghallgatnák őt meg, hogy tudja, hogy van mellette valaki.


Ha jól megfigyeled a "Sajnálom. Én is elvesztettem valakit. Tavaly az anyukámat" után el is vándorol teljes mértékben a figyelem az aktuális gyászolóról.


(Amikor saját példát hozunk fel egy beszélgetésnél akkor állja meg a helyét, ha a másik féllel olyan történt, ami kellemetlenül érinti és egy megnyugtató érzést ad, hogy más is ment át hasonlón, másnak is ugyanolyan ciki volt, mint neki.)

2022. ápr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell hallgatni. Örök hálával gondolok vissza egy velem egy házban lakó idősebb asszonyra. Édesapám halakor türelmesen vegighallgatott.
2022. ápr. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Azt mondhatod, hogy nagyon sajnálom, de utána mondd azt is, hogy fogadd részvétem.
2022. ápr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2022. ápr. 19. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!