Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért izgulok / viselkedek...

Miért izgulok / viselkedek ennyire máshogy bizonyos helyzetekben ?

Figyelt kérdés
Például ha telefonálnom kell, totál izgulok szinte szorongok, görcsöl a hasam és más hangon beszélek és mikor tudom hogy fel kell hívnom valakit akkor próbálom elodázni, hogy jó még előtte iszok meg elmegyek wcre mit tudom én. Vagy sok idegen között, nem tudom hogy viselkedjek mert olyan érzésem van, hogy mindenki azt fogja nézni mit csinálok aztán majd ítélkeznek. Nem is merek mindig más szemébe nézni mikor beszélgetünk mert olyan furcsa érzés, mintha szégyelném magamat a kinézetem vagy nem is tudom. Azért is furcsa nekem mert viszonylag sokat vagyok emberek között, sok barátom/ismerősöm van de mégis vannak velem ilyenek. A szemkontaktust tudatosan erőltetem szóval azzal nincs baj csak néha ilyen hülyén érzem magam. Illetve ha pl udvarolok vagy egy lánnyal véletlen kettesben maradunk és beszélgetünk így "elvékonyodik" a hangom vagyis lágyabb lesz meg olyan "aranyosabb" kb így tudom leírni. Mitől történnek ezek ? veletek is van hasonló ? Nagyon apró dolgoknak tűnnek ezek és lassan úgy érzem, hogy velem van a baj és tiszta hülye vagyok. :D 23/F
2022. ápr. 18. 01:59
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Szorongásos komplexusok.

Pszichológus segíteni tud.

2022. ápr. 18. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
25%
Mert gyerek vagy és elkényeztetett, akinek soha nem kellett semmit csinálnia egyedül, mert mindent megtettek helyette
2022. ápr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

És nem késő ilyenkor elmenni egy pszichológushoz már így, hogy ez ével óta fennál ?


Elkényeztettek igen, de nem tettek meg mindent helyettem és engem is zavar ez mikor felhánytorgatják. Fel is költöztem pestre vidékről, hogy legyen kis szeparáció mert nem akartam a szüleimen élni folyamatosan zavaró volt már. De ez nem csak ennyiből fakad mert akkor már ki nőttem volna mert már 3 éve pestre járok egyetemre és ritkán járok haza hétvégékre.

2022. ápr. 18. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!