Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetne az idegességet...

Hogyan lehetne az idegességet kezelni bizonyos helyzetekben?

Figyelt kérdés

Ha valami történik, ahol mások vitatkoznának, csapkodnának, kiabálnának stb, nálam az nem így zajlik, hanem csendben magamba. Ha túl ideges vagyok, az sirás formájában fog kijönni. De vannak helyzetek, amikor is nem lehet sirni, például nyilvánosan, vagy munkahelyen. Ilyenkor viszont, nem kapok levegőt, és nem tudok beszélni. Anyám ilyenkor még le is basz, hogy utál velem beszélni, és, hogy nem vagyok normális, tovább csesztet, majd rám rakja a telefont, vagy egyedül hagy. Ilyenkor ez még rátesz egy lapáttal.


Ha egyedül vagyok, hogyan tudnam lenyugtatni magam? Probáltam számolni, szineket, tárgyakat, formakat megnevezni mag körül, de semmi :/

Van erre valami megoldas?


2021. febr. 21. 14:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Az a trükk, hogy nem az éles helyzetben kell kapkodni, hanem fokozatosan megerősíteni az idegrendszert már előtte, pl jógával, relaxálással, stb. És amikor veszekedés lesz, akkor nyugodt maradsz.

Ahhoz tudnám hasonlítani, hogy a súlyemelő sem csak az olimpián akar erős lenni, hanem évekig edz előtte, így a versenyen már nem éri váratlan meglepetés.

2021. febr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!