Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más is gondolja úgy hogy...

Más is gondolja úgy hogy némelyik álláshirdetés pl. a profession.hu-n olyan "szürreális"? Többit alább.

Figyelt kérdés
Pl. villanyszerelőt keresnek, 20 év tapasztalat, kézzel írt önéletrajz. Komolyan mondom elolvasok párat, nem is tudom "hogy lehet ezekre jelentkezni". Ezeket nem valami robot pakolja fel a rendszerre? Elolvasom és inkább nem is jelentkezem rá, már aminek megfelelnék, mert tuti valami bohóckodás lenne belőle. Vélemények?
2017. febr. 21. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezzel konkrétan mi a bajod? Ebben mi a szürreális?
2017. febr. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én már voltam így interjún, hogy kézzel írott önéletrajzot kellett leadnom. Azt mondta a főnök, hogy azért kérte így, mert szeretné látni, hogy milyen a kézírásom és el fogja-e tudni olvasni, amikor írok neki valami jegyzetet. Részmunkaidős állás volt, tehát a főnök tovább maradt, mint én, netán nem is volt bent, nem találkoztunk volna, tehát maradt volna a cetilzés. Valamelyest konzervatív is volt a pasi.

Másrészt pl. villanyszerelőnél... hiába kell hozzá ész, azért a kézírással, helyesírással, az írás igényességéből lehet következtetni arra, hogy milyen ember lehet valaki. Pl. hogy egy fontos ügyből kifolyólag veszi-e a fáradságot, hogy összeszedett, igényes munkát adjon ki a kezéből. Ez csak egy teszt is lehet. Lehet, hogy soha nem fog kérni tőle semmi hasonlót, amíg foglalkoztatja.

2017. febr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer néztem meg, és azóta többet nem. Irreális elvárások vannak azon az oldalon. Szerintem az Indeed ennél jóval jobb.
2017. febr. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Melyik? Indeed?


Keresnem kellene valami jót, vettek már fel céghez profession.hu-n keresztül, de sok jó nem sült ki belőle.

2017. febr. 21. 16:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem itt eléggé korrektül meg vannak hirdetve:


[link]

2017. febr. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nos,én inkább profession-t találom hihetőbbnek mint a jófogásos álláshírdetéseket.De,ahogy gondolod.
2017. febr. 22. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!