Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen okai lehetnek annak,...

Milyen okai lehetnek annak, ha valakinek "berögzül" egy kép?

Figyelt kérdés

Minap nézegettem egy cikket, régi képek voltak benne a világ minden tájáról. Az egyik képen egy arab lány vágta a szülinapi tortáját. Azon kapom magam, hogy egész gyakran visszatérek ahhoz a képhez. A lány mosolya, kisugárzása, a kép hangulata, körülményei olyan hatással vannak rám, amit nem igazán tudok megmagyarázni, de még csak körülírni sem. Régebben is fordult már elő ilyen, pl. egy I. VH. alatt készült képnél, amin német hadifoglyok dolgoztak a földeken és mosolyogtak. Ott is valahogy a kép hangulata, a környezete, az hogy a borzalmak ellenére, hadifogságban is mennyire őszinte mosolyuk volt, ilyen hatással volt rám.

Ahogy megfigyeltem, főként régi képeknél jön ez elő. Mitől lehet?



2022. ápr. 21. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Emberi életek, történetek vannak ezek mögött a képek mögött, különböző kultúrák. Egyszerűen érdekesnek találod. Belegondolni mit érezhetett akkor az adott ember, milyen körülmények között volt, mit miért csinált, milyen életet élhetett, milyen élményei lehettek.


Mivel még nem volt lehetőség olyan éles képekre mint manapság, még inkább úgy érezheted, hogy olyan pillanatok, amik már rég történtek.

2022. ápr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A Fortepan-t ismered? Ott rengeteg archív képet lehet találni egészen az 1800-as évek végétől kezdődően. Én is szeretek ezekben elmélyedni: olyan, mint egy időutazás. A legjobban tetsző képeket le is töltöm és gyakran nézegetem, vizsgálgatom, elemezgetem. Vannak köztük külön kedvencek. Én is gyakran elmerengek rajta, hogy a képeken szereplő emberek már réges rég halottak (nagyjából a dédszüleim generációjához tartoznak). Közben pedig feltárul előttem Budapest egykori arculata, köztük már rég lebontott épületekkel, de mégis ismerősen festő utcákkal, terekkel, ahol nap mint nap közlekedek. Ezek a régi fotók igazi kincsek.
2022. ápr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Miss Endzsi ***** válasza:
Ajánlom a régi utcai videókat YouTube-on, 1890-1900-as videókat.
2022. ápr. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!