Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Borzalmas egészségi állapotban...

Borzalmas egészségi állapotban vagyunk a mai világ szennyezettsége és mű mivolta miatt. Más is így látja?

Figyelt kérdés
Allergia, autoimmun betegségek, rák 30-40 éves korban stb, gyengeség stb.
2022. ápr. 22. 21:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

A világ urainak adófizetőkre van szüksége, nem nyugdíjasokra.

egyre jobban kilesz tolva a nyugdíjkorhatár, hogy minél tovább dolgozzál, majd elvisz valami betegség.

2022. ápr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Igen.
2022. ápr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
és a lehetősége is megvan mindenkinek, hogy tegyen ellene.
2022. ápr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%
Nem látom így, egyre tolódik ki az emberek élettartama. Globálisan egyre jobb egészségügy. Élelmiszerek szigorodó szabályozása. Túlnépesedés, elöregedő társadalmak is ezt mutatják. Én így gondolom
2022. ápr. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem nem így van.


Ott van egy vagon szolgáltatás, csontkovács, masszázs, személyi edző, mindenféle terapeuta. Van lehetőséged mozogni, egészségesen táplálkozni.


Nyilván a világ igyekszik fenntartani a rendet és pusztítani az emberiséget, de gyakorlatilag a mai világban 75-80 év, a fejlettebb országokban 80+ év.

2022. ápr. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

Amúgy szerintem már az sokat segítene ha kicsit tennének az emberek magukért.


Már az egész Covid elején azt mondtam, hogy a bezárkózás meg oltás meg minden baromság helyett/mellett inkább a túrázást, kirándulást kellene "kötelezővé" tenni, heti 1-2 alkalommal hosszabb séta a természetben friss levegőn rengeteget segít az ember testi, lelki állapotán.

2022. ápr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Egyettértek kérdező.
2022. ápr. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

Egyszer láttam a Facebookon egy humoros képet, amin különböző országok nyugdíjasai elmondták, hogy mit csinálnak reggel.


Nem emlékszem pontosan milyen szövegek voltak, de a többi országból olyanokat mondanak, hogy elmennek a tengerpartra, kiülnek a teraszra, a magyar nyugdíjas meg azt mondja, hogy reggel belepisil egy üvegbe és bemegy vele az SZTK-ba ahol egész délelőtt elvan.


Én azt veszem észre, hogy a magyarok java része stresszes, aminek a hatására egészségtelen szokások rabjaivá válnak és sokuknál mentális gondokat is okoz a stressz vagy a fel nem dolgozott sérelmeik, amiknek a hatására igen korán elkezdenek antidepresszánsokat szedni, amik a fizikai egészségükre is kihathatnak, ha jól tudom.


A nagy életmódváltók java is vissza fog térni idővel a maga kis egészségtelen életéhez, hiszen hiába olvas az ember ezer pozitív könyvet meg figyel oda tudatosan az étkezésére és arra, hogy ne kávézzon, ne energiaitalozzon, ne cigizzen, ha az, ami egykor ezeket nála kiváltotta, még jelen van az életében.


Ráadásul sokan élnek a munkájuk miatt úgy, hogy az étkezésükre nem tudnak figyelni egészségtelenül esznek, mert az olcsóbban kijön vagy mert nincs idejük főzőcskézni esetleg egy normálisabb kifőzdébe elmenni ebédszünetben, mert az nincs a közelben.


Sokuknak meg energija sincs egy 8-12 órás műszak után, 2 gyerek mellett még edzeni is.


És a kimerültség miatt meg amiatt, hogy állandóan el van mindenki foglalva, egy kor fölött az emberek már nem igazán tudnak egymásra figyelni.

Egyrészt nézzétek meg, hogy egy kor fölött ha nincsenek barátaid, nem fogsz újakat találni és nem tudsz régi kapcsolatokat feléleszteni pont emiatt.

Másrészt ennek a hatására ahogy nyugdíjba mész és több időd lesz, azt veszed észre, hogy nem figyelnek rád, mindenki el van foglalva és egy sztk-s ápolónővel mélyebb kommunikációd lesz, mint a gyerekeiddel.

2022. ápr. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
Marmint a magyarok. Az meg nem igazan a fejlettseg jele.
2022. ápr. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem is tudsz egészségesen élni, ad1 nincsenek meg a feltételek, ad2 a legnagyobb kutatók se tudják, mi az az egészséges. Nem lehet bepótolni a természetes élet nozgásmennyiségét és mozgásformáit.

A genetikánk is borzalmas azzal, hogy mindenkit megmentünk. Sok betegséget nem is lehet befolyásolni életmóddal, pl a koleszterint is csak 10-20%-ban (olvassatok utána akárhol).

2022. ápr. 22. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!