Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell piedesztálra...

Miért kell piedesztálra emelni egy gyereket??

Figyelt kérdés

Tegnap családi összejövetelen voltunk és ott volt egy család, egy kölyökkel. Rokonom rokonai. És ezek történtek :


1. Enném a sütit amit magamnak kiszedtem (többféle volt, ez a kedvencem, nem volt sok belőle ) és a kölyök(4 éves) meglátta, elkezdett hisztizni érte, és követeltèk, hogy adjam neki oda, mer őőakicsiii.


2. Elvolt várva, hogy szórakoztassam, és ha pofákat mertem vágni, mondták, hogy milyen bunkó vagyok, nekem is lesz gyerekem,(SE) szokjam.


3. Múltkor vártam a buszt, mögöttem állt egy nő a gyerekkel és én felmertem szállni előttük, és egy vénasszony elkezdett vergődni, hogy a gyerekes anyákat előre kellllll engedni.


4. Meg kb elvárás, ha meglátol egy kölyköt, akkor mosolyogjak rá, ha nem, akkor egy égetni való boszorkány vagyok.


17L


2022. máj. 1. 09:58
 1/10 A kérdező kommentje:
Meglátok egy kölyköt*
2022. máj. 1. 09:59
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Hát igen, tényleg égetnivaló boszi lehetsz :D


Amúgy nem kell velük foglalkozni és minden elsimul

2022. máj. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Mert a nőkre erőltetik sokan az anyaszerepet.
2022. máj. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a gyerekről szól általában, az csak a felszín. Inkább a szulokrol szól főleg az anyakrol.

'az EN gyerekemnek jar'

'NEKEM jár az elsőbbség, mert itt a gyerek'

'en dirigalhatok másoknak mert EN már anya vagyok'


Szóval engedd el... Amúgy nem mindenki ilyen, én meg a sorban eloreengedest is visszautasítom ha a gyerekek türelmes hangulatban vannak.

2022. máj. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Az ilyenek miatt ítélik a tudatos gyermekteleneket...
2022. máj. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%
Azért mert ronggyá lettél kényeztetve, ezért nem bírsz elviselni mást, akivel törődni kéne....
2022. máj. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12%

A 2es és és 4 es pont szerintem nem így van.

Gyerekest előre engedni a normális udvariasság része,ebb3n tényleg tahó voltál.

Az első pontod meg hát nevelés kérdése.Nem minden gyerek olyan.

2022. máj. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vele foglalkozni. A családban nálunk is ez van, de engem már békén hagynak mióta elmondtam és látszott is rajtam, hogy nekem ehhez nincsen se türelmem, se kedvem, se semmim. Konkrétan meg szoktam mondani most a te példáiddal élve, hogy “nem adom oda az én sütimet, ott van, vegyél magadnak” vagy “nem szeretnék játszani” stb. A gyereket pont nem hatotta meg, megértette (meg eleve ő sem kedvelt engem, mert velem nem tud ökörködni, játszani stb., hiába mondják nekem, hogy szórakoztassam mikor a gyerek se akar velem lenni) és csak a szülők meg a többi rokon duzzogott rajta eleinte, de már ők is felfogták, hogy ez nem így működik. Buszon stb. meg mindig lesznek olyanok, akik úgy viselkednek mintha az egész világ értük lenne. Ez ellen szerintem nem sok mindent lehet tenni, maximum nem magadra venni.
2022. máj. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem akkor kell előre engedni egy gyerekest, ha szükséges, tehát pl ordít a gyerek a sor közepén.

Amúgy hogy tanulja meg a gyerek a szociális szabályokat?

A buszon is a helyét illik átadni a kisgyereknek, aki nem képes rendesen kapaszkodni meg, nem pedig elsőbbségi felszállást biztosítani. Szerintem.

Ezen felül is lehet az ember segítőkész, de kioktatni, számon kérni szerintem nincs jogalap.

Egyébként a legtöbb esetben egy 'kerlek segítenél/ kérlek eloreengednel' csodát tud művelni! Akinek még ez derogal mert szerinte így illik, vagy mert ez jár az kicsit gondolkozzon el a kettős mércén amit alkalmaz.

4es voltam.

2022. máj. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, régebben amikor a rokanaim szülni kezdtek, én is ezért kezdtem el gyűlölni a családi összejöveteleket.

Más, hogy civilizáltan és megértően viselkedsz egy gyerekkel, és más, hogy elvárják, hogy "na, itt egy gyerek, szóval mindennek róla, és a szórakoztatásáról kell szólnia!!!"


Pláne hogy személy szerint engem úgy neveltek, hogy gyerekként a felnőtteknek kell megadni a tiszteletet; előre kell engedni őket, kussolni kell, ha a felnőtt beszél, stb.


Manapság úgy tűnik kezd megfordulni ez a hozzáállás, és a másik gyereke mindenki felelőssége lesz ¯\_(ツ)_/¯

2022. máj. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!