Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Csak szerintem van túlzottan...

Csak szerintem van túlzottan piedesztálra emelve ez a diéta téma?

Figyelt kérdés

Minden harmadik kérdés arról szól, hogy így fogyni, úgy fogyni...a csapból is ez folyik.

Pedig olyan rettentő egyszerű a dolog, mit kell ezen ennyit rágódni?

Ha (IGAZI) teljes kiőrlésű kenyeret fogyasztasz, barnarizst, csak és kizárólag sovány húst és olajos magvakat és kevés tojást mértékkel, s mellé töménytelen mennyiségű zöldséget - annyit amennyi csillapítja az étvágyat - akkor úgyis fogyni fogsz, egész tudományág épült erre a néhány egyszerű szabályra.


Mit kell ezen ennyit szenvedni? Mit ehetek, mit nem ehetek, belefér-e egy kis csokis keksz vagy a natúr joghurt?

- sok víz

- Sovány hús

- Olajos magvak

- Olivaolaj

- töménytelen mennyiségű zöldség

- Kevés gyümölcs

- Csak és kizárólag lassú felszívódású szénhidrátok, teljes kiőrlésű termékek.


Ezt miért nehéz megérteni?


2017. febr. 5. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ez így eléggé unalmas, nem változatos. Simán belefér a csoki és keksz is.

Csak és kizárólag teljes kiőrlésű termékek és töménytelen mennyiségű zöldség pedig totál tönkreteszi az emésztő rendszert. Már ha valaki ezt csinálja éveken keresztül. Nem véletlenül lassú felszívódásúak, hanem azért mert baromi nehéz őket megemészteni.

2017. febr. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Először is ne használj olyan szavakat aminek nem tudod a jelentését, mert úgy járhatsz mint most.


Elsősorban az számít, hogy mennyit eszek nem az, hogy mit. Tk kenyérrel, soványhússal és olajosmagvakkal ugyan úgy eltudnék hízni mint hamburgerrel és csokival.

2017. febr. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha csak az számít, hogy ne legyen beled, akkor belefér a szalonna is diétába. De ha érdekel, hogy ne dögölj meg cukorbetegségben vagy szív és érrendszeri gondok miatt, akkor nem fér bele a csoki - kivétel a valódi csokoládé, ami tömény kakaóból készül és mocsok drága - a hamburger meg teljesen elkészíthető a fenti cuccokból is.


Elég unalmas, hogy minden második kérdező azon küszködik, hogy hogyan tudna úgy egészséges és jó testű lenni, hogy közben zabálhassa a zsíros, cukros sz**okat, mint eddig.


Aztán meg csodálkoznak, hogy nincs könnyű út , abbahagyják az egészet és nekiállnak leszólni az egészséges életmódot a saját balf***ságuk miatt.


Én tíz évet letagadhatok a koromból - férfiként - emellé egészségesen szálkás vagyok (értsd: elég sűrűn megnéznek jó időben a lányok, néha oda is szólnak) és még csak nem is gyenge natural szinthez képest.


S amikor megkérdezik ezt hogy csinálom - mert természetesen ez genetika (hahaha) - akkor elmondom a titkot:

- Egész életemben egészséges ételeket ettem. (Mondjuk a napi 7 étkezésemből 6-ban, egyben meg az átlagos kajákat, nem vagyok aszkéta )

- Gyerekként is, csak akkor kevesebbet.

- Egész életemben futkároztam, bicikliztem, fociztam, edzettem, boxoltam vagy éppen mit, de mindig edzettem, napi szinten.

- Heti hét napból 6 napon alszok 8 órát és ez mindig éjszaka van. Semmi nem érdekel, ha aludni akarok.


Nem, nem küldök képet. Csak már nagyon elegem van ebből a sok szerencsétlenkedésből, amikor olyan egyszerű ez, mint az egyszeregy.

2017. febr. 5. 19:27
 4/6 A kérdező kommentje:

#2


Ha a diéta =/= fogyásra célzol, értem én.

2017. febr. 5. 19:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem még soha nem kellett diétáznom. Soha nem volt gond a súlyommal. És ez így a negyvenen túl azért már nagyobb szám, mint 20 évesen. Eszem mindenfélét. Igen, még csokit is. Semmi baj a cukrommal. Nem édességet zabálok. De ha időnként megkívánom, akkor megeszem. Mint ahogy mást is.
2017. febr. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Évek óta nagyon jó étrendem van, igyekszem keveset enni és még mindig hájas vagyok. Nem panaszkodom, rajtam múlik s majd megoldom. De nem, ez nem ilyen egyszerű.


Az én étrendem sokkal megszorítóbb, mint ami fentebb van (a kenyér ér a sok zöldség nem fér be, az rengeteg szénhidrát lenne s a sovány húst is kihagyom, brrrr), de ez kevés a fogyáshoz.

Nem akarok csokis kekszet enni. A joghurt tök mindegy, az belefér, de értelmetlen számomra. A süti belefér, az a fentiekből megoldható, de az sem kell. Pici hozzáadott zsír, megtanultam nagyon erősen minimalizálni.


De ettől még nem fogyok le.


Többet kell mozogni, tudom és ez teljesen OK, mondtam, hogy nem panaszkodom :) Igyekszem. Évek óta, egyre jobban, nulla fogyással.

S nekem az átlagosnál gyorsabb az anyagcserém és igen nehezen, de főleg igen lassan hízom, bármennyit eszem. Még szerencse.


De azt nem értem, miért hiszik egyesek azt, hogy egy jó étrenddel automatikusan vagy könnyen deficitben tud enni az ember. Van, aki igen, van, aki nem.

2017. febr. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!