Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mostani fiatalság, főleg a...

A mostani fiatalság, főleg a lányok miért vagdossák magukat és miért akarnak öngyilkosok lenni?

Figyelt kérdés

2022. máj. 1. 23:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
6%
Mert ez a divat
2022. máj. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Mert totálisan el van hanyagolva a mentális egészség ápolása minden fronton.

Lehet mondani hogy csak divatból vagy figyelemfelkeltésből csinálják de aki vagdossa magát ott tényleg problémák vannak. Nem feltétlenül depresszió, amit ők gondolnak, de problémák.

2022. máj. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Mert az iskolákban az oktatás sajnos nem terjed ki a mentális és szociális problémák kezelésének területére.
2022. máj. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Egyik barátnőm például azért tette, hogy észrevegyem. Szóltam az ofőmnek, meg az ő ofőjének, a barátnőm meg örült ennek. Én rendesen be voltam sz.a.rva, mert pont olyan helyen csinálta, ahol, ha kicsit arrébb vágja meg magát, akkor a mentőt kell ráhívni és féltem, hogy ha ezt folytatja, akkor súlyos kárt tesz magában. Szerencsére csak egyszeri eset volt, a tanárok figyeltek rá, ezért már nem is kellett folytatnia.
2022. máj. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
23%
Már 30-as vagyok, de én is csináltam, mert lenyugtatott. Néha mikor nagyon stresszes vagyok, sokszor gondolok rá, hogy jó lenne csinálni. A sörike meg a cigi elfogadottabb.
2022. máj. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Már 2010 körül is ez volt a divat,majd kinövik.
2022. máj. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
11%
20 éve ugyanez ment.
2022. máj. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2%
Én se értem. inkább mást nyírnék ki mint magamat...
2022. máj. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

És a 2.-nak igaza van, a barátnőmnél is voltak problémák, mert elhanyagolva érezte magát, amennyire láttam, a szülei nem voltak azok a nagyon érdeklődő és törődő típusok, a barátnőmnek évet kellett ismételnie (így lett az évfolyamtársam) úgy, hogy jó tanuló volt és nem fáradtak azzal se a szülők, se a suliban dolgozók, hogy elmondják neki, miért.


A 8. előtti években össze-vissza mesélte be a betegségeket magának és állandóan rosszul volt, de így se pátyolgatták a tanárok, miközben velem leültek, mert tudták, hogy engem megvertek az osztálytársaim a származásom miatt (magyar voltam a külföldi iskolában), illetve, hogy apám alkoholista volt, más problémás gyerekekkel is sokat törődtek, és a barátnőmet majd megütötte a guta emiatt, hogy már üvölt a figyelemért és nem kapja meg.


Szóval elsőre megdöbbentő lehet, hogy valaki csak a tanárok figyelméért teszi, de belemélyedve érthető.


(Én meg őszintén szólva az eset után már nem bírtam ezt a barátságot, mert 8. osztályban konkrétan bekattant a barátnőm és ez a figyelemfelhívás konkrétan az utolsó csepp volt a pohárban, úgy éreztem, nem vagyok a pszichiátere és amit megoszt velem, azok nem olyanok, amiket egy 14 éves gyereknek kéne megoldania vagy hallgatnia, plusz a magam problémái is megvoltak, amikről ő hallani sem akart, de erről már írtam máshol.)

2022. máj. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
7%
Dehogy akarnak, ez simán a figyelemfelkeltésre megy, nem a legjobb módja de na, ha valakinek annyira elege van az nem a kezét vagdossa, és nem reklámozza, hogy " mire készül ", hisz akkor lehet megállítanák.
2022. máj. 2. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!