Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha az egyetlen dolgot veszíted...

Ha az egyetlen dolgot veszíted el, ami miatt úgy érezted, érdemes élni, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Ha elveszted azt, ami egészen idáig célt adott neked, érdemes egyáltalán folytatni?

Ha már sohasem lehet a tied/csinálhatod azt/élvezheted/lehetsz vele.

Már maga az elvesztés is egy feldolgozhatatlan trauma.


Nem írnék konkrét dolgot. Mindenki azt helyettesítse be, ami/aki a legfontosabb neki.


2022. máj. 2. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Biztos, hogy nem adnám fel. Attól, hogy az A terv nem sikerült, attól még a B, C, D simán sikerülhet.
2022. máj. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Lehet, hogy sablonos,de nehezen jött el az igazi szerelem az életembe.De akkor úgy éreztem,hogy minden szép,jó és azt hittem, az addigi döcögős életem végre sínen van.

Három év után elhagyott,egyik napról a másikra,sajnos nem szép módon.

Azóta csak kínlódás az élet,vegetáció, nekem ez akkora trauma volt,hogy nem tudom egyáltalán ki tudom -e heverni.

Semmiben nem találok azóta örömet, sem a hobbim,sem semmi.


Szomorú,de ez van :(

2022. máj. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy érem, a dezodorom nélkül nem érdemes élni. Ha elveszíteném? Vennék újat. Mert minden pótolható. Nincs minden elveszve attól, hogy a legfontosabbat elveszted. Ha a kedvenc márkám nincs, biztos lesz olyan márka ami majdnem olyan jó és majd az lesz nekem a legjobb. Nekem egy dolog miatt fontos a dezodor, amit nem sokan tudnak rólam. Egy régi eset, de ha szeretnéd szívesen elmesélem.
2022. máj. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy párkapcsolatról, vagy munkáról, tárgyról, vagy miről lehet szó, minden esetben érdemes tovább élni és nem feladni. Sose tudhatod meg mi lett volna, ha feladod.
2022. máj. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Itt most olyan dolgokról, személyelről stb van szó, amik életben tartanak. Ami miatt azt érzed, érdemes felkelned. Ami miatt az utolsó lélegzetvételedig küzdenél. Akár a gyermeked, a szerelmed, a testvéred. De lehet akármi más is. Például a járás, a hallás vagy a látás képessége. Az egészség. Ilyen mélységű dolgokra gondoltam. Nem tervekre. Persze, tervből akármennyit generálhatsz, a lehetőségeid végtelenek. De,ha a világon csakis egy éltető elemed van, és az elvész, az egész létezés értelmetlenné válik.
2022. máj. 2. 18:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezen a kérdésen én is nagyon sokat gondolkodtam...

Ilyenre szokták nekem azt mondani, hogy "ne azonosítsam magam az ego-s elmével, ne kívülről várjam a megoldást, ne mástól tegyem függővé az életemet, személyes jólétemet."

Gondolkodtam én is azon, ha bizonyos fogyatékosságom tovább súlyosbodik, vagy végleg nélkülözni leszek kénytelen, "hogyan tovább".

2022. máj. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sablonos tudom, az eltelt idő ami segít. Ehhez jöhet egy jó pszichológus.
2022. máj. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!