Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Még egyetlen döntéshozónak...

Még egyetlen döntéshozónak sem jutott eszébe Magyarországon, hogy egy ilyen, gyakorlatilag az idők végezetéig használható rendszámszisztémát lenne érdemes bevezetni?

Figyelt kérdés

Az Egyesült Királyságban és Írországban használthoz hasonló sémát: a rendszám tartalmazna egy olyan – angolul age identifier-nek nevezett – részt, amely azt mutatja, hogy a jármű melyik évben kapta a rendszámát.

Pl. azok a járművek, amelyeknek a 2022-es évben állítanának ki forgalmi engedélyt, ilyen formátumú rendszámot kapnának: 22 AA 001 – 22 ZZ 999

Amelyeknek 2023-ban, ilyet: 23 AA 001 – 23 ZZ 999

2100-ban: 100 AA 001 – 100 ZZ 999

2101-ben: 01 AA 001 – 01 ZZ 999

És így tovább.

Természetesen lehetne veterán rendszám is: OT 001 AA – OT 999 ZZ (vagy egyéb formátumban)



2021. szept. 20. 18:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
29%

És ennek mégis mi értelme van? Miért olyan fontos ezt tudni? Meg eleve mi számítana fontosabbnak, a gyártási év, vagy a forgalomba helyezés? Arról nem is beszélve, hogy az autók többségéről ránézésre megmondható, hogy kb. mikori, persze nem évre pontosan, csak generációra lebontva, de valóban olyan fontos tudni, hogy egy adott autó 2015-ben lett-e gyártva/forgalomba helyezve, vagy 2017-ben? Még mindig nem értem a lényegét ennek.


Az "idők végezetéig" rész meg egyszerűen értelmetlen marhaság.

2021. szept. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
A lényege az, amit kellően értelmes döntéshozók már jó néhány évtizede felismertek az Egyesült Királyságban: így lehet aránylag röviden tartani a rendszámokat (tehát hogy aránylag nem sok betűből és számból álljanak), és egy nagyon sokáig használható szisztéma. És egyáltalán nem marhaság az, hogy gyakorlatilag az idők végezetéig.
2021. szept. 20. 18:21
 3/20 A kérdező kommentje:
A forgalomba helyezés éve számít ott is.
2021. szept. 20. 18:22
 4/20 anonim ***** válasza:
15%

De ez még mindig nem ad választ arra a kérdésre, hogy mégis miért lenne ez olyan hű de király? Oké persze értem én, itt van a mi példánk, kifutunk a lehetséges lehetőségekből és új formátumot kell kitalálni, míg az angoloknál ez az egy formátum mehet akármeddig. Oké világos. De:

1. A jelenlegi formátum kifutásához 30+ év kellett, szerintem ilyen időközönként nem olyan hű de megterhelő a formátumváltás.

2. A formátumváltás az égvilágon nem fáj senkinek. Ha évente váltogatnánk, az sem fájna senkinek, csak hülyén nézne ki. De 30 évente? Kit érdekel? Kit zavar? Téged miért zavar?

2021. szept. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
26%

Előzőek vagyok még mindig: kicsit utána olvastam a brit rendszernek és ezt találtam:


"A two-digit age identifier, which changes twice a year, in March and September. The code is either the last two digits of the year itself if issued between March and August (e.g. "18" for registrations issued between 1 March and 31 August 2018), or else has 50 added to that value if issued between September and February the following year (e.g. "68" for registrations issued between 1 September 2018 and 28 February 2019);"


Szóval a szitu közel sem olyan egyszerű, hogy az év utolsó számjegyeit használják, hanem még itt matekoznak vele egy sort és például az ebben a pillanatban kiadott autó száma 71 lesz, nem pedig 21, mert már elmúlt szeptember 1, szóval évszám utolsó 2 számjegy + 50.


Nettó f*szság. Az égvilágon semmi haszna nincs.

2021. szept. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem zavar. :) Csak felvetettem, hogy lehetne így is. Gondolj bele: hol lennének már azok a járgányok 2122-ben, amelyek 2022-ben kaptak rendszámot. :) Tehát a ciklus kezdődhetne elölről.
2021. szept. 20. 18:33
 7/20 A kérdező kommentje:
A brit rendszer azért olyan, amilyen (tehát hogy félévente változik az age identifier), mert olyan sok új jármű kerül forgalomba. És egyáltalán nem nettó f*szság, mert így tudják aránylag röviden, hét karakterből állóan tartani a rendszámokat, egészen 2051-ig (a jelenlegi séma 2001-ben indult).
2021. szept. 20. 18:36
 8/20 anonim ***** válasza:
85%
Európa (és nemcsak) majdnem összes országában sokkal jobb és átgondoltabb a rendszámrendszer, gyakorlatilag végtelen lehetősséggel és kombinációval. Németországban, ahol sok tízmillió, vagy talán százmillió autó kapott már rendszámot az elmúlt 50 évben, na ott 50 éve ugyanaz a rendszer van. Mert átgondolt. Magyarországon ilyenről álmodni sem lehet, ha most is egy teljesen új formátumnál ilyen szerencsétlen rendszert találtak ki.
2021. szept. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
67%

8: elkészült egy szép és jó megoldás a június elején bemutatott helyett: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__egyeb-kerdesek__1..

+ lásd még 9-est itt: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__egyeb-kerdesek__1..

2021. szept. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Ez csupán egy unatkozó okoska .
2021. szept. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!