Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tudsz mondani egyetlen okot...

Tudsz mondani egyetlen okot amiért érdemes meggazdagodnom? Kifejtem, hogy miért jött elő ez.

Figyelt kérdés

Szóval - bármilyen pesszimistán vizsgálom is a dolgot - nekem bizony megy a pénzkeresés.


Mindig a melósabb, bonyolultabb, környezetkímélő dolgok vonzanak, így még ügyeskedőnek sem titulálhatom magam.


Minimalista, jég hátán megélő emberként mostanában foglalkoztat, hogy egyáltalán megéri-e pénzt, hatalmat, egzisztenciát halmozni?


Sosem éltem vele vissza, nem tudok érzelmek nélkül fűvel-fával lefeküdni, nem töröm magam modell lányokért, szeretem a régi cuccaimat, kevés pénzt visz a hobbim is (horgászat, zene), pár hét alatt meg lehet unni a legfullosabb kocsikat is tehát elég bérelni meg egy-kettőt tartani szerényebbet, egyszerű a rokonságom sosem villognék nekik nem is várják el, mit mondjak még?, nyugis helyen egy kényelmes és ésszerű házban elvagyok, az utazgatás sem egy vagyon manapság..


szóval kevés előnyt találtam, ellenben hátránya az lehet néhány (biztonsági kockázat, barátok elhidegülése vagy leszereplése, stb)


Egyedül talán annak látnám értelmét, hogy olyanok malmára hajtsam a vizet akik vesztesek a mostani rendszerben vagy akik velem kutatnak egy jobb jövőért.


Nektek mi a tippetek egy ilyen szokatlan helyzethez?


2018. szept. 3. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ezzel semmi baj, örülj, hogy jól keresel. Képezz biztonsági tartalékot, mert nem tudhatod, mit hoz a jövő. Fiatal vagy, élvezd az életet. Előbb-utóbb találsz majd egy társat is, aki támogatja a céljaidat.
2018. szept. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egy "pöppet" beképzeltnek tűnsz, miután leírtad, hogy jól keresel és még szerény is vagy. De mondok egy okot. Ha váratlanul megbetegszel, és leesel a lábadról, akkor jól fog jönni a tartalék pénz.
2018. szept. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Semmi. Mit kezdenek ha koporsóba kerülnek a pénzükkel? semmit. Megy az enyészetnek, vagy a koncon marakodóknak.


Egészséget, boldogságot, normális családot nem tudsz rajta venni. Ami a lényeg egy ember életében.

2018. szept. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha nincs mit veszítened, akkor vagy igazán szabad. Így gondolom.
2018. szept. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

szerintem a beképzeltek kevésbé sikeres emberek..

valahogyan meg le kellett írnom..


ha figyelted egyébként akkor itt egy meggazdagodás előtti állapotról olvastál..

2018. szept. 3. 20:12
 6/13 anonim ***** válasza:
Persze tudok. Ha a felét nekem adod. :D
2018. szept. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem érted a lényeget...

Nem a pénz a fontos, hanem a hatalom.

Ha van 1 milliárd forintom, azt nagyon hamar meg lehet unni, de ha abból az 1 milliárdból céget alapítok, embereket irányítok, “harcolok” a konkurenciával, terjeszkedem, bizniszt csinálok, azzal akár egy egész életet el lehet tölteni.

2018. szept. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

értem én..

de ugyanúgy 1 mrd meg gond nélkül is le tudom élni az életemet, nem?


ha nincs pozitív hatása a munkámnak, akkor minek? vagy én élvezzem vagy a többiek, nem?

2018. szept. 3. 20:50
 9/13 anonim ***** válasza:

De a hatalom a lényeg és az alkotás.

Hogy a semmiből felépíts egy céget, aztán pedig egy egész birodalmat.

Nézd meg a Dallast!

2018. szept. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

nincs ilyen hataloméhségem..az arányosság híve vagyok..legyenek mindenkinek gondolatai, ne kevés emberre terheljük az irányítás felelősségét mert az sebezhető..


egy szóval: decentralizáció

2018. szept. 3. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!