Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mostani generáció milyen...

A mostani generáció milyen lesz? Számotokra nem hiányzik a régi élet?

Figyelt kérdés

Régi mozi, egymásnak mese olvasás, ország-város, gumizás, tollasozás. Amikor este 8-ig be se mentetek a házba, hanem kint játszotattok a többiekkel. A gyerekek igazán gyerekek voltak. Nagyon jó volt.

A mostani gyerekek már a neten nőnek fel, egy 1 éves már tudja kezelni a telefont.

Akkoriba igazán lehetett élvezni az életet, tele célokkal, álmokkal.

A mostani fiatalok már azt sem tudják mik ezek. Ez persze saját vélemény, én azt is megértem ha valaki nem ért egyet velem.


2022. máj. 5. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Ez volt a cél,hogy egy birka társadalmat hozzanak létre.
2022. máj. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Ez több szempontból sem lehetséges már, és nem a gyerekek hibája. Azért, mert eleve nincsenek annyian. Amikor gyerek voltam majdnem minden háznál volt az utcában, ahol öregek laktak, ott meg ott lézengtek az unokák, főleg nyáron. Felnőttként egy utcával arrébb lakunk, most az enyémen kívül egy kislány van itt. Nem tudnak bandázni, ha nincs kivel.

Focizni, bújócskázni sem az igazi így.

A közbiztonság sem olyan már, mint régen, sokkal több autó is van, és nem épp gyerekbarát a magyar sofőr.

Az emberek hozzáállása is megváltozott, ha ma hangoskodik pár fiatal, azonnal balhé van belőle, rosszabb esetben rendőr. Ebben a kisvárosban a nyuggerek lebontatták a kosár pályát, mert dübög, rendszeresen balhéztak a deszkásokkal, mert csak, ők sincsenek már. Nem lehet focizni, mert rongálják a virágokat, nem lehet beszélgetni, mert behallatszik.

Szóval a mai fiatal úgy létezzen, hogy ne vegye észre senki. Mit csináljanak akkor? Persze, hogy a telefonhoz nyúlnak.

2022. máj. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

"Akkoriba igazán lehetett élvezni az életet, tele célokkal, álmokkal."

Csak az a baj hogy időközben felnőttünk és kiderült hogy az álmok álmok maradnak örökre. Ez ma sincs másképp.

2022. máj. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Nekem inkább az a gondom a mostani gyerekekkel hogy mini istenként kezelik őket a szülők. Mindent szabad nekik. A bolt közepén földhöz vágja magát, üvölt, belezabál a pékáruba amit elfelejtenek kifizetni. Átrendezik a polcokat/ledobálnak mindent és jót röhög rajta a szülő milyen cuki.


Vagy pl háznézőben voltak nálam gyerekkel (eladásra kínáltam egy kertes házat) . Felrúgta a hörcsög ketrecemet, majd kinyitotta a hűtőt és vette volna elő a kaját a gyerek, de a legszebb : az udvaron felkapott egy seprűt és ütötte volna az ablakot. Úgy ráordítottam..Megmondtam hogy szóljanak már a kölykükre mert ugye tisztában vannak vele ha bármi kárt okoz rendőrt hívok és kifizettetem velük. Teljesen ledöbbentek. 8 év körüli volt, nem fogyatékos, rákérdeztem hogy beteg-e.

Mind ilyen. Ez a durva. Nem nagyon látok ellenpéldát.

2022. máj. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

#4 igen, én is azt látom, hogy minden tszabad. Ülésre lábat feltenni, esetleg még megrúgni a szemben ülőt... szemrebbenés nélkül, alap.

De másodiknak is igaza van, a sima normális dolgokra meg nincs lehetőségük.

Aztán kamaszként meg vagdossák magukat.

2022. máj. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
A #4 válaszában van igazság, nem tagadom, azt viszont igen, hogy mind ilyen. Én elsüllyednék a föld alá, ha ilyeneket csinálna a gyerekem.
2022. máj. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

Hát le leszek pontozva, de azt látom, hogy a mostani fiatalok is tök jól elvannak a világban.


Tulajdonképpen még jobban is mint a "régi fiatalok" akik egyik oldalról arról beszélnek, hogy micsoda élet volt a régi élet, másik oldalról felnőttként csak az interneten lógnak minden percben.

2022. máj. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Lazy Lover ***** válasza:
0%
Sajnos még debilebb mint a mostani fiatalok
2022. máj. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%
Nem mindenki való szülőnek és ez a hagyomány töretlen. Vannak extrém esetek, de ezt könnyebb a net segítségével a felszínre rakni ki tudja meddig.
2022. máj. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!