Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan hagyjam abba végre ezt?

Hogyan hagyjam abba végre ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Lehet, hogy nem olyan komoly, de engem kicsit idegesít. Van az a megfelelési kényszerem, és az, hogy ha valaki mondd egy viccet és nem vicces nekem attól félek, hogy megbántom azt a személyt, családtagot vagyok akárkit. Néha ráveszem magam de nehéz. Korábban írtam ezt de valaki mondja, hogy jó teszem, mert, hogy "intelligens" vagyok, de csak mérgezem magam belülről. Nem azt mondom, hogy nincs humorérzékem, szoktam nevetni meg minden, de a többsége gyenge vagy erőltetett. Mit csináljak, hogy ezt a terhet sikeresen lerakjam pszichológuson kívül is?

Kicsit olyan mintha nem tudnám magamat adni, mert ha megjátszom, hogy "vicces" ez olyan mintha nem is tükrözné a személyiségemet, hogy milyen vagyok és mi nevettet meg engemet. Bocsánat ezért a béna kérdésért.


2022. máj. 8. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát jó eséllyel van valami konkrét mentális problémád.Mint pl. szociális fóbia.De persze ennyiből nehéz bármit is mondani.

De az utolsó mondatod is egyértelműen bizonyítja hogy te tipikusan az a "bocs hogy élek" típus vagy.

Biztos vagyok benne hogy nagy ívben elkerülöd a balhékat, konfliktusokat, sokszor inkább magad elé helyezel másokat, és megalázkodsz,minthogy kiállj magadért és beleállj a dolgokba.Ha mellette félsz az idegen helyzetektől,és idegen emberektől, nem szeretsz szerepelni és feszélyezve érzed magad nagyobb társaságban, akkor valószínű hogy szorongás gyötör.

2022. máj. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát nem lőttél messzire. Valóban kerülöm a balhékat meg minden, de alázkodni nem alázkodok meg, szerintem. Most ha el is mondanám a véleményemet, nem mindenkit érdekelne, és most nem akarom a saját életemet se megnehezíteni vele. Ja félek a idegen helyzettől, meg bele is játszik a rossz tapasztalat amit át éltem, nem olyan durva mint ahogy mások talán látják de nekem igen is nehéz volt. Eléggé jó emberismerő vagyok, hogy így olvasom amit írsz.
2022. máj. 8. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!