Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy az...

Mi az oka annak, hogy az emberek egy része nem vágyik utazásra/nyaralásra? Miért jó az ingerszegény életmód valakinek, hogy kb csak a lakhelye és a munkahelye közt mozog?

Figyelt kérdés
2022. máj. 9. 14:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
34%
Én imádok utazni, kirándni :)
2022. máj. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%

Lehet kimerültség is. n például szeptemben októberben, illete márciusban és áprilisban nagyn be tudok punnyadni, álandóan fáj a fejem vagy kiemrült vagyok és lelkileg se vagyok túl jól.

Nekem először csak a lelki része jelentkezett, nagyon be voltam ilyenkor fordulva, borongós voltam, depresszív és inkább ősszel.

Én azt hittem pszichiátriai eset vagyok, azért van ez a gondom, de aztáne gyszerrre csak észrevettem hogy nekem ez időszakos és a front+időjárásérzékenység hatására van.


Azóta elfogadom, hogy ebben a 4 hónapban nem vagyok túl aktív.

2022. máj. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%

Ha csak itt a GYK-n olvasott rengeteg kérdést, kommentet nézem, nagyon sok az introvertált, motiválatlan ember. Ők leginkább magukba burkolózva szeretnek lenni. Csak semmi rizikó, semmi fáradozás, szervezés, utazás...

A biztos négy fal között érzik jól magukat.



Én pont az ellenkezője vagyok - mindig a hátsómban a puskapor. :) Mindig mennék valahová.... Ha hétvégén véletlenül nincs kimozdulós program, utána hiábavalónak, elpocsékoltnak érzem azt a két napot.

2022. máj. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Attól, hogy valaki nem utazik, még nem következik egyenesen hogy ingerszegeny az életmódja.
2022. máj. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

Évek óta nem voltam nyaralni. Nem vágyom utazásra és nyaralásra sem. Nekem az a pihenés ha kint vagyok a telken és semmit se csinálok. Ilyenkor kikapcsolom a telefont, laptopot és a tv-t.

A nejemmel bográcsolunk és a gyerekkel mászkálunk a környező erdőkben.


Mindenkinek mást jelent a pihenés és a kikapcsolódás.

2022. máj. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

Én imádok utazni, legszívesebben folyton külföldön lennék, és járnám a nagyvárosokat, mert én ezt szeretem csinálni.

De! Szerintem azért kicsit durva kijelenteni, hogy aki ezt nem szereti, az biztosan ingerszegény életet él...

Nem ezen múlik, lehet tartalmas életet élni más hobbikkal és érdeklődési körrel is.

2022. máj. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

Látszik már a kérdésből a jó válasz megint...

Miért gondolod, hogy aki keveset utazik, az ingerszegény?

2022. máj. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

#7 Mert nem érik új behatások? Ugyanabban a közegben mozog egész életében? Nem tapasztal meg más kulturákat/vallásokat/gasztro-élményeket/stb a saját bőrén?


Ha még valaki autista, teljesen kézenfekvő, hogy óckodik mindentől, ami nem napi rutin... na de aki nem az? Nem akarok pöcs lenni, csak én sem értem.

2022. máj. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%
Mert az emberek nem egyformák. Nem egy kaptafára készültek. Az egyik izgalomra vágyik, a másik nyugalomra. Az egyik mindig csinálna valamit, átrendezné a világot, a másikat a szemlélődés tölti fel. Az egyik nagy társaságban érzi jól magát, a másiknak magányra van szüksége.
2022. máj. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
70%
Beszéltem ilyen emberrel, amikor épp egy utazást terveztem. Ő nem értette, minek elmenni egy másik városba, amikor itt helyben is megvan minden. Arról nem is beszélve, hogy minden városban ugyanaz van szerinte.
2022. máj. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!