Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A minap egy barátommal beszélt...

A minap egy barátommal beszéltem. Tényleg szánalmas ahogy élek és amit csinálok?

Figyelt kérdés

Négy éve egyedül maradtam a nagyszüleimmel. Mindenki elköltözött vagy épp elment a családból, ezért az én gondom lett rájuk vigyázni és segíteni őket. Én végzek minden házimunkát, ami velük egy egész napomba telik, mert ők ezeket már képtelenek megcsinálni. Ha mégis megkellene nekik, óriási erőfeszítésükbe tellene. Nos nekem nem voltak szüleim, ők neveltek fel engem. Így felelőséget érzek azt illetően hogy ekképpen kompenzáljak azt hogy felneveltek szeretettel. Nekem nincs segítségem, mindent egyedül csinálok. Boltba megyek, ebédért megyek nekik, mosok, főzök, kitakarítom a lakást, ha kell mamámmal beszélgetek, figyelek rá. Mert néha igényli ezt is. Ezért-azért megyek ide oda. Gyógyszertár stb…Nos a gond pedig az, hogy már tizenkilenc éves lány vagyok, és emiatt nem tudok munkába állni. Mert az egész napom ezzel megy el. Voltam már éjszakai melóhelyen, de úgy nem bírtam tovább három napnál hogy nappal és éjszakai is dolgozom. Ezèrt otthagytam. Most pedig azt próbáljuk elintézni nekem, hogy felvegyem mamámra az ápolásit hogy legyen saját keresetem miközben otthon ügyelek rájuk. Valamint van egy lakóautóm, ami igazából apámé, de kölcsön adta hogy használhassam. Mivel elég ideget eszek meg egy nap, szeretek éjszakánként kimenni a lakóautómba, hogy teljesen egyedül lehessek estére és pihenhessek, filmezhessek űzzem a hobbijaimat. Nos itt kerül képbe egy barátom. Egyik nap azt mondta nekem, hogy szánalmas hogy ennyi idősen még nincs munkahelyem, és még nem kezdtem el a saját életemet. És hogy lakóautóban lenni nagyon cink, inkább költözzek el onnan. Viszont hiába írtam neki hogy nekem nincs szívem teljesen magukra hagyni őket, nem tudta megérteni. Én pedig elgondolkodtam. Valóban szánalmas lennék amiért próbálok segíteni nekik? Nem érzem ezt olyan nehéznek, hiszen szeretem őket. És van mellettük azért életem, hiszen nem sokszor, de azért szoktam barátnőzni, elmenni ide oda, találkozni a nővéremnel, esetleg ott aludni nála ha minden házimunkát elvégeztem. Ők nem akarnak öregotthonba menni, és én sem akarom, hiszen kilennének szolgáltatva. Tényleg gáz így élni? Hogy felelőséget vállalok értük? Lényegében ha ők nem lettek volna nekem, akkor én most államis ember lennék, akinek fogalma sincs az életről.

Mivel biztos vagyok abban hogy nem hagyom őket magukra, így a fő kérdésem az lenne hogy tényleg igaza volt e a barátomnak, és szánalmas e az amit teszek.



2022. máj. 13. 20:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem szánalmasnak nevezném, de valamikor neked is el kell kezdened élni. Ha a mostani állapot még tart 20 évig, akkor 40 évesen nulla munkatapasztalattal, párkapcsolat nélkül kell elkezdened élni, miközben éppen egyedül fogsz gyászolni.
2022. máj. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%
Nem, a "barátod" a szánalmas, amiért ilyen elcseszett módon gondolkozik. Válogasd meg jobban a barátaid, ilyen emberekre semmi szükség az életedben.
2022. máj. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tiszteletre méltó, hogy gondoskodsz a családodról. Sajnos nagyon sok (jellemzően nő) kényszerül arra, hogy az otthonápolás miatt kiszoruljon a munkaerőpiacról.


Minden rosszindulat nélkül kérdezem viszont, hogy nem tudod jobban beosztani az idődet a házimunka végzésével? Én egymagamra végzem a házimunkát és hát azért semmiképp se teljes munkaidő. Vagy a nagyszüleid betegek, ami extra időt és feladatokat jelent?

2022. máj. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Nem semmi, hogy ilyen felelősségteljesen élsz, én 19 évesen egy hülye kamasz lehettem hozzád képest.

Nem hallottam, láttam a beszélgetést közted, és a barátod között, első blikkre bántó amit mond, de igaza van, hogy élned kell. 19 vagy, most vagy a legszebb, és most tanulsz új dolgokat a legkönnyebben. Fontos lenne, hogy találj egy munkát, ismerkedj, alapíts te is családot, tanulj...

2022. máj. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#3 Sajnos igen, mondjuk mamám már nem tud járni, csak nagyon nehézkesen. így például olyan egyszerű dolgokat, mint enni innivalót sem tud vinni magának.

Valamint már sajnos kicsit felejtősek, így olykor előfordul hogy egy nap kétszer kell boltba mennem, mert elfelejtik mire van szükségük. Az ilyenek megpróbálom mindig nyugodtan kezelni, pedig picit nehéz mert a bolt pl nincs valami közel. És ilyenek.

2022. máj. 13. 21:02
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Felelősséget vállalsz ÉRTÜK. De magadért is?


A magad élete is telik szép lassan. Az életben nem csak vagy-vagy helyzetek vannak, attól, hogy a magad életét is éled, még nem kell őket magukra hagynod.


Nyilván most még "csak" 19 vagy, aztán leszel 25-30-40 és rájössz, hogy elment a fél életed.

2022. máj. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
29%

DEHOGYIS VAGY SZÁNALMAS!!!


Én kiemelkedő módon elismerem a teljesítményedet!!! Nagyon le van becsülve a mai világban az idősek gondozása, A HÁLA, A TISZTELETADÁS, a mai világban!!!


Én képes voltam édesanyámat 13 éven át ápolni, és NEM BÍRTAM VOLNA ELVISELNI, HA KI LETT VOLNA SZOLGÁLTATVA EGY OTTHONBAN!!!


Maradj mindig ilyen!!!!!! Nagyon jó szíved van és ez a mai világban RITKASÁGSZÁMBA MEGY!!! (Főleg a fiatalok között.)


Ui: ez pedig a későbbiekben egy SZAKMA lehet. Lelkigondozókból ESZMÉLETLEN NAGY MUNKAERŐHIÁNY VAN - az egész világon talán, nemcsak itt. Megtanulhatsz idegen nyelvet mellé és akár az egész Földet körbeutazhatod, mert MINDEHOL lesz a szolgálatodra igény...

2022. máj. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%

Maximális tiszteletem feléd, amiért ilyen odaadóan gondoskodsz róluk!

Az elég szomorú, ha vannak testvéreid, de otthagytak téged egyedül...

Nagymamám a szüleivel szemben épített házat. A testvérei korán leléptek otthonról.

A házassága sajnos nem működött, így egyedül nevelte fel anyámat és a bátyja gyerekét is szinte csak ő nevelte.

Közben a szüleinek is segített. Majd a legvégén ő egyedül pelenkázta, gondozta őket.

Az a gusztustalan, hogy az egész életét a szüleire áldozta, mégis a testvérei voltak a legelsők, akit jöttek a jussukért... Akik jó, ha évente egyszer ránéztek az öregekre...

Én ezt nem tudom nekik megbocsájtani!

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy igazán jó ember vagy! Tiszta szívű, jólelkű!

Ám, ha egyszer elmennek az öregek, a törvény pont lesz@rja, ki törődött az elhunytakkal... Jönnek a testvéreid és ugyanúgy követelni fogják a részüket! Nem fognak azzal törődni, mi lesz veled!

Te meg ott leszel pénz nélkül, kisemmizve, ki tudja hány évesen...

Hitelt se tudsz majd felvenni munka nélkül, hogy kifizesd a részed!

Nagyon nehéz helyzet ez! Becsülendő, amit csinálsz, de sajnos később ebből sok nehézséged lesz még, ha nem tudsz mellettük munkát vállalni és csak telnek az évek...

2022. máj. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy legalább részmunkaidőben kéne munkát vállalnod 4 - vagy 6 órában!

Legalább kicsit haladnál előre az életedben és a nagyszüleidre is maradna időd!

2022. máj. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj nyelveket a szabadidődben! Én ezt tenném a helyedben! Próbálj meg valamilyen módon tanulótársakat keresni - akár itt is!


Azért írtam, hogy a VILÁG MINDEN TÁJÁN szükség lehet a szolgálatodra, mert egészségügyi/gondozási feladatokra van a legnagyobb igény - főleg, hogy az egész európai kontinens elöregedett állítólag.


Valahogy csak meglesz a mindennapi bevételed! A Jóisten áldása kísérje egész életutadat!


7-es válaszoló voltam.

2022. máj. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!