Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem puhultak el az...

Csak szerintem puhultak el az emberek a gonoszokat illetően?

Figyelt kérdés
Olyan, mintha már szinte elvárnák, hogy a gonosz jó ember legyen, akinek tényleg igaza van, csak szomorú a múltja, senki nem érti meg, stb. Például a Legendás Állatok és Megfigyelésük 3-ban rengetegen sérelmezték, hogy egy pár napos állatot megöl a főgonosz, hogy a tetemet felhasználhassa,és mutatják ahogy meghal. Azt mondták hogy ez túl durva és felkavaró. De kérdem én, miért nincs helye egy főgonosznak aki brutális, kegyetlen, és öncélú? Imádom az állatokat, és nem bírtam végignézni magát a gyilkosságot, de tetszett hogy beletették mert megmutatta a karakter jellemét, hogy ő nemcsak azért rossz, mert azt mondják róla. A kérdés nem a filmre vonatkozik, csak ez volt a legjobb példa ami hirtelen eszembe jutott, hanem magára az elvárásra, hogy a gonosz ne is legyen igazán gonosz. Nektek mi a véleményetek?

2022. máj. 14. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senki nem születik "brutális, kegyetlen és öncélú" főgonosznak. Semmi sem fekete-fehér. Sematikus "jó" és "rossz" helyett jobban szeretem az árnyalt karaktereket.
2022. máj. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, a példádat, amit hoztál nem ismerem, de gondolom e nélkül is leírhatom a véleményem. Remélem releváns lesz.

Nos, én a jelenséget inkább egy fajta érzékenyítésnek avagy a dolgok mőgé nézésének írnám le. Tudod, általában minden okkal történik. És, mint látod, ezek a mögöttes "ki miért lesz/lett gonosz" történetek ezeket firtatják. Nagyon érdekes lélektani jelenség a kegyetlenség kialakulása. Egyes rosszindulatú vonások konkrét események hatására alakulnak ki, amiket nem árt ismerni. Egyrészt színesíti a világról alkotott képünk palettáját, másrészt empátiát tanít. Illetve, visszahatva a színes paletta hasonlatra, a világ nem fekete és fehér. Nem csak tündérien jó és velejéig romlott gonosz van. Igaz, vannak ilyenek is, de ezeknek még millió árnyalata létezik. Azáltal, hogy ezeket bemutatják, sokkal valósághűbb alkotások születnek. Akár hiszed, akár nem, egy gonosz ember is lehetett áldozat. Ő épp olyan halandó, esendő és emberi, mint bárki más. Illetve, bizony ez felhívja a figyelmet arra is, hogy bizonyos döntéseink, a hozzáállásunk is befolyásolja milyenné válunk.

2022. máj. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Legtöbbször van egy háttere a főgonosznak, ami kicsit megmagyarázza a természetét, vagy megmutatják, hogy nem menthetetlen. Amikor lényegtelen a gonosz személyisége és csak az a lényeg, hogy a hős megküzdhessen valakivel csak akkor fekete- fehér. Mint a valóságban. Csak akkor fekete egy ember, ha valamilyen betegséggel születik ( pszichopata, stb..)
2022. jún. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!